• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre iznine tabii olma ve olmama koşulu

sdagtekin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Vakıf
Merhaba,

Aslında çok bilindik bir konuda tecrübelerinizi soracağım, ÇKAGİLHY faaliyetleri çevre iznine tabi olup olmadıklarını üretim miktarı esasına dayanarak belirliyor bunda bir sıkıntı yok, peki bunun belgesi nedir kapasite raporu çevre izni için sadece bizi bağlayan (çevre denetimleri ve bakanlık nezdinde) kapasite raporudur diyebilir miyiz? bunun dışında çed, ptd,satış bilgi formları.

bir kurum hangi belgeye göre kapsam içisiniz veya dışındasınız diyor uygulamada , kapasite raporuna bakarak, çed taahhütlerine bakarak, satış bilgi formlarına bakarak?

teşekkür ederim,,,

pvc kapı-pencere üreten bir firmanın çevre izni konusunu bilen ya da daha önce benzer firma ile çalışan arkadaş var mıdır acaba? Malum İl Müdürlüğü'ne sorulduğunda tokat yesek gam yemez durumdayız, adamlar basıyor fırçayı. Ben ek-2 4.19 diye düşündüm ama emin de değilim, ek-2 5.3 de olabilir. İyi çalışmalar herkese...

arkadaşlar konuyla alakalı değil ama birşey sormak istiyorum..hazır beton tesislerinde kapasite raporu almak için tesisin kapasitesinin belli bir sınırda olması gerekiyor mu?

üretim yapması yeterli. yılda bir gün olsun yada 365 gün çalışsın, beton tesisinde ürün çıkıyorsa kapasite raporun da olacak diyeyim kabaca.

10 kişi çalıştıran ve sanayi kuruluşu olan her iş yerinin alması zorunlu diye biliyorum ben, bir üretim sınırı yok, makine ekipman olmalı sadece mantiken

evet üretim 100 m^3 altında ve kapsamdışı olduğu söylendi de onu öğrenmek istedim..sanırım kapsamdışı olduğunu belirtecek bir dilekçe yazmam yeterli olucak..kapsamdışı olduğunun hangi maddeye dayandığını yazabilir misiniz?

çevre izni için
2.14 Üretim kapasitesi 10 m3/saat veya üzerinde olan, çimento kullanarak beton, harç veya yol malzemesi üreten tesisler; malzemelerin sadece kuru oldukları zaman karıştırıldıkları yerler dahil. (Kuruldukları yerde bir yıldan az kalacak tesisler hariçtir).

maddesini değerlendirmeniz gerek

selma hanım bu madde çevre iznine tabi olduğunu gösteriyor ben kapasite raporunun alınması için gereken bir sınırlama olup olmadığını öğrenmek istedim..

günlük üretim kapasitesi ve birkaç maddeye göre izne tabii olup olmadığını öğrenebiliyorsun. zaten hazır betonsun ve geçiçi süreli çalışacak tesisin. kapasite raporun olacak bilgin olsun.

@asmin
evet bende kapasite raporunun olması gerektiğini yani öyle bildiğimi yazdım, çevre izni de ikinci bir dikkat edilmesi gereken konu diye yazdım. sizin çalışacağınız süre belli mi bu arada
iyi çalışmalar

Merhaba arkadaşlar çevre izinleri hakkında bir sorum olacaktı; makine parça imalatı yapan tesiste cnc kesim plazma makinesi bulunmaktadır. Makineden kaynaklı duman nasıl kontrol altına alınabilir, bu makinenin kullanıldığı tesisler emisyon konulu çevre izinine tabi midir? şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.