Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin

Danışmanlığını yapmış olduğumuz yarı açık büyükbaş besi çiftliği 7.30.1' e girmektedir. Tesis için ÇKAGİLKY kapsamında atıksudan mı çevre izni alınması gerekir? Bu konuda yardımcı olursanız teşekkür ederim...

Ercan Koca

CMNet Üyesi
Eğer tesisinizin arıtma tesisi varsa atıksudan çevre izni alırsınız. arıtma tesisi yoksa öyle bir izne gerek yok.

erman

CMNet Üyesi
Arıtma tesisiniz var ise; atıksu deşarjı için izin almanız gerekir.
Ayrıca emisyondan dolayı izni almanız gerekiyor.
SKHKKY Ek-5 te 19.Grup Tesisleri bi inceleyin.
Orada sağlamanız gereken şartlar mevcut. Onları uygulayın ve emisyon konulu çevre izni için müracaatta bulunun.

Kolay gelsin..

erman

CMNet Üyesi
teşekkür ederim erman bey. peki tesis 7.30.1 de * işareti olmadığı için gürültü izni alması gerekirmi?
7.30 üst maddesinde * işareti bulunuyor.
7.30.1
7.30.2
7.30.3 tüm alt maddeleri gürültüden muaftır..

Gülfem hanımın verdiği linki incelerseniz muafiyetinizin sınırlarını da öğrenmiş olursunuz.

arkadaslar atıksu deşarjı konulu çevre izin muafiyeti alabılmek ıcın dılekce orneği var mı elinizde?
müberra hanım elinizde muaf old. kanıtlayan bir belge var mı?
Örneğin ;
Atıksular Belediye kanalına ise Bağlantı kalite kontrol izni
Tesiste oluşmuyor ise oluşmadığına dair bir taahhüt veya il müd. tesisi gezmesi gerekir.

Dosyalar

elimde atıksu arıtma tesisi proje onay muafıyet yazısı, kanal vizesi ve end. atıksu desarj etmedıgıne daır taahhut vardı durumumu anlatır bır dılekce yazdım ve ekıne bunları koydum. ıns sorun cıkmaz.

elimde atıksu arıtma tesisi proje onay muafıyet yazısı, kanal vizesi ve end. atıksu desarj etmedıgıne daır taahhut vardı durumumu anlatır bır dılekce yazdım ve ekıne bunları koydum. ıns sorun cıkmaz.
Müberra hanım daha ne edeceksiniz:harika:sorun çıkmaz emin olabilirsiniz.

Çevre kanunuca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelikte Ek-2 de yer alan ancak tesisten çıkan herhangi bir emisyon olmamasından dolayı yönetmelikte kapsam dışı bırakılan ve ek listesine dahil olduğu için çevre görevlisi bulundurması gereken bir tesisiniz var mı?

Şu anda bu içeriği okuyanlar (Üye: 1, Misafir: 0)