Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre kontrolleri periyotları ( hap bilgi gibi)

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında H.Yet tarafından paylaşıldı.

 1. H.Yet

  H.Yet CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  Danışmanlık işinde hiç çalışmadım. Kanunu ve Yönetmelikleri başladım okumaya ama elimde de isg sınavlarına çalışırken ki gibi hap bilgi niteliğinde kısa kısa bilgiler olsun istiyorum. Mesela hangi periyotlarla numuneler alınır, ne zaman bildirimler yapılır gibi. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar var mı acaba ?
   
 2. jn6zo

  jn6zo CMNet Üyesi

  @H.Yet Bir tekstil firmasına çevre yönetiminin kapsamını anlatmak amacıyla hazırladığım dokümanı ekte sunuyorum, belki yardımcı olur.
   

  Ekli Dosyalar:

 3. H.Yet

  H.Yet CMNet Üyesi

  @jn6zo Teşekkür ediyorum.
   
 4. ritimsiz

  ritimsiz Misafir

  ne güzel bişeymiş bu. @jn6zo
   
 5. Yusuf Özkır

  Yusuf Özkır CMNet Üyesi

  @jn6zo hazırladığınız dokümana göre sanki "Temiz Üretim Planını tüm tekstil firmaları hazırlamalı" gibi bir anlam çıkardım. İzin sürecinin altına aldığınız not gibi bu bölümünde altına not alsanız daha mı iyi olurdu acaba.

  TEKSTİL SEKTÖRÜNDE ENTEGRE KİRLİLİK ÖNLEME VE KONTROL TEBLİĞİ

  Haşıllama, yıkama, haşıl sökme, merserizasyon, ağartma, boyama-baskı, apre ve diğer terbiye işlemlerinin gerçekleştirildiği kurulu kapasitesi 10 ton/gün üzerinde olan tekstil tesisleri bu Tebliğ hükümlerine tabidir.
   
 6. jn6zo

  jn6zo CMNet Üyesi

  @Yusuf Özkır Dokümanı sunduğum tekstil tesisinde boya-baskı-apre mevcut olduğundan ayrıca bilgi verme gereği duymamışım. Genel olarak düşünürsek eklenmelidir.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.