• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre lisansı için yardım.

Gülnur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özgüneşler geri dönüşüm
Arkadaşlar, lisans için istenen belgede ürün standartı yaptırmak için TSE 'den belge alabilmemiz gerekiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Geri dönüşüm lisansı almak için ürünün TSE standartına uygun olduguna dair belge almamız lazım. Bunun için de TSE'nin darbe mukavemeti testi için verdiği ölçüye uygun kalıp elimizde yok. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim .

Yönetici editi:

Lütfen başlık açarken;

- Konunun yarısını başlıkta bırakmayın.
- Türkçe imla ve dilbilgisi kurallarına dikkat edin.
- Konuyu yazarken zamanınız var. Lütfen zamanınızı kullanarak cümlelerinizi, anlatmak istediğiniz konuyu net anlatabilmek için özenle düzenleyin.
- Sizden rica ediyorum mesajlarınızı düzelttirmeyin bana. Kendimi ilkokul öğretmeni gibi hisstediyorum. Biraz özen. Lütfen.

@Gülnur
bizim firma geri dönüşüm belgesi alırken bende TSE 'ye gönderirken bazı notlar almıştım isterseniz onları yarın size göndereyim şimdi mesaim bitecek yarın haberleşiriz.

@Gülnur
öncelikle hayırlı sabahlar ve işler.
TSE için gerekli bilgiler.
TS EN 15345 PP 1 KG GÖNDERİLECEK.( GRANÜR HALİ OLACAK)
TS EN 15344 PE 2 KG GÖNDERİLECEK.( GRANÜR HALİ OLACAK)
PP İÇİN ÇUBUK NUMUNESİ İÇİN; PP ÇUBUK ŞEKLİNDE ALINACAK VE EBATLARI 10 MM UZUNLUĞUNDA ,8 MM GENİŞLİĞİNDE VE 4 MM KALINLIĞINDA ( STANDARTLAR +,- 2 OLABİLİR) 15 ADET GÖNDERİLECEK. ( BU SİZE KALMIŞ BİRŞEY İSTERSENİZ GÖNDERMESENİZDE OLUR.)

FİYATLAR KDV DAHİL PP İÇİN 383 LİRA VE PE İÇİN 425 LİRA TOPLAM 808 LİRA OALCAK.
İLK ÖNCE PARA AŞAĞIDAKİ HESABA YATIRILACAK. VAKIFBANK GEBZE ŞUBESİ ŞUBE KODU: 125
HESAP NO:158 00 72 94 30 58 92
IBAN NO: TR 84 000 15 00 158 00 72 94 30 58 92
SONRA 4 ADET DEKONT ALIN VE 1 ADET DEKONTLA BİRLİKTE DENEY TALEP FORMU DOLDURULARAK ( TSE2NİN İNTERNET SİTESİNDEN TEMİN EDİLECEK.) VE VERGİ LEVHASI FOTOKOPİSİ İLE BİRLİKTE ;
TSE KALİBRE KAMPÜSÜ CUMHURİYET MAH. 2258 SOK. NO:10 ÇAYIROVA GEBZE KİMYA LABORATUARI ADRESİNE KARGO YOLUYLA GÖNDERİLECEK.

TSE'DE HATİCE HANIM VAR BU İŞLERLE O İLGİLENİYOR BEN SİZE TELEFON NUMARASINI VEREYİM. 0262 723 13 56 KİMYA LABORATUARI HATİCE HANIM. KOLAY GELSİN.

çok teşekkür ederim olgaç bey pp için darbe mukavemeti yaptırmasak lisansı veriyorlar mı yada bu darbe mukvemeti yaptırmak istesek bu çubuk numunesini yaptırabileceğimiz yer biliyormusunuz şimdiden teşekkür ederim

bişey değil darbe mukavvemetini tse yapıyor eğer siz isterseniz yaptırabilirsiniz. biz göndermemiştik çubuk halinde yinde lisansımızı almıstık ve bu konuda öyle bir hükümlülük yok o size kalmıs birşey:D

olgaç bey çok teşekkür ederim ama bişey daha soracam tse den aldığınız analız raporunda darbe mukavemeti için yeterli malzeme olmadığından yapılmamış diye bir yazı varmı bide ne zaman almıştınız lisansı hani prosedürde bi değişiklik olmuş mudur diye muallakta kaldım tse eden hatice hanım darbe mukavemeti yapılamamaktadır diye yazıyoz dedi ben çubuk numune gönderdim ama tse nin standartına uymadı ne yapmam lazım sizce.?

bişey değil deney sonucunda pp için gerekli ölçülerde numune gelmediğinden yapılamamıstır diye yazıyor ve bana deney sonucu 2013 temmuzunun 5 de gelıo ve bız lısansa basvurdugumuzda herhangi bir sorun cıkmadı ve lısansımızı 14 ocakm 2014 te almıstık ve lisansda herhangi bir değişiklik olmadı. size deney raporu geldımı? standartlara uygun gönderın bırde yukarda verdıgım bılgıler netıcesınde.

ben yolladım granür ama bu yazıyıda yazarız dediler fakat hatice hanım daha sonra sorun oluyo dediler ben bu bilgiyi en iyi nerden öğrenebilirim çevre ve şehirciliği arasam mı yoksam hiç karıştırmadan yapılan testleri sunsam mı. hani tse istiyorsa yaptırcaksınız derlerse sorunca çekintim ondan .

eğer rapor gelmedıyse hatıce hanımı arayın standartlara uygun yazsın veya numune gelmedıgı ıcın test yapılamamıstır yazsın. eğer standartlara uymuyır dıye yazarsa bakanlık sorun cıkartabılır. bunların sagı solu bellı olmaz. benım dedıgım sekılde yapın eğer cozum olmuyorsa en son cevre sehırcılıgı arayın

@Gülnur
@Fatih Özcan ilk mesajda özen gösterilmesi rica edilmiş fakat ben yukarıdaki cümleyi toparlayamadım, siz konunun ana fikrini anladınız mı?
Yukarıda diyalog halinde olan arkadaşlar anladığım kadarıyla geri dönüşüm tesisi çalışanı/bileni. Ama benim bildiğim kadarıyla granür, granur, ganür değil de GRANÜL'dür. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
Lütfen dilimizi kullanırken biraz hassasiyet, biraz daha hassasiyet!

@H. Mustafa Pekçetin
bizde biliyoruz ve onda haklı olabilirsiniz ama biz geri dönüşüm ağzıyla granürde diyebiliriz bunda sıkıntı yok. önemli olan burada yardımlaşmak ve insanların sorununu çözmek. bilgilendirme için teşekkürler.