• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sempozyum Çevre Mevzuatı Bilgilendirme Semineri - Çerkezköy/TEKİRDAĞ

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Güneş Çevre Danışmanlık
Merhaba,

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü web sitesinde, Çevre Mevzuatı Bilgilendirme Semineri düzenleneceğine dair duyuru yayımlandı. Birkaç ay önce Çorlu'da da yapılmıştı. Ağırlıkla sektöre yeni girecek arkadaşların işine yarayacağını düşündüğüm bir sempozyum olacaktır.

DUYURU LİNKİ:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

cevre-mevzuati--8230-20190904103751.jpg

Merhabalar,

Yeni mevzuatta yer alan ''Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ek-1 listesine giren işletmelere çevre yönetimi hizmeti verecek çevre görevlisi veya çevre mühendisinin en az üç yıl ve üzeri mesleki tecrübeyi haiz olmasını sağlamak. '' maddesinde 3 yıllık mesleki tecrübeyi nasıl tespit ediyorlar, bilgisi olan var mı? (Ben hem IGU, hem Çevre Mühendisi olarak çalışıyorum fakat sigorta primim IGU olarak yatıyor.)

Mesleki tecrübe diyor. Yani 3 yıl ve üzeri Çevre Mühendisliği / Çevre Danışmanlığı tecrübesi olması lazım. Burada önemli olan tecrübesi olan kişilerin Ek-1 tesislerine bakması. Hiç tecrübesi olmayan bu alanda hiç çalışmamış birinin sadece oda kayıt tarihini baz almak bence uygun olmaz. İş güvenliği uzmanlığında nasıl ki A-B-C sınıfı varsa artık biz de de bu şekilde bir uygulama mevcut.

Merhaba,

Yeterlik uygulamasındaki deneyim sekmesinden belirleniyor. Oradaki gün sayınız 3 yılı aşacak şekilde olduğunda, sistem üzerinde 3 yıl ve üzeri unvanını kazanabiliyorsunuz.

Teşekkürler, yeterlilik uygulamasında deneyim sekmesini göremedim.
[automerge]1567688155[/automerge]
evet şuan gördüm ama
No records to display.
yazıyor. SGK dan alıyorlar sanırım bunu.