Çevre müh. Odası kayıt

H

Hakan Demir

#1
Merhaba, ÇMO'ya kayıt ile ilgili bir sorum var. İstenen belgelerde "diploma veya çıkış belgesi aslı gibidir örneği" yazıyor. Sorun şu ki geçici mezuniyet belgemin orjinaline askerlik şubesi el koydu. Elimde sadece renkli fotokopisi kaldı. Acaba bununla gitsem kayıtta bir sıkıntı olur mu?
 

Serkan Kala

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
28 Temmuz 2009
Mesajlar
36
Beğeniler
4
Şehir
Gebze/KOCAELİ
#2
2 adet diploma veya çıkış belgesi aslı gibidir örneği olması lazım.yani 2 tane fotokopisi lazım veya çıkış belgesi çünkü kimsede 2 tane diploma yok.bende kayıt olurken 2 tane fotokopi götürmüştüm sorun olmadı. sende renkli çıktığı olduğu için sorun olmaz onun fotokopisini çektirmen lazım renkli çıktıyı yollama bence.yine emin olamıyorsan eğer çmo yu arayabilirsin genel merkez çünkü bütün kayıt işlemleri orda yapılıyor.
 

Uğurhan Korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
26 Haziran 2011
Mesajlar
65
Beğeniler
66
#4
Geçici mezuniyet belgesinin orjinaline askerlik şubesi el koymaz. Geçici mezuniyet belgesinin aslı gibidir olanını askerlik şubesine vermeniz yeterli olurdu. Bildiğim kadarıyla geçici mezuniyet belgesi bir kere veriliyor. Bu yüzden aslının sende kalması gerekir.
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.570
Beğeniler
3.759
Şehir
Astana
#5
Askerlik şubesine renkli fotokopi vermiştim. Hiçbir yere aslını vermeyin sonra çıkarmak için bir sürü uğraşırsınız. Kimbilir belgeniz şimdi nerededir. Odaya kayıt olurken de renkli fotokopi verseniz sıkıntı çıkacağını sanmıyorum..
 

Yukarı Alt