Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisi araniyor.......

Konu, 'ARŞİV' kısmında Murat Keskin tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Murat Keskin

  Murat Keskin CMNet Üyesi

  kiralanır derken neyi kastettiniz Emrah Bey
   
 2. İpekszksn

  İpekszksn CMNet Üyesi

  Sanırım belgeyi verip evde yan gelip yatmaktan bahsetmemiştir Emrah Bey..o_O
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Eğer öyleyse başlığı değiştirmesi lazım Çevre Mühendisi aramıyor çünkü.
  Ama belge arıyorsa da belgelerin okuma yazması yok,internete de giremezler ve burada cevap da veremezler. :hihi:
  Yok bu iş olmaz bence :)

   
 4. İpekszksn

  İpekszksn CMNet Üyesi

  :hhhhhh: Katılıyorum, ..
  Belgeler cevap veremeyeceğine göre konu kapanmıştır :D
   
  Emre Efe ve Batuhan Aşcı bunu beğendi.
 5. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  Merak etmeyin Bu teklifi kabul eden zaten mühendis olmamıştır. üniversiteli olmamıştır. başka ne bileyim eğitimden nasibini almamıştır.
   
 6. anil.topal

  anil.topal CMNet Üyesi

  yanlış platformda arıyosun artık ne arıyosan :)
   
  Batuhan Aşcı bunu beğendi.
 7. Emrah Bozkaya

  Emrah Bozkaya CMNet Üyesi

  keşke biraz geniş düşünebilseniz arkadaşlar kalkıpta bana mühendislik taslamayın 1000 tl hatta 750 tl ye çalışmayı kabul edenler var öncelikle bi düşünmeyi tercih edin belge istiyorum doğru özellikle bayan arkadaşlarımız çalışma hayatından belli nedenlerden dolayı örneğin hamilelik örneğin eşinin istememesi gibi nedenlerle sadece belgelerini kullanırlar ben bunları kast ettim.
   
 8. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  Sayın Emrah Bey, ( Çok yapmacık oldu mu neeee)
  Size hak veriyorum. farkında iseniz bizim sizinle ilgili bir sözümüz yok aramak en büyük hakkınız. Bu ve Bunun gibi form siteleri kuruluş amacı bilgi paylaşımı içindir. insanların bilgilerini paylaşması içindir. Sizin aradığınız kişininde böyle bir sitede işi olmaz diye düşünüyorum.
  Kabahat Sende Değil Senin Teklifini Kabul Edende....
   
 9. anil.topal

  anil.topal CMNet Üyesi

  Bu açıklaman benim mesleğim hakkında olan düşüncemi hala değiştirmedi. Hayır kurumu olduğunu düşünmüyorum. Azda olsa doğa için çalışan bir kurumsun. Onun için benim düşüncem aradığının kişinin belge değil sana değer katıcak birey olması. Bence 1000 tl ler 750 tl lerde böylelikle yavaş yavaş yükselir ...
   
 10. Emrah Bozkaya

  Emrah Bozkaya CMNet Üyesi

  malesef değişmiyor anıl bey keşke değişse en basiti muazzam olarak çalışan odamız bile ünvanımız hakkında normal diyebiliyor. bu bölgede çalışan çok sayın mühendis arkadaşlarım 500 tl ye çalıştığı için kendilerine olan inanç bile yüzde 1 varın siz hesap edin
   
 11. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bir mühendis neden 500 tl ye çalışsın anlamıyorum. Nasıl bir rakam bu ya, asgari ücretten bile daha düşük. Eğer gerçekten bu fiyata çalışan mühendis! varsa kusura bakmasın ben ona mühendis diyemem.Çünkü mühendis bilgisini insanlığın faydasına olacak bir şeyler için pratiğe dönüştüren insandır. 500 tl ye çalışan bir insan (mühendis) daha kendi problemini çözememiş, asgari ücretle bir yerde çalışmayı akıl edememiş insanlığa nasıl faydalı olsun ki , Tabiki kimse işsiz kalmasın aç kalmasın isteriz, herkes belirli bir standartta hayat kalitesine sahip olsun isteriz, ancak bunun için çabalamalıyız, eğer bir görev yürütüyorsak ve bu görevimizde umuma hizmet eden, umumu etkileyen bir birey isek, ortak kurallara da riayet etmeliyiz ki, günümüzü kurtarmak yerine geleceğimizi kurtarmaya odaklanmalıyız. 500 tl ye çalışarak, belge kiralayarak bu mesleği ancak baltalarız, geniş açıdan bakacaksak ben bu genişliği tercih ederim. Yoksa biz burda tartışmaya devam ederiz Ç.M ne zaman geleceğin mesleği olacak diye hepsi lafta kalır.

  Bir yerlere gidip slogan atmaya kendimizi zincirlemeye gerek yok, her birey sorumluluğunu yerine getirirse, karşısına çıkan aksiyonlara hakka uygun vermesi gereken reaksiyonları verirse bu meslek/bu dünya düzelir.

  Yoksa koşu bandındaki sporcu gibi terler dururuz bir adım bile ilerlemeden hem de...
   
 12. Esin Çolak

  Esin Çolak CMNet Üyesi

  Aktif çalışmak üzere hangi ilde çevre mühendisi aradığınızı belirtir misiniz Emrah Bey
   
 13. Bence olaya kurallar çerçevesinden bakmak lazım. Belge kiralamak ne demektir ? Belge kiralanınca imzaları ve kontrol mekanizmasını kim kullanacak? Hatta sorulacak en temel soru şu: Yarın birgün yaptığınız işlerden herhangi birinde bir pürüz çıkınca sorumluluk kimde olacak ? Evinde oturup belgesini kiralayan mı yanacak, yoksa siz kahraman gibi çıkıp hayır sorumluluk bizdeydi biz onun belgesini kiralamıştık o sadece evde oturuyordu bizde onun belgesiyle iş yapıyorduk mu diyeceksiniz. Çalışamayacak arkadaşlara (bayanlara hitaben) yazdım demişsiniz. Kusura bakmayın hem bayanlar için hem erkekler için diyorum, arkadaş çalışamayacak olan çalışmasın. Eğer benim hayatımda daha önemli işlerim varsa çalıştığım işten fedakarlık etmek zorundayım. Bu manzeretler yapılan usülsüzlüğü masum kılmaz. Ama çevre mühendisleri 1000 lirayada çalışıyor demekte işi çözmez. Çünkü herşey parayla ölçülemez. Yarın birgün Allah korusun yaptığınız işte bir sorun çıksa, ve bir takım zararlar oluşsa ben eminimki doğrudan tüm sorumluluğu o belgesini kiraladığınız arkadaşa yükleyeceksiniz. Hep böyle oluyor zaten ekranlarda izliyoruz, sürekli şahit oluyoruz bu duruma. Düşük ücretle çalışmak başkadır, belgesini kiraya vermek başkadır. Bir kişi isterse 100 liraya çalışsın eğerki her gün işine gidip yasalar çerçevesinde görevini yerine getiriyorsa, işinin hakkını veriyorsa sorun yoktur. Ancak isterse 5000 lira alsın, belgesini kiraya veriyorsa, yapılan iş hakkında en ufak bir bilgisi dahi yoksa o zaman sorun vardır ve bu ilan tamamen usülsüz bir ilandır! Diğer bir konu ise sizin eleman ihtiyacınız varsa İŞKUR'a başvurmanız lazım. Bu şekilde iş ilanı vermek artık yasak! Oda bile yayınlayamıyor.

  Sonuç olarak bu ilanı ben bir çevre mühendisi olarak hakaret gibi algıladım, kusura bakmayın, benim görüşüm böyle.
   
 14. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Selamlar Arkadaşlar,

  Konunun daha fazla uzatılmasından yana değilim. Bu yüzden ilk mesajı ilgili konu başlığına taşıyarak ve gerekli yaptırımları uygulayarak konuyu kilitliyorum.

  Herkese iyi bir çalışma haftası dilerim,
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.