• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Mühendisi Gelişim Programı

Mentor-A fayda sağlayacak bir program mı?

• Kullanılan toplam oy
    67

hakanmaden

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
OYAK
Sektörel bilgi, birikim ve deneyimimizi çevre mühendisi adayları ile paylaşabilmek, kişisel-mesleki gelişimlerini desteklemek ve kariyer yolculuklarına ışık olabilmek adına Mentor-A | Çevre Mühendisi Gelişim Programı tasarladık.

Bu programı; çevre mühendisi adaylarımızın(mentee) kişisel ve mesleki gelişimini sağlamak amacıyla onlara tavsiye, bilgi aktarımı yapılması ya da ihtiyaç duydukları deneyim, yetenek ve uzmanlıklara sahip olan deneyimli mühendislerimiz (mentor) tarafından kendilerine rehberlik hizmeti sunulması olarak tanımlayabiliriz.

Gönüllülük esaslı, ücretsiz ve dönemsel olarak düzenleyeceğimiz bu programımız ile yine sektörümüzde bir ilki gerçekleştiriyoruz.

Detaylı bilgi için;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

teşekkür ederim. destekleriniz ile tüm adaylara ulaşmaya çalışıyorum.
[automerge]1576148304[/automerge]
ÇM.net için de bir proje düşündüm. 2020!!!
Tasarlayıp forum yönetimi ile paylaşacağım.
Gelişim-değişim ve mesleki değer bu tarz minik adımlarla gerçekleşecektir.

Üstad tebrik ediyorum seni , bilgi birikimini böyle paylaştığın ve yararlanma fırsatı tanıdığın için ayrıca teşekkürler. ?

İlk olarak 2019 Nisan ayında bizzat sizin ağzınızdan, ufak tüyolarla dinleme fırsatı bulmuştum. Nihayet duyurusu da geldi :) Ben meslek için inanılmaz katkısı olacağını düşünüyorum. Hatta Sektörle Tümleşik Eğitim (STE)'den sonra gördüğüm en faydalı çalışmalardan olacaktır. Bu konuya hayır diyen arkadaşları da yoruma davet edelim, sebeplerini güzelce tartışmış oluruz.

Projemize 26 farklı üniversiteden 200'ün üzerinde başvuru aldık.
Ön eleme ve telefon mülakatlarımız sonrası seçilen mühendis adaylarımız ile ilgili projenin takvimini bugün paylaştım.
4 ay boyunca 4 mentor ve 12 eğitmenimiz ile mühendis adaylarımızın gelişimlerine destek olmaya çalışacağız.

Projenin ücreti nedir diye soran adaylarımız da oldu. Program tamamen ücretsiz ve biz de gönüllü olarak yer alıyoruz.
4 mentor ve 12 eğitmenimiz ile ilk günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

merhaba
programa aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Şubat-Mart-Nisayn-Mayıs dönemi için başvurular tamamlandı.
Yeni dönemimiz Eylül-Ekim-Kasım-Aralık'ta gerçekleşecek.
dönem kayıtları için bizi takip etmenizi rica edeceğim.

12 Şubat'ta Mentor-A projemizin ilk seansını gerçekleştirdik.
16 farklı üniversiteden 37 Çevre Mühendisi adayını ağırladık.

Etkinliğimizden 2 gün sonra da çevre görevlisi eğitimi ile ilgili gelişmelerden haberdar oldum :(
Bu noktada, ayrı bir proje daha oluşturmaya karar verdim, üzerinde düşünüyorum.
Bu projemiz, yeni mezun / iş arayan çevre mühendislerine yönelik olacak.

12 Şubat'ta düzenlediğimiz etkinliğimizin kısa bir hikayesini de paylaşmak isterim;

Hakan Hocam, muhteşem bir proje. Düşünen, katkıda bulunan herkesi tebrik ediyorum ve keşke diyorum mezun olmadan önce böyle bir Mentor programı olsaydı da katılabilseydim.

pandemi sebebiyle online olarak devam ettirdiğimiz Çevre Mühendisi Gelişim Programı; Mentor-A ile ilgili;
ulaşabilirsiniz.

Yeni dönem programımızı Eylül-Ekim-Kasım-Aralık aylarında gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

yönlendiriyorum, takipte olduklarını biliyorum. Soruları yok demekki :)
[automerge]1598365439[/automerge]
maalesef,, mezunlara yönelik birlikte başka proje tasarlayalım, teklif :)