• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisi maaşları (özel firmalarda çalışanlar için)

Orhan Direk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
KATI ATIK
Arkadaşlar ÇMO yu arayıp aşagıdaki yazıyı kendim istedim yoksa bunların bişey yapacagı yok. Sgk ile protokol var diyorlar ama ne denetim ne de sgk yatanlarından kimsenin haberi yok. Adamlar asgari ücret yatırıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor.Bence herkes bu yazıyı istesin iş yerine fax lıyorlar.

Adsız.png

@putperest
Net maaşı hesaplamak için brüt maaşı 0,7159'la çarpın ve çıkan sonuçla Asgari geçim indirimi tutarını toplayın.(Bekar için bu yıl 80 TL diye biliyorum.) Yaklaşık 2084 TL gibi bir maaş çıkacaktır.

Arkadaşlar patronum bana bu maaşı vermiyor bende çmo dan asgari ücret yazısını iş yerime faxlattım,ama adam tınlamadı bile bunun bir yaptırımı varmıdır? Bu durumda olan arkadaşlar ne yapıyorlar.

odanin bisey yapmasi ise yaramaz, kimsenin odayi böyle konularda salladigi yok çünkü sadece lafta kaliyor yaptigi isler.
direk sgk dan bir yazi ya da denetim olmasi lazim ya da calisma ve sosyal güvenlik bakanligindan, baska türlü sallamaz patronlar.

@gulmire
ÇMO dan istediğiniz zaman mühendis maaşının 2800 tl nin altında olamayacağı ve sgk ile protokol iş yerine faxlanıyor.

@Orhan Direk
uygulamanın kontorlü yapılmadıktan sonra isterse 10 defa fakslansın işveren bakıyor sonra müsveddeye koy diyor.. beğenmeyen varsa kendisi bilir kimseyi zorla tutmuyorum ki deyip geçiyor... malesef ki durum bu...