Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisleri için çevre görevlisi aday başvuruları başladı.

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Kübra Ertaş tarafından paylaşıldı.

 1. Kübra Ertaş

  Kübra Ertaş CMNet Üyesi

  T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ÇEVRE MÜHENDİSLERİ İÇİN NİSAN-MAYIS AYLARINDA DÜZENLENMESİ PLANLANAN ÇEVRE GÖREVLİSİ ADAY EĞİTİMİ ÖN TALEP için http://basvuru.tucev.org/basvuru adresinden üye olmanız ve giriş yaptıktan sonra ilgili sekmede bilgileri doldurup kayıt olmanız gerekektedir. Yeterli sayıya ulaşılması durumunda eğitim açılacaktır. Aksi durumda Eylül'den önce olmayacak :(
   
  umitboz bunu beğendi.
 2. Püren Akbulut

  Püren Akbulut CMNet Üyesi

  üye oldum giriş yaptım ama ilgili sekmeyi bulamadım kayıt olmak için
   
  Kübra Ertaş bunu beğendi.
 3. Kübra Ertaş

  Kübra Ertaş CMNet Üyesi

  Sağda giriş yapınca duyurular kısmında ben ve arkadaşlarım kayıt olduk aslında bakayım telefondan tekrar dilerseniz ekran görüntüsünü atarım

  Ekledim püren hanım en aşağıda kalıyor giriş yapınca ekran görüntülerini de ekledim buyrun eğitimde Görüşmek üzere :)
   

  Ekli Dosyalar:

  umitboz bunu beğendi.
 4. Püren Akbulut

  Püren Akbulut CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ediyorum umarım açılır eğitim görüşürüz :)))
   
  Kübra Ertaş bunu beğendi.
 5. cevrealper

  cevrealper CMNet Üyesi

  hayır arkadaşlar ordan kaldırıldı tuçev yapmayacak artık
   
 6. eren.ucar

  eren.ucar CMNet Üyesi

  Tüçev eğitimi yapmayacaksa bu eğitimi kim düzenleyecek süreç ne kadar uzuyacak ?
   
 7. cevrealper

  cevrealper CMNet Üyesi

  Bakanlık kendi bünyesinde yapacak nezaman yapılacagı ise belli degil mechul :D
   
 8. eren.ucar

  eren.ucar CMNet Üyesi

  Alper sen bu haberi kimden nerden aldın ? Taksit taksit yazmak yerine tüm süreci açıklarmısın
   
  Kübra Ertaş ve Tunç Bozkurt bunu beğendi.
 9. cevrealper

  cevrealper CMNet Üyesi

  Bakanlıgı arayıp sormustum onlar da bunları dedi kısacası bukadar başkada bişey yokk
   
 10. Püren Akbulut

  Püren Akbulut CMNet Üyesi

  Bu nedir yaa. Hem kendileri zorunlu tutuyorlar eğitimi hem de eğitim açmayıp mağdur ediyorlar. Neye göre kaldırıldı başvuru linki. Demek 2 günde bile ne çok kişi başvurdu ki diğerlerinin başvurularını beklemeye gerek kalmadı.
   
  müge dülger bunu beğendi.
 11. müge dülger

  müge dülger CMNet Üyesi

  bence bakanlığın kendine direk mail atın bilgilendirme talep ediniz. 4 yıl okuyup, işe girebilecek potansiyelde olmanıza rağmen çevre görevli belgesi eğitimi açılmadı diye işsiz kalmanız söz konusu olamaz. bakanlık dahi olsa bu konu hakkında dilekçe ile bilgilendirme hakkına sahipsiniz. telefonda dönüş yapmaları uzun sürmektedir ancak maillere kısa sürede dönüş yapmaktadırlar.
   
  Püren Akbulut ve umitboz bunu beğendi.
 12. umitboz

  umitboz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar ben bu son eğitime katılıp o lanet olası belgeyi almış bir çevre mühendisiyim lütfen bu eğitimde(!) tabi adına eğitim denirse hakkınızı savunun 4 yıl okuduğunuzu unutmayın. Size şunu diyecekler işte yeni mezunlar bize çok telefon açıp şikayette bulunuyorlar yapamıyoruz veya patronları açıyorlar yapamıyorlar. Allah aşkına birisi söylesin bana 4 günlük eğitimin kime ne faydası oldu bana zerre katkısı olmadı. Ben eğitim sırasında bir danışmanlık firmasında zaten çalışıyordum basit bir kaç soru sordum onu bile birbirlerine pasladılar.Benim gözümde o eğitim yok hükmündedir. Malesef ki güzel Ülkemizde bazı şeyler seve seve olmuyor.
   
 13. Anıl ÖZYURT

  Anıl ÖZYURT CMNet Üyesi

  Bakanlık çevre görevlisi eğitimini açsa açar sonuçta para kazanıyor! Bence bakanlıkta bu belgenin çevre mühendisleri için eğitim şartının uygun olmadığının farkında. Bu durum böyle gidecek değil! Bizlere gelince şuanda ki iş ilanlarına bakıldığında işveren genel olarak çevre görevlisi aranıyor şeklinde ilan veriyor. Bizler bir görevli miyiz? Biz daha kendi mesleğimizi savunamıyoruz ve bu belgeyi almak için tabiri caizse yırtıyoruz bir yerlerimizi! Bakanlığın diğer mesleklere verdiği eğitim sunumlarını gördünüz mü? Bizlerin 4 yıl boyunca aldığı dersleri 3-4 günlük eğitimle veriyorlar acıyorum verdiğimiz emeklere! Son olarak inşallah bir an önce bu yanlıştan vazgeçilir. Mesleğimizi savunalım!
   
 14. umitboz

  umitboz CMNet Üyesi

  Eğitime gidenler görecek ki , ki ben bunu gözlerimle gördüm orada hepimizin hakkını savundum ve bana koca salondan toplasan bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az kişi destek verdi. Bizim eğitimde 1000 kişi vardı bakanlık seviniyor ne büyük organizasyon diye şimdi soruyorum size aynı soruyu bakanlığa da sordum. 1000 kişi aynı anda geliyorsa sizce de gerçekten çok büyük organizasyon mu bu?... Bence değil. Bence tek bir açıklaması var oda şu herkes işsizdi ve mecburdu. Şimdi o eğitime katılacak arkadaşlara benden naçizane tavsiye sakın kimsenin konuşmasını beklemeyin siz çıkın ve hakkınızı savunun.
  Bir başka savunduğum olayda İstanbul/Mecidiyeköy rezidans inşaatı iş kazası daha doğrusu asansör kazası sonucu 10 vatandaşımızın hayatını kaybedişiydi. Bakın iş güvenliği sorunu olabilir ama bu Makine Mühendislerini de ilgilendiren bir olay ve bakıyorsunuz 3-5 güne kapatılıyor neden çünkü odası çok güçlü. Peki öte yandan bizim odamıza bakıyorsunuz herkes bi havadan oda başkanı bizi ateşe atıyor sonuç Çevre Mühendisleri gereksiz bir dal(!). Şöyle düşünün bir fabrikanın bacası ölüm saçıyor ve 10 vatandaşımız Allah korusun ölüyor ve burası bir Çevre görevlisi var ve bütün herşey yönetmeliklere uygun gibi gözüküyor tıpkı o asansör gibi sizce Çevre Mühendislerini bu olaydan sonra ne yaparlar?
  Bence bizi ilkokuldan eğitime başlatırlar.
  Saygılarımla
   
 15. Anıl ÖZYURT

  Anıl ÖZYURT CMNet Üyesi

  Valla birlik beraberlik olmadığı sürece bizi kullanmaya devam edecekler, Türkiye'de her an her şey olabilir. Örneğin; Müşteşarlıktan istifa edip tekrar müşteşarlığa geri dönülebiliyor! O yüzden benim umudum hep var! Oda konusunda söylenecek çok şey var ama neyse... Bence Çevre Mühendislerinin ipi kendi elinde ya kesip yolumuza bakıcaz ya da boynumuza geçirip boğulacağız!
   
  Kübra Ertaş ve umitboz bunu beğendi.
 16. Kübra Ertaş

  Kübra Ertaş CMNet Üyesi

  Kardeşim seni tanıdığım için tekrar çok mutlu oldum, tavrın dediklerin her zaman duruşun akılcılığın belli, iyi ki meslektaşım dediğim ender insanlardansın iyi ki varsın bahtın açık olsun.
   
  umitboz bunu beğendi.
 17. umitboz

  umitboz CMNet Üyesi

  @Kübra Ertaş Estafurllah elimden geldiğince hakkımı savunmasını seviyorum :) İnşaallah herkesin bu duyarlılıkta olacağı bi mesleki gurubumuzun olmasını temenni ederim :)
   
  Anıl ÖZYURT ve Kübra Ertaş bunu beğendi.
 18. Gül Büşra Örsel

  Gül Büşra Örsel CMNet Üyesi

  Tüçev ile görüştüm. Çevre görevlisi eğitimi ön başvuru duyurusunu Bakanlık kaldırtmış. Tüçev'in yıl sonuna kadar eğitim yapmayacağını söyledi. Daha sonrasında bakanlığı aradım. Eğitimi bakanlığın vereceğini söylediler. Bi hafta içerisinde: T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI - Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü adresindeki duyurular kısmında bu konu ile ilgili bilgi verileceği, talepleri değerlendirmek için de bir form yayınlayacaklarını söylediler. Mağduriyetin kaldırılacağını söylediler. Ama hangi mağduriyet. Bizim aradığımız mağlubiyet zaten mağduriyetlerin arasında bir çıkar yol bulabilmek. Bu noktaya kadar düştük. İnşallah bizim ve mesleğimizin hakkında en hayırlısı olur arkadaşlar..
   
 19. cevrealper

  cevrealper CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bu adrese mail atmanız lazım çevre görevlisi egetiminin açılması için
  adnan.macit@csb.gov.tr
   
 20. Püren Akbulut

  Püren Akbulut CMNet Üyesi

  @cevrealper Sadece eğitim talep ediyorum diye bir mail atmak yeterlimidir ?
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?