• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre mühendisleri için çevre görevlisi aday başvuruları başladı.

T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ÇEVRE MÜHENDİSLERİ İÇİN NİSAN-MAYIS AYLARINDA DÜZENLENMESİ PLANLANAN ÇEVRE GÖREVLİSİ ADAY EĞİTİMİ ÖN TALEP için
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden üye olmanız ve giriş yaptıktan sonra ilgili sekmede bilgileri doldurup kayıt olmanız gerekektedir. Yeterli sayıya ulaşılması durumunda eğitim açılacaktır. Aksi durumda Eylül'den önce olmayacak :(

Mantıklı Kübra Hanım mobil imzanızı internet bankacılığına girerken de kullanabiliyorsunuz.

İnanın beni de çok uğraştırdılar.vodaafone bu hizmetten habersiz.
dolayısıyla turkcell hattı aldım şubelerdeki çalışanlar bilgisiz. bana ilk gittiğim şube iş bankası hesabı açtırdı ki illa banka hesabınızın olmasına gerek yok.
aslında işlem çok çok basit.
turkcell müşteri hizmetlerini arayıp ön basvuru yapıyorsunuz daha sonra turkcell bayısıne gidip nüfus kağıdınızın fotokobısını verip işleminiz sonlanıyor.5 gün sonra arıyorlar ve mobil imzanız oluyor.yanı yok banka hesabı yok noter tastıgı bunlar subedekılerın bilgisizliğinden kaynaklanıyor.boşu boşuna noter tastıgıne 32 tl vermeyın bıde

@NurBanu ben hiç para ödemeden 1 günde yaptım . müşteri hizmetlerini de aramadan . kesinlikle bilgisizler haklısınız. burada belge alacaklara yardımcı olmak isterim .

@Serhat Mehmet Kar belgeyi almadan da mesleğini yapan çevre mühendisleri var ve bize iş kazandıran o belgede değil. Hiç kimse işsiz kalmaz herkesin rızkı bellidir o konuda rahat ol. Sen yeter ki kendini geliştirmeye ve belli konuda uzmanlaşmaya bak sistem kölesi olma...

@Anıl ÖZYURT ya lütfen gerçeklere dönelim ya kusura bakmayın belgesi olmayan çevre mühendislerinin % kaçı iş bulabiliyor sistemin kölesi olmaymış sanki ben istiyorum durumun böyle olmasını. Bir çevre mühendisi olarak bende karşıyım çevre görevlisi diye bir oluşuma ve 4 yıl okuyup bu belgeyi almak zorunda bırakılmamıza. Ama sizde rica ediyorum bu kadar ütopik olmayın ya herkesin rızkı bellidir tevekkül falan tamamda sen elinden geleni yapmadan illaki rızkım var diye beklersen o rızk sana biraz zor gelir. Benim kaç tane arkadaşım çevre görevlisi belgesi olmadığı için uzun zamandır işsiz her başvuruda belgeyi soruyorlar şimdi hepsi o parayı verip mecburen o belgeyi edinecekler. Kusura bakmayında yani insanları yanlış yönlendirmeyin ya sanki ben alınan çevre görevlisi belgelerinden komisyon alıyorum da belgeyi savunuyorum. Ya bende özelde çalışan bir mühendisim daha önceki işimde de şuan çalıştığım yerde belgen olmasaydı bu işlere giremeyecektim açık ve net yani varsa itirazınız bakanlığa odaya vs yerlere yapın bana değil. Bizi bunlara mecbur bırakanlara ya da o kölesi olmak istemediğiniz sisteme. Kimseye köle olmadık çok şükür ama ekmeğimizi kazanmak içinde birşeylerden mecburen feragat ediyoruz napalım sisteme küsüp işsiz mi kalalım.

@Serhat Mehmet Kar ben sana belgeyi savunuyorsun demedim ki zaten ben kendi düşüncelerimi söylüyorum. Belgeyi almak mı elinden gelen bırak Allah aşkına yaa sen işini iyi yaptıktan sonra gerisi gelir. Karşıysan hakkını savunacaksın arkadaş çevre görevlisi eğitimlerinde verilenleri sen 4 yıl boyunca görüyorsun onlar sana 3-4 günde vermeye çalışıyor. Adalet mi bu? Haa diyorsun ki bunu yargılamamalıyız bize bunu almak için diretiyorlarsa alacağız başka yolu yok. Kusura bakma ama öyle değil! Bizim verdiğimiz bir emek var çevre görevlisi belgesini almaktansa TMGD'yi almak daha mantıklı ya da artık inşaat sahasında çalışacaksan İSG uzmanlığı zorunluluğu var onu al. Ama Çevre Görevlisi olma ÇEVRE MÜHENDİSİ ol! Sen çevre görevlisi olmadan çalışamam olayına kaptırmışsın kendini neyse her koyun kendi bacağından...

@Anıl ÖZYURT kardeşim ben ne diyoruuum sen ne diyorsun. Beni çevre görevlisi belgem olmadan işe aldılarda ben mi çalışmak istemedim sen şaka mı yapıyorsun ya. Nereye başvuru yapsak adamlar ISG var mı Çevre Görevlisi Belgen var mı diye soruyor ISG almadım o alanda çalışmak istemiyorum ki ben Çevre Görevlisi Belgesini aldığımda eğitimde yoktu zaten. Bu şartlar altında beni çevre görevlisi belgen yok diye işe almıyorlar bende çevre görevlisi olarak anılmayı kendime yakıştırmıyorum diye işsiz kalsaydım yani sen bunu savunuyorsun benim anladığım bu yani. Baktım iş bulamıyorum belge olmadan aldım belgeyi girdim işe sen neyin savaşını veriyorsun ya. Ben ne Çevre Görevlisi olarak anılmayı ne de Çevre Görevlisi denen belgenin 3 günlük eğitimden sonra Çevre Mühendislerinden ziyade alakasız meslek dallarından adamlara verilmesini savuınmuyorum savunmadım mantıklı da bulmadım.
Ayrıca nerde çalışıyorsun çok merak ediyorum açıkcası cevap verirsen sevinirim

@Serhat Mehmet Kar kardeşim burda birbirimizle tartışmaya gerek yok ben belgeyi almaya sıcak bakmıyorum senin demenle işsiz kalacağım. Uzatmaya gerek yok. Şuanda yüksek lisans yapıyorum çalışmıyorum oldu mu? Az önce dediğim gibi her koyun kendi bacağından...

Tartışacak birşey yok zaten kardeşim ben belgeyi, çevre görevlisi ibaresini,eğitimleri,ödediğimiz paraları falan savunmuyorum. Sadece yaşananları anlatıyorum sen de aslında olması gerekenleri anlatıyorsun ama dediğin gibi olmuyor işte. Çok basit ya arama motorlarına çevre mühendisi diye iş ilanı arat bakalım ne çıkıyor karşına ÇEVRE GÖREVLİSİ BELGESİNE SAHİP***. Gerçek bu yani sen kabul etsende etmesen de etmek istemesende... İnşallah dediğin gibi sadece MÜHENDİS olursun belgeye falan ihtiyacın kalmaz yani umarım o kadar şanslı olursun.

Özetle : Hayaller ve hayatlar temalı trajikomik bir hikaye yani bu.

Merhaba arkadaşlar,

Eminim aramışlardır sizi de, ya da arayacaklardır. Faturalarımız yanlış düzenlenmiş. 1067,20 TL + %8 KDV eklemişler. KDV değerini 92,80 TL göstermişler, halbu ki 1067,20 TL'nin %8 KDV'si 85 TL civarı tutuyor. Dolayısı ile bugün posta ile faturaları geri postalamamızı istediler. Merak edip de bakacaklar için şimdiden bilgi vereyim istedim. Korkulacak bir şey yok yani, muhasebenin yanlış hesaplaması sadece. :harika:

Kaç sene önce ki otel fiyatlarına bakın arkadaş
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Gelin bir de şimdi oteller de kalmayı deneyin..