• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Mühendisleri İçin Çevre Görevlisi Eğitimi - Başvuru (2018)

Özgür Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Hochreiter Biyogas A.Ş
Selam herkese. 7-21 Mayıs arasında başvuruları alınan eğitime askerde olmam nedeniyle katılamadım (başvuramadım). Sıradaki eğitim döneminin ve başvurularının ne zaman olduğuna dair bilgisi - tahmini olan var mı? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ilgili web sitesinde konuyla ilgili bilgi ya da güncel duyuru bulunmamakta.

Herkese selam, arkadaşlar eğitim için duyuru yapılacak bir kaç güne denilmişti fakat hala bir duyuru yapılmadı. Bu konu çok ilgi görmedi fakat bu belge olmadan ne yazık ki neredeyse iş bulunamıyor. Bazı arkadaşlarımız askerde olduğu için, bazı arkadaşlarımız iş yoğunluğundan dolayı vb. sebeplerle vize dönemini kaçırdık. Ben gece vardiyasındaydım ve hafta sonum bile olmadan 1 ay çalıştım vakit ayıramadım örneğin. Bimer ve cimer' e bu durumu bildirmeyi düşünüyorum.

Arkadaşlar ben Çarşamba günü uzaktanegitim.csb.gov.tr adresindeki talep ve öneri kısmından durumu anlatan bir yazı yazdım. 5 dakika sonra Adnan Bey' le irtibat kurmamı söyledikleri bir mesaj gönderdiler.

Adnan Bey' i aradım ve ona da durumumu anlattım. Şu anda bu eğitimle ilgili bir toplantıya gittiğini ve 2-3 güne duyuruya çıkacaklarını söyledi.

Yanılmıyorsam Çarşamba günü aradım ve Cuma'ya kadar olan iki günlük süreçte herhangi bir duyuru yayımlanmadı. Pazartesi günü tekrar arayacağım. Eğer olumsuz bir cevap gelirse bimer ve cimer'e bu konuyu yazacağımı söylerim. Uygun bir şekilde derdimizi anlatan bir yazı göndeririz. Pazartesi editlerim. Herkese iyi hafta sonları .
Düzeltme: salı aramışım

@Ali Şimşek
Arkadaşlar herkese selam. Bugün bakanlığı aradım ve geç de olsa telefonuma cevap verildi. Yoğun bir şekilde o işle uğraştıklarını, telefonlara bakmaktan da sürekli işinin bölündüğü, tekrar aramama gerek olmadığını, ilanları kontrol etmem gerektiği söylendi epey arayan var sanırım. Ben de zor durumda kaldığım için rahatsız ediyorum iki üç gün demiştiniz merak ettim dedim. Neyse, net bir tarih veremiyorlar. Sonuç olarak bir kaç güne eğitim başlayacak gibi gözüküyor. Bu süreçte mobil ya da e-imza lazım olacak yavaştan hazırlıklara başlayalım derim. Ben 4.5 yıl e-imza kullandım bu sefer mobil düşünüyorum.

Malesef Ağustosun sonunda kesin açılacağını belirttikleri eğitimden hala bir ses yok. Herkese duyuruları takip edin diyerek konuyu kapatıyorlar. Eylül 4'te Cimer'e konuyla ilgili bir yazı yazdım. Fakat ondan da hala cevap alamadım. Malesef bizim mağduriyetimiz bakanlık tarafından pek kaale alınmıyor.

Orası çevre ve şehircilik bakanlığı değil inşaat ve şehircilik bakanlığı. Çoğu insanın haziranda mezun olduklarını bile bile eğitimi mayısta veriyorlar bizde aylarca beklemek zorunda oluyoruz. 2 firma eğitimlere katılamadığım için işe almadı zaten çoğu görüşmeye bile çağırıyor.

selamlar.son geçerlilik tarihi 10.11.2020 olan belgemi güncellemem gerekir mi? birisi facebookta eski belgeler iptal falan yazmış herkes bir bilgisizlik sahibi :(

@hasanalparslang
belgelerin geçersiz olduğuna dair bakanlık herhangi bir duyuru yayınlamamış konuşulanlara aldırmayın derim!!

Uzaktanegitimcsb.gov.tr 'deki duyuruda egitim ucretinin 150 tl oldugu yaziyor. Ilk defa egitime katilacak olanlari ecbs.cevre.gov.tr adresine yonlendiriyor. Burda da egitimin 300 tl oldugu yaziyor... Hangisi dogru? Sacma sapan isler daha basindan basladi. Duzgun bi aciklama bile yapamiyorlar...