Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisleri için geçmişten günümüze kadro sayıları

Konu, 'KPSS Forumu' kısmında cevremuhendisi tarafından paylaşıldı.

 1. Arkadaşlar bir araştırma ve derleme sonucu olarak bilgilerinize sunarım.

  01.png Eki Görüntüle 12666
   
 2. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Bir yılda en fazla 131 alım var süper
   
 3. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  2013 de 171'e çıkmış öyle deme.
   
  inanhc ve Burak Dumlu bunu beğendi.
 4. Arkadaşlar çok pardon o kısmı yanlış yazmışım, 131 değil 313 adet
   
 5. mustafa iren

  mustafa iren CMNet Üyesi

  14 yılda ortalama 66 Çevre Mühendisi alınmış. Bir senede bir üniversite 20 mezun verirse, 3 üniversitenin mezunları devlete; geri kalan ~20 üniversitenin mezunları da ( ~ 400 müh. ) özel sektöre yayılıyor. Bunların % 30'u farklı bir alanda iş sahibi olsa ~ 280 mühendisin piyasada faaliyet göstermesi gerekiyor. Peki Bunların % kaçı Çevre Danışmanlığı sektöründe ? Bunun bir ortalaması / tahmini var mıdır ?

  Son istatistiğe göre sistemde 775 Danışman Firma, 12568 Çevre Görevlisi var.

  Not : 14 Yıllık ortalama için 20 kişilik sınıf kabul edilerek hesaplanmıştır. Sayının daha fazla olması muhtemeldir. (pembe gözlük mod on)

  Allah gönlünüze göre iş versin :)
  iyi çalışmalar.
   
 6. Sedat Mert

  Sedat Mert CMNet Üyesi

  bu paylaşım için teşekkür ederim. ben de bunu arıyordum.

  diğer mühendislik dallarında alım sayılarını çok iyi bilmiyorum ancak bizden çokda farklı olmadığını düşünüyorum. devlet baba bu mühendisler zaten özelde iş bulur sürünür öğretmen hemşireye dayanayım ben diyor.
   
  Enes ALBAYRAK bunu beğendi.
 7. mehmet ali_1

  mehmet ali_1 CMNet Üyesi

  ARKADAŞLAR ÇMO NUN BELİRLEDİĞİ 11 EYLÜL SAAT 20:00 DA YANİ BUGÜN #KamuyaÇevreMühendisiLazım BAŞLIĞI İLE SESİMİZİ DUYURUYORUZ.
   
 8. Tuğba Yeşil Ağca

  Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

  BuBu, Selin K. ve Pınar Kaya bunu beğendi.
 9. bu çevre mühendisliği ile ilgili birimleri kapatsınlar, nasıl olsa işi yapan kişiler var bizlere gerek yok.
   
  inanhc, Selin K., Pınar Kaya ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 10. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  çok üzücü bir tablo. karamsar olmamak elde değil. devlet dairelerine girmeye çalışan arkadaşların Allah yardımcısı olsun. Başbakanımız şu an Cumhurbaşkanımız Çevre Mühendisi olmadan devlet daireleri olmaz demişti. İnşallah en kısa zamanda 1000 çevre mühendisi alınır.
   
  inanhc ve Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
 11. karamsar olmak istemiyoruz,umudumuzu asla kaybetmemek lazım ama çevre mühendisi ihtiyaç olan bir kuruma veya yere çevre mühendisi alınmayıp başka mühendis alınıyorsa sıkıntı var demektir.İlk önce fikirlerdeki kirliliği temizlemek ve işi anlayacak kişilere teslim etmek gerekir.
   
  ipekuzuner, Selin K. ve Pınar Kaya bunu beğendi.
 12. Pınar Kaya

  Pınar Kaya CMNet Üyesi

  “2023’te dünyanın ilk 10’una giren ekonomi olacağız” diyorlar, gülüyorum. Bilimin göz ardı edildiği, yönetimi bilimin yönlendirmediği, hukukun bağımsız olmadığı, işin ehli olmayanların tamamen ''torpil'' adı altında bir yerlere girip çalıştığı bir ülkede, “2023’te ilk 10’a gireceğiz” demek hamasi nutuk atmak demek. İnsanları uyutuyorlar. Net!
   
  inanhc, ozank, ipekuzuner ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 13. Yeni türkiye geliyor diyorlar ama geldiğimiz yok.
   
  Enes ALBAYRAK ve Pınar Kaya bunu beğendi.
 14. Pınar Kaya

  Pınar Kaya CMNet Üyesi

  öyle bir an gelecek ki eski Türkiye'yi arar olacağız..ki bu an gelmişte sadece farkında değiliz..
   
  inanhc bunu beğendi.
 15. Eski türkiye'yi şu an arıyoruz zaten. Haklısınız geldi ama bizler farkında değiliz, farkına varmak için birilerinin bazı şeyleri göstermeleri gerek.
   
  Pınar Kaya bunu beğendi.
 16. Merve Yeşildağ

  Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

  ne yazık ki bizim ülkemizde torpil daha ön planda. o dayımın oğlu o dayımın kızı diye işe alınabılıyor. işi bilip bilmemesine bakılmıyor. Gerçekten hak edenler şu an hak ettikleri konumda olsalar eminim bir çok işlerimiz daha düzenli olarak daha sistemli ilerlerdi.
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 17. Maalesef öyle. Bizim de en büyük torpilimiz Allah.Torpili olanlar işe alınırken cv'ne bakılmadan sen bu kişinin akrabası oluyorsun hemen işe başla diyorlar. Zaten bizim ülkede memur olmak isteyen çok kişi var. Cevabı ise rahatmış. Bence o kadar rahat değil. kendimizi sorguya çekmemiz lazım.
   
 18. Enes ALBAYRAK

  Enes ALBAYRAK CMNet Üyesi

  Ekonomiye Taşeron mantığını yerleştirdiler. Zamanında bu politikayı eleştiren yazarlarımız yerden yere vuruldular. Ama şimdi öyle tahmin ediyorumki adamların anlatmak istediğini anlamıştır herkes.
   
 19. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Memurlar.net'ten edindiğim bilgiye göre Çevre Mühendisi kontejyanı 12 arkadaşlar geçmiş olsun... Buradan kısa bir not düşmek istedim, daha net değil diye yazılar var fakat şu an 12 görünüyormuş Devlet Personel Başkanlığı e-uygulama yerinde...

  *Sadece 1 arkadaş girebiliyor Memurlar.net forumunda http://euygulama.dpb.gov.tr/tercihrobotu/ sitesine. o yüzden herkes o arkadaşa soruyor durumu.
   
 20. Üzüldüm. Şayet öyle ise yazık oldu milletin emeğine.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...