• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisleri odası danışmanlık asgari ücret tarifesi-2013

• Konuyu başlatan cevremuhendisi
  • Başlangıç tarihi
C

cevremuhendisi

Çevre Mühendisleri Odası tarafından 2013 yılı danışmanlık asgari ücreti 1000 TL olarak belirlenmiştir. Ek ücretler ve detaylar:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ek 2 için fiyat yine az olmuş ancak ek ücretlerle hizmet verilebilecek hale geliyor.. umarım bu tarifeye bütün firmalar uyar ve meslek itibarımız yükselişe geçer... ne yazıkki pek umudum yok ancak taslak yönetmelikteki en az 5 yıl tecrübeli koordinatörü olmayan firmalar kapanırsa belki temizlenir piyasa.. 300 tl ye hizmet veren firma o ücretle yakıtını mı karşılıyor, elemanının maaşınımı veriyor yoksa günlük giderlerini mi karşılıyor anlamak çok zor..

Şuan için bir yaptırımı yok ne yazık ki. ÇMO' dan öğrendiğim kadarıyla sadece çevre danışmanlık firmalarının şikayeti üzerine bir yaptırımı olabilirmiş. Tabi kim firmasını şikayet eder bilemiyorum. Söylenene göre şuanda bununla ilgili yönetmelik konusunda çalışmalar yapılıyormuş.

@CMNet Okuru
Henüz emekleyen bir bakanlık sisteminin bunu önemseyeceğini sanmıyorum.
Biliyorsunuz ki, bir firma anlaşmasını fes ettiği durumda tekrardan bu hizmeti alma zorunluluğu var. Küçük bir örnekti sadece bu, yapılıyor mu? hayır! Kısacası Bakanlığın bizim danışmanlık ücretlerinin ne kadar olduğuyla ilgileneceğini sanmıyorum.