• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisleri odası

Gizem Kayıkçı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İslamoğlu Atık Yönetimi ve Çevre Danışmanlık
Merhaba Arkadaşlar,

Çevre Mühendisi olarak Bursa ilinde çevre mühendisleri odasının bulunmamasından rahatsızlık duyuyorum. Bursa da ikamet edenlerle bir araya gelerek odamızı tekrar aktif hale getirebileceğimizi düşünüyorum. Ancak hangi aşamaları izlemek gerektiğini bilmiyorum. Bu konuda neler yapılabilir?

Hep yalan ben 2011 den beri üyeyim bir kağıt parçası bile almadım. işleri güçleri siyaset olmuş mail ve mesajdan başka bırsey attıkları yok

Bu insanları anlamak çok güç. Ne aidat öder, ne toplantıya katılır, ne organizasyona gelir. Ama her şeyden bihaber olmasına rağmen ajanda ister, eğitim ister, yardım ister. Bilmiyor ki ajanda parayla basılıyor, parayla dağıtılıyor.. Sen aidatını ödedinmi de ajanda istiyorsun.. Edep yahu!!

2007 den beri üyeyim sadece bir kere ajanda geldi onu da çalıştığım firmaya birtane gönderdiler herkesten önce davranınca kaptım ajandayı :) borcuma gelince kimlik yenilenirken hepsini toptan yatırıyorum siz de ajandaları toptan gönderin ozaman sorun değil ben ona da razıyım ama hiç göndermiyorsunuz buna ne demeli hep bana bana olmaz ki kimlik yenilenirken parayı çatır çatır almayı biliyorsunuz da o paralar nereye gidiyor edep yahu!..

@Bute Güzelyazıcı

Aynı sorunu Konya için de yaşamıştık 2 yıl öncesine kadar şehrimizdeki kamuda(Üniversite, il müdürlüğü) özel sektörden gelenlerle oluşan temsilcilik açılmasını sağladık ki böyle bir yola gidilebilir.Bu konu ülkemizde ÇMO odası teşkilatlanması için örnek olabilir.

2009'dan bu yana üyeyim ve her sene geçte olsa (şubat aylarında) ajanda geldi. Geçen yıl gelmemişti aradım gönderdiler. Sanırım bu konuda şanslıyım. ama dediğiniz gibi de çoğu arkadaşlarımız ulaşmadığını söylediler.

@Bilal Efe Aydın
Odayı arayın isteyin adresinize gönderiyorlar. 2015 ajadanlarının dağıtımı başlanmadı sanırım henüz gelmedi.

ben her sene gidip odadan aliyorum ajandayi imza karsiliginda. hos o ajanda da degil zaten not defteri.bu arada kimin aidat odeyip odemedigi ya da organizasyonlara katilip katilmadigi nerden biliniyor da boyle rahat rahat saldiriliyor onu da anlamis degilim. edep yahu!!!