• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ÇMO Çevre mühendisleri odasından 2013 ajandası gönderilmesi

O

oseflek

Eskiden ben küçükken, İnşaat mühendisleri odası babama ajanda gönderirdi. hep el koymak istemişimdir. bir kaç yılda el koymuşluğum vardı... naasıl keyifle kullanırdım...
sonra İMO nun her yıl güzel bir otelde düzenlenen balolarına imrenirdim. belkide bunlar yüzünden mühendis olacam diye tutturmuş bile olabilirim. emin değilim... sonrasında inşaat değil ama çevre mühendisiydim. tabi ODA beklentilerim de büyüktü. İmo'nun adana şubesini gayet iyi bilirim. 4-5 katlı güzel bir binadır. daha öğrenciyken ÇMO şubesine gidip Maden Müh. Odasında bir küçük tarafın bizim olduğunu görnce 'oo çevre mühendisliği geleceğin mesleği bee' lafı kulaklarımda çınladı... biraz bozulmuştum ne yalan söyleyim... ne yalan söyleyim?
Şimdi ben şantiyede çalışıyorum... hafta sonu evime gittim. bakkala ekmek almak için indiğimde; bakkal amca o kargoyu bana verdi ve bi an duraksadım.. duygulandım... ÇMO bizere ajanda göndermişti...gözlerim doldu yeminlen. 'evet dedim. olacak. yavaş yavaş ama oalcak.' hem inş. müh. odasının 90 lı yıllarda ki yeri de gayet kötüydü dedim sonra. sonra iyiden iyiye gaza geldim.
hemen ilgili mercileri arayıp aidat borcum olup olmadığını öğrendim.
ajandamla çok mutluyum. :)
teşekkürler ÇMO.

meta fetişizmi, aidiyet ihtiyacı, baba figürünün çocuk üzerindeki etkisi. her yere çeksem her yere uzar o ajandanın anlamı.
bizim peder işçi idi. şimdi işçi emeklisi. eve iş getirirdi. kapı kilidinin pim montajı, ufak tefek kalıp parlatma işleri. pek böyle bir seçkin zümreye dahil imajı çizmiyordu yani. o açıdan bir aidiyet duygusu, statü ihtiyacı da gelişmedi bende zaten. sonra meslek şovenizmi kavramını okudum bi yerde. iyice soğudum beyaz yakalı sınıfından. tüm güzel tişörtlerimin zamanla rengi soldu. el yazım güzel olmadığı için en güzel kalem bile elime yakışmazdı. iki satır yazınca bütün havam sönerdi. eşyaya metaya olan ilgim yeteneksizliklerim sonucu çabuk söndü. sonradan dünya görüşü sebebiyle pederle aramız da bozuldu zaten. çektim isyan bayrağını. figür migür kalmadı. sonra uzlaştık barıştık gerçi.
geçen ajandayı yaşlı bi amca getirdi kapıya. telefonum karşılığında ajandayı teslim etmek için 5 kat çıktı. dağıtım şirketi bizim mahalle tarafında ucuza gelsin diye emekli amcaları falan çalıştırıyor galiba. açık söyleyim, ajandayı elime tutuşturduğunda amcaya "ben inerdim amca, neden zahmet ettin" dedim. nefes nefese aşağı iniyordu ben arkasından bunları söylerken.
hala kitaplığımda bıraktığım yerde duruyor ajanda şimdi. yani bana kalırsa yaşlı başlı adamın 5 kat çıkmasını gerektirecek kadar mühim bir şey değil. hayır, insan kendi emekli babasının mecburiyetten o yaşta o şartlarda çalışmak zorunda bırakıldığını düşününce falan, empati kurunca.. iyi ajitasyon yaptım bi ajanda üzerinden ama hakkaten değmez ya 5 katı yaşlı adamın çıkmasına. bu değer yargılarıyla benden mühendis de olmaz zaten. o da ayrı konu.

bir ajanda için bodrumdan kalkıp izmir e mi gideceğiz? :) kırtasiyeden almak daha ekonomik. hem kargo ile gönderileceklerini bildirmişlerdi diye hatırlıyorum.

tamam iyi güzel hoş da arkadaşlar şuna ajanda deyip durmayin rica edicem. not defteri bu ajanda degil ki. tarih falan yazmıyor sayfalarda. hadi üşenmeden tarihleri yazayim dedim başladim her sayfaya sırayla tarih yazmaya 1 ekimde bitti ajanda yani sayfa sayisi bile tutmuo. rica edicem bir dahakine not defteri degil ajanda yapsinlar...

@Tolgay Doğan

bende size katılıyorum. ajanda değil bu. ama bişeyler gönderdiler ya... ileride belki ajanda da yaparız...

@CMNet Okuru
zaten tamda bu sebepten diyorum odanın hakkını yiyoruz diye. ajanda göndermekle ÇMO kimlik kartınız henüz almamışsınız sebebi ile aramaları ve aidat borcumu hatırlatmaları arasında çok uzun bir zaman dilimi yok.

http://cmo.org.tr/resimler/mail_resim_01.gif
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

Sayın ŞAFAK YILMAZ (10260),
2016 yılı Odamız ajandalarının dağıtımına yakın bir tarihte başlanacaktır. Bu sebeple iletişim bilgilerinizin güncel olması ajanda dağıtımlarında sorun yaşanmaması açısından önem arz etmektedir. İletişim bilgilerinizi ,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden güncelleyebilir, aidat borçlarınızın bir sonraki yıla tahakkuk etmemesi için 2015 yılına ait aidat borcunuzu ödeyebilirsiniz.
Saygılarımızla,
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
2016 yılı ÇMO ajandası eline ulaşan var mı. ben en son 2013 yılında alabildim. yoksa odamız yine bu konuda organizasyon felaketi mi yapacak.

Sayın yetkili

Odamızdan bir eposta geldi. 2016 ajandası için adres bilgilerini kontrol edin içerikli. Valla adres bilgilerim cevrebis sisteminde mevcut ve doğru lakin 2013 yılından beri birtek ajanda elime ulaşmadı. O da lpg eğitimine gidince dağıtıldı da öyle elime ulaştı. Olay burda 3 kuruşluk ajanda değil. Ben bir çevre mühendisi olarak bir işletmeye gittiğimde elimde o ajanda gözükmeli. Gören gözler bu adamların odası var, bak bu adam çevre mühendisi demeli. Diğer bir nokta da yollamayacaksanız bari boşuna beklemeyelim. Alıştık artık söz verip tutulmaması

Odaya gönderdiğim eposta. Halen cevap yok. Haksızmıyım bu sitemim de...

Geleneksel hale gelmiş ajanda konusunu bu sene de ben açmış olayım:huhuu: Ne oldu bizim ajandalara? 2017 yılı için ulaşan/ulaşmaya çalışan/temin eden var mıdır?:)