Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisleri odasından 2013 ajandası gönderilmesi...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında oseflek tarafından paylaşıldı.

 1. oseflek

  oseflek Misafir

  Eskiden ben küçükken, İnşaat mühendisleri odası babama ajanda gönderirdi. hep el koymak istemişimdir. bir kaç yılda el koymuşluğum vardı... naasıl keyifle kullanırdım...
  sonra İMO nun her yıl güzel bir otelde düzenlenen balolarına imrenirdim. belkide bunlar yüzünden mühendis olacam diye tutturmuş bile olabilirim. emin değilim... sonrasında inşaat değil ama çevre mühendisiydim. tabi ODA beklentilerim de büyüktü. İmo'nun adana şubesini gayet iyi bilirim. 4-5 katlı güzel bir binadır. daha öğrenciyken ÇMO şubesine gidip Maden Müh. Odasında bir küçük tarafın bizim olduğunu görnce 'oo çevre mühendisliği geleceğin mesleği bee' lafı kulaklarımda çınladı... biraz bozulmuştum ne yalan söyleyim... ne yalan söyleyim?
  Şimdi ben şantiyede çalışıyorum... hafta sonu evime gittim. bakkala ekmek almak için indiğimde; bakkal amca o kargoyu bana verdi ve bi an duraksadım.. duygulandım... ÇMO bizere ajanda göndermişti...gözlerim doldu yeminlen. 'evet dedim. olacak. yavaş yavaş ama oalcak.' hem inş. müh. odasının 90 lı yıllarda ki yeri de gayet kötüydü dedim sonra. sonra iyiden iyiye gaza geldim.
  hemen ilgili mercileri arayıp aidat borcum olup olmadığını öğrendim.
  ajandamla çok mutluyum. :)
  teşekkürler ÇMO.
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  meta fetişizmi, aidiyet ihtiyacı, baba figürünün çocuk üzerindeki etkisi. her yere çeksem her yere uzar o ajandanın anlamı.
  bizim peder işçi idi. şimdi işçi emeklisi. eve iş getirirdi. kapı kilidinin pim montajı, ufak tefek kalıp parlatma işleri. pek böyle bir seçkin zümreye dahil imajı çizmiyordu yani. o açıdan bir aidiyet duygusu, statü ihtiyacı da gelişmedi bende zaten. sonra meslek şovenizmi kavramını okudum bi yerde. iyice soğudum beyaz yakalı sınıfından. tüm güzel tişörtlerimin zamanla rengi soldu. el yazım güzel olmadığı için en güzel kalem bile elime yakışmazdı. iki satır yazınca bütün havam sönerdi. eşyaya metaya olan ilgim yeteneksizliklerim sonucu çabuk söndü. sonradan dünya görüşü sebebiyle pederle aramız da bozuldu zaten. çektim isyan bayrağını. figür migür kalmadı. sonra uzlaştık barıştık gerçi.
  geçen ajandayı yaşlı bi amca getirdi kapıya. telefonum karşılığında ajandayı teslim etmek için 5 kat çıktı. dağıtım şirketi bizim mahalle tarafında ucuza gelsin diye emekli amcaları falan çalıştırıyor galiba. açık söyleyim, ajandayı elime tutuşturduğunda amcaya "ben inerdim amca, neden zahmet ettin" dedim. nefes nefese aşağı iniyordu ben arkasından bunları söylerken.
  hala kitaplığımda bıraktığım yerde duruyor ajanda şimdi. yani bana kalırsa yaşlı başlı adamın 5 kat çıkmasını gerektirecek kadar mühim bir şey değil. hayır, insan kendi emekli babasının mecburiyetten o yaşta o şartlarda çalışmak zorunda bırakıldığını düşününce falan, empati kurunca.. iyi ajitasyon yaptım bi ajanda üzerinden ama hakkaten değmez ya 5 katı yaşlı adamın çıkmasına. bu değer yargılarıyla benden mühendis de olmaz zaten. o da ayrı konu.
   
 3. oseflek

  oseflek Misafir

  valla 5 kat değmez bencede. siz inseymişsiniz keşke :)
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  anlaşmazlık oldu, telefon alması lazımmış, o yüzden çıkmış. teslimatı yaptıklarından emin olmak için denetleniyorlar galiba. teslim alanın telefonu gerekiyor.
   
 5. oseflek

  oseflek Misafir

  yok valla bizim bakkala tanıyormusun diye sormuşlar bırakmışlar. :)
   
 6. silinebilir üye

  silinebilir üye CMNet Üyesi

  ben bizzat gittim aldım geçen hafta :) biraz reklamını yapayım okulda
   
 7. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  ne gelen var ne de arayıp soran. 3. aya gireceğiz daha ortalıkta ajandamız yok
   
  Merve Yeşildağ ve jn6zo bunu beğendi.
 8. oseflek

  oseflek Misafir

  odaya giderek temin edebiliyorsunuz.
   
 9. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  bir ajanda için bodrumdan kalkıp izmir e mi gideceğiz? :) kırtasiyeden almak daha ekonomik. hem kargo ile gönderileceklerini bildirmişlerdi diye hatırlıyorum.
   
 10. Tolgay Doğan

  Tolgay Doğan CMNet Üyesi

  tamam iyi güzel hoş da arkadaşlar şuna ajanda deyip durmayin rica edicem. not defteri bu ajanda degil ki. tarih falan yazmıyor sayfalarda. hadi üşenmeden tarihleri yazayim dedim başladim her sayfaya sırayla tarih yazmaya 1 ekimde bitti ajanda yani sayfa sayisi bile tutmuo. rica edicem bir dahakine not defteri degil ajanda yapsinlar...
   
  Şafak Yılmaz bunu beğendi.
 11. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  2013 ajandası eline ulaşmayanlar adreslerini yazarak ajanda@cmo.org.tr 'e mail atarak istekte bulunabilirler.Yalnız aidat borcunuzun olmaması gerekiyor.Bu şekilde elime ulaştı 2013 ajandam bilginize.
   
 12. oseflek

  oseflek Misafir

  yooo benim gayet aidat borcum var. ama eve gönderdiler. hımmm yoksa ben torpilli miyim :cool:
   
  Şafak Yılmaz bunu beğendi.
 13. oseflek

  oseflek Misafir

  bende size katılıyorum. ajanda değil bu. ama bişeyler gönderdiler ya... ileride belki ajanda da yaparız...
   
 14. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Sayfalar arasında borcundan dolayı adliyeye davet yazısı olmasın dikkat et :rolleyes:
   
 15. oseflek

  oseflek Misafir

  zaten tamda bu sebepten diyorum odanın hakkını yiyoruz diye. ajanda göndermekle ÇMO kimlik kartınız henüz almamışsınız sebebi ile aramaları ve aidat borcumu hatırlatmaları arasında çok uzun bir zaman dilimi yok.
   
 16. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  [​IMG]


  Sayın ŞAFAK YILMAZ (10260),
  2016 yılı Odamız ajandalarının dağıtımına yakın bir tarihte başlanacaktır. Bu sebeple iletişim bilgilerinizin güncel olması ajanda dağıtımlarında sorun yaşanmaması açısından önem arz etmektedir. İletişim bilgilerinizi , Üye Ol - TMMOB Çevre Mühendisleri Odası adresinden güncelleyebilir, aidat borçlarınızın bir sonraki yıla tahakkuk etmemesi için 2015 yılına ait aidat borcunuzu ödeyebilirsiniz.
  Saygılarımızla,
  2016 yılı ÇMO ajandası eline ulaşan var mı. ben en son 2013 yılında alabildim. yoksa odamız yine bu konuda organizasyon felaketi mi yapacak.
   
 17. Tolgay Doğan

  Tolgay Doğan CMNet Üyesi

  çevre görevlisi değil çevre mühendisi, ajanda değil not defteri hehe
   
  TuncayAlbayrak08 bunu beğendi.
 18. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  Sayın yetkili

  Odamızdan bir eposta geldi. 2016 ajandası için adres bilgilerini kontrol edin içerikli. Valla adres bilgilerim cevrebis sisteminde mevcut ve doğru lakin 2013 yılından beri birtek ajanda elime ulaşmadı. O da lpg eğitimine gidince dağıtıldı da öyle elime ulaştı. Olay burda 3 kuruşluk ajanda değil. Ben bir çevre mühendisi olarak bir işletmeye gittiğimde elimde o ajanda gözükmeli. Gören gözler bu adamların odası var, bak bu adam çevre mühendisi demeli. Diğer bir nokta da yollamayacaksanız bari boşuna beklemeyelim. Alıştık artık söz verip tutulmaması

  Odaya gönderdiğim eposta. Halen cevap yok. Haksızmıyım bu sitemim de...
   
  Hurşit ve Ulaş Özdemir bunu beğendi.
 19. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Geleneksel hale gelmiş ajanda konusunu bu sene de ben açmış olayım:huhuu: Ne oldu bizim ajandalara? 2017 yılı için ulaşan/ulaşmaya çalışan/temin eden var mıdır?:)
   
 20. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  Eylül, ekim gibi gelir.. :)
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...