Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendislerini her fırsatta suçlayan bakanlık yetkilileri hakkında suç duyurusu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Ali Can Türkoğlu tarafından paylaşıldı.

 1. Ali Can Türkoğlu

  Ali Can Türkoğlu CMNet Üyesi

  Çevre mühendislerini ne çevre bakanlığı kadrolarına almak için ne de çevre görevlisi olmak için ehil görmeyen ve forumlarda sorduğumuz sorulardan çoğunlukla hareket ederek kulislerde çevre mühendisleri bu işi bilmiyorki biz onlara emanet edelim diyen, bir yönetmelik çıkarıp sanayicileri zorunlu tutup bu ülkenin üretimi için mücadele eden sanayicileri yine birçoğunu muaf yapmak ya da görmezden gelmek zorunda kalan çevre bakanlığı, yine çevre denetimi için mücadele eden çevre mühendislerini önce hiç yerine koyup sonra önce lütf edip şirket kurmalarını sağlamış sonra aileler meslektaşlar ekmek bulunca sektörü düzenliyorum bahanesiyle bunlar yanlış kuruldu hepsini ben bi yıkayım demiş, şimdi de kendi çıkardığı yönetmeliğin 1.1.2014 tarihi itibariyle gereklerini yerine getirmemekte altyapısı olmayan bir yönetmeliği uyguladığını zannetmektedir.

  Eğer hukuk varsa yönetmeliği uygulamayan şirketlere, çevre mühendislerine ceza varsa yönetmeliği uygulamayan Bakanlık yetkililerine de ceza uygulanmalıdır, bunun suç duyurusu kabul edilmesini istiyorum.
   
  Şafak Yılmaz, Nimet Arar ve sdagtekin bunu beğendi.
 2. Ali Can Türkoğlu

  Ali Can Türkoğlu CMNet Üyesi

  Çevre bakanlığı yönetmelikle sabit olunan kendisine ait yükümlülükleri yine kendisine verdiği süre içerisinde yerine getirmemiş gerekli altyapıyı yürürlük tarihi ve uygulama tarihlerinde hazırlamayarak eğer hazırlanan yönetmelik çevre kirliliğini kontrol altına alınması denetim doğru şekilde işlemesi için ise denetimin yapılmasını aksattırma kastı ile çevre kirliliğine kast etmiştir.
   
  Şafak Yılmaz ve Nimet Arar bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları