• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendislerinin kitap önerileri

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İDEAL MAKİNA ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Arkadaşlar son okuduğumuz beğendiğimiz kitapları birbirimize tavsiye edelim. Ben aynı zamanda birden fazla kitap okuyorum böylece sevdiğim kitaplar hemen bitmiyor yoksa bir oturuşta bitirebiliyorum.

Son okuduğum kitaplar şöyle; 5 üzerinden de değerlendirme yaptım kendimce.:melek:

Asi Melekler----- Danielle Trussoni ****
Asla Vazgeçme ------ Harlan Coben ****
Açlık Oyunları----- Suzanne Collins *****
Işığın Söndüğü An ----- Jamie Saul ***
Karartma---- Perri O'shaughnessy ****
Diriliş-----Tolstoy ***

Sizler en son neler okudunuz bekliyorum.:alkis:

Yazılmayanları yazalım,
Martin Eden-Jack london
Rüzgar Gibi Geçti- Margaret Mitchell
Kitabı aşk- İskender Pala
jean christophe grange 'in romanları baya iyi

Ben de çevre mühendisliği ile ilgili kitaplar öneriliyor sananlardanım, tabi böylesi de güzel : )

O zaman ekoloji, antropoloji severlere bir şeyler önereyim ben de;

İsmail- Daniel Quinn (bir kitap okudum hayatım değişti cümlesindeki o kitaptır benim için. Henüz lisedeydim ve Dünya'yı kurtarmak istiyordum, bu bölümü okumamdaki önemli etkilerden biridir.

Tarih Öncesi Günlükleri -Michelle Paver (İl kitabı Kardeşim Kurt, olaylar tarih öncesinde geçiyor, çocuk serisi gibi biraz ama alt metinde insan olarak doğru nasıl yaşamalıyız sorusunu barındırıyor. Kitap okumayı sevmeyene sevdirmiş bir seridir)

Göğü Delen Adam- Erich scheurmann (Yine doğru yaşamak üzerine..)

Merak edenlere, favorim olan bu tarz kitapları önermeye devam edebilirim. : )

Çevre İnsan Toplum / Ruşen Keleş. Değerli hocalarımız tarafından kaleme alınmış, antropolojik faktörler ve çevrenin sosyolojik açıdan incelenmesi ile alakalı güzel bir yapıt. Önerimdir.

Merhaba arkadaşlar.
Yaz gelmişken kendime bir kitap listesi oluşturdum. Eylül sonuna kadar bitirme hedefi koydum kendime :)
Kitap okumayı seven arkadaşlar için paylaşıyorum. Belki ilerde bir kitap kulübü kurarız kim bilir :)

- Var Olmanın Gücü - Eckhart Tolle
- Ev Yapımı Bir Paraşüt - Berrak Yurdakul
- Mahcubiyet ve Haysiyet - Dag Solstad
- Bir At Bara Girmiş - David Grossman
- Yıldız Gezgini - Jack London
- Biz Hep şatoda Yaşadık - Shirley Jackson
- Yaratıcı Tür - David Eagleman
- Mükemmel Olmamanın Hediyeleri - Brene Brown
- Orijinaller - Adam Grant
- Günaydın Geceyarısı - Jean Rhys

Başlık tekrar gündem olsun Kübra Hanım ;) Zülfü Livaneli- Son Ada ve Huzursuzluk okundu. Sırada Seranad var. Haftaya bitmiş olur tahminim. Son ada Muhteşemdi. Huzursuzluk ise baya gerçek dram maalesef :(

Son düzenleme:
Merhaba; Ayşe Kulin- Sevdalinka 60 sayfası kaldı. Diğer kitapları mevcut Füreya hariç.
Kafka-Dönüşüm okundu.
Amin Maalouf- Yüzüncü Ad 3 gün önce bitti. Diğerlerini okumuştum. Afikalı Leo ve Tanios Kayası tavsiye edilir.
Livaneli- Serenad yarın başlarım büyük ihtimalle.
Buraya tekrar yazma sebebim tavsiyeleriniz'in boşa gitmediğidir ;)