• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendislerinin kitap önerileri

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İDEAL MAKİNA ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Arkadaşlar son okuduğumuz beğendiğimiz kitapları birbirimize tavsiye edelim. Ben aynı zamanda birden fazla kitap okuyorum böylece sevdiğim kitaplar hemen bitmiyor yoksa bir oturuşta bitirebiliyorum.

Son okuduğum kitaplar şöyle; 5 üzerinden de değerlendirme yaptım kendimce.:melek:

Asi Melekler----- Danielle Trussoni ****
Asla Vazgeçme ------ Harlan Coben ****
Açlık Oyunları----- Suzanne Collins *****
Işığın Söndüğü An ----- Jamie Saul ***
Karartma---- Perri O'shaughnessy ****
Diriliş-----Tolstoy ***

Sizler en son neler okudunuz bekliyorum.:alkis:

Cin Ali Lunapark'ta :D

Şaka bir yana en son Nietzsche Ağladığında' ya baktım yanlış hatırlamıyorsam ama bir süredir kitap okumuyorum açıkçası.

aynen ben de , kitap okumak sorunumuz zati, bunun üstüne de gitmek gerekir forumca ;)

yine de hatırlayabildiğim,

Mehmet ALAGAŞ - Divane *****

İçindeki Devi Uyandır - Anthony Robbins.... Kesinlikle tavsiye ederim müthiş bi kitap biraz uzun ama:)

şu aralar Elif Şafağın firarperest kitabını okulyorum, Jean Christophe Grangé'in Kızıl nehirler bir harika idi şiddetle tavsiye ederim.

Arkadaşlar en son "Kadından Kentler-Murathan Mungan" kitabını okudum.Kadın psikolojisini çok güzel anlatmış olması, kitabın tek bir hikaye değil 16 hikayeden oluşması, sonunda(sonunu söylemeyeyim) ...:) ve mekanların olayların insanın gözünde canlanması gibi nedenlerden dolayı çok keyifli buldum.

Bence mükemmel bir konu olmuş. Bende aynı anda biden fazla kitap okuyanlardanım:) Şu an elimde
Moskof Cariye Hürrem-Demet Altınyeleklioğlu
ve
Veronica Ölmek İstiyor-Paulo Coelho var.
özellikle Veroniko Ölmek İstiyor'u tavsiye ediyorum.

‘’Uçurtma Avcısı- Khaled Hosseini’’

Buraya okunması gereken pek çok kitap sıralayabilirim. Ancak içlerinde biri var ki paylaşmaktan ve okunmasından mutluluk duyacağım; her sayfası içinize işleyecek, başucu kitabı olmaya aday bir başyapıt.

‘’Uçurtma Avcısı- Khaled Hosseini’’

Kitabın arka yüzünü paylaşıyorum;

Uluslar arası çoksatar listesine girmiş ve 8 milyonu aşkın kişi tarafından okunmuş olan Uçurtma Avcısı, hem 2006 hem de 2007'de Penguin/ Orange Readers's Group Ödülü'nü kazandı.
Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur. Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır.
Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.
Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.
Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...

IŞIĞIN SÖNDÜĞÜ AN ( duygusal & polisiye & trajedi ..)

konusu : Bir İntihar Hikayesidir.
Hangisi daha önemli baba? Dürüstlük mü, sadâkat mi?

Sevgiyi, kaybı ve günlük yaşamın dehlizlerinde gizli öngörülemez trajedileri anlatan güçlü ve aydınlatıcı bir roman...

Mayıs ayı... Öğle saatleri... Indiana'da küçük bir üniversitenin öğretim görevlisi Jack Owens, doğduğu andan itibaren pek kendisine layık bir hayat sunamadığını düşündüğü oğlu Danny'nin intihar haberini alır.

Karısı, New York'ta kurmayı planladığı sanatçılara özgü yaşam tarzı uğruna, kendilerini terk ettiği günden beri, Owen'in tek yaşam gayesi Danny'i mutlu etmek olmuştur oysa. Owen çabalarının boşa gittiğini görüp kahrolmakta, bu intihara bir anlam verememektedir. Bu ruh haliyle, anılarına gömülür ve nerede yanlış yaptığını bulmaya çalışır... Oğlunu nerede ve ne zaman kaybetmiştir? Onu yaşamdan vazgeçiren ne olmuştur?

Owen oğlunun intiharında kendi sorumluluğunu ararken, her adımda bambaşka gerçeklerle karşılaşır...

Gazeteci ve TV eleştirmeni Jamie Saul'un bu harikulade ilk romanı, okuyucuyu, güçlü ve dinamik kurgusuyla kuşatıyor... Saul'un üslubu hayli güçlü ve sarsıcı. Duygu dolu bir hikâye... Publishers Weekly

Saul, bir yas anının psikolojisini keşfederken, baba sevgisinin yoğunluğunu duygusal açıdan karmaşık ve iç ürpertici bir atmosferde yansıtabiliyor. Muhteşem ve yüksek kalibreli bir edebi gerilim romanı...

Booklist

Çarpıcı başlangıcından, nefes kesen sonuna, bu kitap ve yazar hakkındaki görüşlerimi, olağanüstü dışında hiçbir kelime tasvir edemez.

Jacquelyn Mitchard, The Breakdown zane yazarı

Sükunetini bozmadan çarpıyor insanı... Kitap, derinlikli karakter ve tasvirlerle hemdert bir ortam yaratıyor... Saul'un yazarlık kariyerine harikulade başlangıcı. Kirkus Reviews

Saul'un bu ilk romanı insan zihnine, aile kavramına ve beklenmedik trajediler karşısında verilen tepkilere kuvvetli bir bakış ortaya koyuyor.. Mutlaka okunmalı. Library Journal

Yazarına çağdaş Amerikan yazarları arasında farklı bir yer verecek lirik ve trajik bir şaheser. HarperCollins

Işığın Söndüğü An; unutulmaya yüz tutan kavramları anımsatan bir deniz feneri...

(Tanıtım Yazısından)

Aradaşlar ne zamandır okumak istiyordum yeni nasip oldu.Hacı Murat/Tolstoy.Keyifli ve akıcı bir kitap.Kitabın konusu Kafkasya Kahramanı Hacı Murat'ın hayatından kesitler.Gerçi kitabı iyi analiz ederseniz Hacı Murat'ın Kafkasya davasından çok şahsi kan davalarının peşinde koştuğu anlaşılıyor.Kitap ne kadar gerçekçi peki derseniz başka kaynaklardan araştırdığım kadarıyla hikaye tutuyor.

Arkadaşlar kitap isimlerini ve yapılan övgüleri görünce hemen alasım geliyor ama şu sıralar :asik: evlilik hazırlıkları telaşındayım ama rahata kavuştuğum an tavsiyeleri değerlendiricem.

Nutuk - mustafa kemal atatÜrk
demİr ÖkÇe - jack london
palto - gogol
İtİraflarim - lev tolstoy
İkİ Şehrİn hİkayesİ - charles dickens
nietzsche aĞladiĞinda - irvin d. Yalom
ana - maksİm gorkİ