• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisliği eğitim ve meslek kurultayı

serhanmaden

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SADAM
Çeşitli kuruluşlar çeşitli kongreler düzenliyor mesleğimiz ve çevre konusunda ancak bu toplantılarda çevre mühendisliğinden çok çevre sorunları konuşuluyor.

Site üyesi olan çok değerli arkadaşlarımız var bu mesleğe gönüş veren hatta akademisyenlerimiz var bu mesleği bir noktaya getirmek isteyen.

El birliği ile CMNET çatısı altında bir organizasyonla mesleğimizde iyi kariyere sahip ve akademik eğitimde vizyon sahibi hocaların çalıştay grupları oluşturarak çalışmalar yaptığı.. hem sektörün ihtiyaç duyduğu çevre mühendisinin belirlendiği hem de eğitimde standartı yakalamak adına çalışmaların yapılabileceği bir kurultay düzenlense. tamamen her kesimden bağımsız herkesin görüşlerini rahatça konuşabileceği aynı bu forum gibi.

Sonuçlarının ve yol haritasının yetkili kurumlara yüzlerce imza ile sunulacağı bir sonuç bildirgesi oluşturacak bir kurultay hayal ettim.

Her çevre mühendisi mesleği için bu kurultaya neler katabilir..

- salon imkanı
-ikram sponsorları
- içecek sponsorları
- organizasyon ekibi
- web sitesi
- baskılar
- yürütme kurulu
gibi daha bir çok başlıkta çalışmalar gerektiren ciddi bir organizasyondan bahsediyorum. İş güvenliği uzamnlığı ülkemizde kaç yıllık mazisi olmasına rağmen kongreleri toplantıları sürekli eğitimleri hiç bitmiyor..

Öncelikle site yöneticleri bu konuda ne düşünür daha sonra bizlerden kimler nasıl destek olabilir..