Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre mühendisliği gereksiz meslek mi?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

 1. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Arkadaşlar çevre mühendisliğini gereksiz görenlere ne cevap veriyorsunuz sinirlerim bozuldu ya. Fabrikada herkesin işi çok herkes önemli çevre müh. işi önemli değil. Eminim sizlerde karşılaşıyorsunuz bu durumla, yardım bekliyorum. (Yeni konu nereden açılıyor bulamadım.)
   
 2. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  valla inan ben öyle söyleyenleri dikkate bile almıyorum madem öyle hadi yapsınlar bizim işleri.
   
  Funda Saltık bunu beğendi.
 3. Arif Öztürk

  Arif Öztürk CMNet Üyesi

  Gereksiz mesleğin gereklerini yerine getirmemenin yaptırımlarından bahsedin. Kendilerince üretime dayalı bir meslek olmadığı için gereksiz görüyorlar...
   
 4. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  bu şekilde cümle kuran meslektaşlarım ve öğretim görevlileri tanıyorum.. aslında gereksiz meslek yoktur.. gereksiz insan vardır.. boşuna oksijen tüketir.. ama bir yerde ekosistemin parçalarıdır bu gereksiz insanlar... vardır ama işe yaramaz.. yaptıkları işlerde öyledir.. gözlemleyiniz.. ;)
   
 5. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Eğer siz işinizi düzgün yapmazsanız kapatma ve para cezaları yüzünden o kişinin işsiz kalıp evine ekmek götüremeyeceğini söyleyin. Ama çok ta kulak asmayın, siz işinizin en iyisini yapın gerisi teferruat olarak kalsın kaale almayın bence.
   
 6. Mahir Yakın

  Mahir Yakın CMNet Üyesi

  Kaale almamak en mantıklısı. Gereksiz yorumu yapan kişinin kendisi gereksizdir.
   
  Funda Saltık bunu beğendi.
 7. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Üretim için gereksiz, üretebilmek için gerekli diyebiliriz.
   
 8. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Arkadaşlar konu başlığı tarafımca yazıldı. Bu mesajı ne yansıtır tam olarak bilemedim.

  bir atasözümüz vardır. "it ürür kervan yürür" demiş atalarımız. Bırakın konuşan konuşsun biz cevabı yaptıklarımızla vereceğiz.
   
 9. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Gereksiz Meslek'miş !!!
   
 10. Merve Özkan

  Merve Özkan CMNet Üyesi

  biri de bana ben hiç oturmuyorum devamlı koşturuyorum sen ne iş yapıyorsun ki gibi şeyler söylemişti ben de ona patron babasının hayrına bana maaş veriyor demiştim susup kalmıştı ama sonraki günler "hııı evet sen de iş yapıyormuşsun" demişti herhalde araştırdı neler yaptığımı :komik:
   
 11. zuhall

  zuhall CMNet Üyesi

  Üretim yapılan bir yerde çalışıyorsanız bununla gibi bilinçsiz yaklaşımlarla karşılaşmanız çok normal. Benzer şeyleri ben de yaşadığım için nasıl bir stres yarattığını biliyorum insanın üzerinde. Aslında mühüm değil onların önemseyip önemsemediği.Ama diğer taraftan önemsenmes gerekiyor yoksa siz işinizi yapamıyorsunuz. Yönetmeliklere aykırı hareket ediliyor çevre kirliliği yaratılıyor söylediğinizde gereksiz işi yapan gereksiz insan oluveriyorsunuz. Neden çünkü üretimi etkilemiyorsunuz. Çok sinir bozucu. İnsanlarla sürekli çatışmak ve yaptıkları yanlışları söylemeniz de sizi antipatik kılıyor. Ya önemsemeyeceksiniz yapabildiklerinizle yetinceksiniz ya da herkesle çatışıp kavga edeceksiniz. Birşeyi yüz kere söyleyip yine de yapılmadığınıı görmek kadar insanı yıpratan birşey olamaz. Neyse...
   
  Merve Çan ve Nagihan Genç bunu beğendi.
 12. Hülya Arslan

  Hülya Arslan CMNet Üyesi

  biraz ayıp olacak ama ben genelde "gelecekte k.çını yıkamaya su bulamadığın, karnını doyurmak için ekmek bulamadığın zamanlarda bu sözünü hatırla." diyorum. o noktada susuyolar zaten.
   
 13. Mahir Yakın

  Mahir Yakın CMNet Üyesi

  Çok açık sözlüymüşsünüz :D
   
 14. Çevre Mühendisleri için çok karşılaşılan bir sorun, ben böyle şeylere aldırış etmiyorum. Ahmetyukcell arkadaşımız verdiği cevap herşeyi anlatmaya yetiyor.
   
 15. Bora Çakmak

  Bora Çakmak CMNet Üyesi

  2000 yılında yaşanmış bir olay:
  1. sınıfa yeni başlayacak olan bir çevre mühendisi , bölümle ilgili kitap almak için kırtasiyeye gider , bana çevre mühendisliğine giriş kitabı verirmisiniz? kitapçıda der ki ; takma kafana....
   
 16. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  belki de diğer mühendislikler bizim işimizi yapabiliyor diye gereksiz diyorlardır.sadece bizim yapabileceğimiz bize özel bir konu var mı acaba ?
   
  Doğuş Aytekin ve Funda Saltık bunu beğendi.
 17. Arif Öztürk

  Arif Öztürk CMNet Üyesi

  ÇED (ancak onda da bir grup çalışması gerekiyor)
   
 18. Tolga Kelesli

  Tolga Kelesli CMNet Üyesi

  sadece çed mi yani.o kadar geniş alanımız var sadece çed mi ? hayallerim yıkıldı :)
   
 19. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Adı çevre görevlisi olan bir görevi bile herkes yapabiliyor.
   
 20. Arif Öztürk

  Arif Öztürk CMNet Üyesi

  Okadar geniş derken danışmanlık ve çevre görevlisi yönetmeliği ile bir noktada haklısınız hayaller yıkıldı. Çevre izini ve lisans konularını (her nekadar çevre müh. ağırlıklı olsa da) bir kimya mühendiside yapabilir. Atık su konusunda pek bilgim yok ancak, çevre görevlisi belgesi olan bir kimyager arkadaşım kendi tesisinin atıksu arıtmasından sorumlu olabiliyorsa atıksuyu da kaybettik. Ülkemizde açık bir şekilde revaçta olan alanlar bunlar. Bunların dışında var ise bilen arkadaşlar yorumlarlar...
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...