• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Mühendisligi

savas5234

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Diger
Merhaba ben uskudar universitesi çevre sagligi 1.sinif ogrencisiyim. Bu bolumu tercih ederken hem kpss puanini hem de dgs geçiş bolumleri dikkatimi çekti. Puan olarak ortalama 75 77 puan alan atanırken dgs kisminda ise cevre muhendisligi bolumu oldugunu gordum. Ileriye dönük ysptigim yol haritasında ise kpss ile atandiktan sonra dgs ile muhendisligi insallah tamamlayıp devlet içi unvan degisikligi sinavi ile muhendislige geçmeyi planliyorum. Sizce nasıl olur, unvan degisikligi sinavi zor oluyor mu yapilabilir mi ?

Eğer unvan değişikliği ile geçeceksen eskisi kadar kolay değil. Çünki mülakat denen bir olay var. İstemedikleri adamı yükseltmiyorlar. Eskiden alıyordun notu geçiyordun. Bir de hangi kurumlar? Mesela Belediyeler için konuşuyorsan biraz uzun sürebilir ama mümkündür. Diğer kurumlarda bu işler biraz Merkez ilanıyla gelir, Bakanlıklar gibi. Orada Çevre Müh. alacak mı o önemli. THS sınıfı bir atama kadrosuna gireceksen (Teknikerler öyle girer) zaten okulu bitirdiğinde bir kademe yükselir, maaşa etkisi olur.

İyi ilişkilerin var ise (Siyasi) Becayiş ya da eş durumundan Merkez veya Taşra alanlarına da Çevre Müh. olarak geçebilirsin. Hatta 2016 mezunu bir arkadaşım şu an bir yerde Şube Müdürü. Yeter ki bahtın açık olsun. Ben okulu okurken rahat 30 memur arkadaşım oldu. Kimya öğrenmeye çalışıyorlardı o yaşta.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
SinioriMerhaba efendim. Öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim size. Çevre sağlığı teknikerleri ilk atama yerleri genellikle saglik bakanligina bagli ilçe sağlık merkezleri ya da toplum sağlığı merkezleri oluyor. Saglik bakanliginin unvan yukseltme ile ilgili paylasimina baktigim da çevre muhendisligini de gordugumu hatirliyorum. Bir şey daha sormak istiyorum. Unvan degisikligi sinavinda basarili olmasam bile maaşa bir etki bırakır mı , ya da ünvan degisikligi sinavi olmadan yine bir referans ya da dediginiz gibi iyi ilişkiler sonucunda üstümüz olan kişiler bu konu da bize yardimci olabilirler mi ?

Teşekkür Ederim

Eğer çalışırken lisansını tamamladığında , boş mühendislik kadrosu var ise bulunduğun kurumda ünvan değişikliği sınavına girmeden o kadroya geçiş için müraacatta bulunulabiliyor ve geçiş yapabiliniyor diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam. ünvan değişikliği sınavına girip kazandıktan sonrada ünvan değişikliği için mülakata tabi tutulmuyorsun. şeflik, müdürlük gibi görevde yükselme sınavına girersen o zaman mülakata tabi tutuluyor, diye hatırlıyorum.

Murat ŞimşekFark etmiyor. 2016'dan sonra yönetmelikler değiştirildi. 15 Temmuz sonrası bütün kurumlara Sözlü Sınav geldi. Sizin dediğiniz ilgili arkadaşın sorusuna binaen şöyle olabiliyor

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği 20/1

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .