• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisliğinde temel işlemler ve süreçler kitabı(reynolds/richards-ülker bakır öğütveren)

Elif Deliktaş

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba, Temel işlemler ve süreçler kitabı içerisindeki soruların cevaplarını nasıl temin edebilirim. Fikir sahibi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Beyza hanım öncelikle teşekkürler. Kitap D&R da var bahsettiğim kitap içerisindeki çözümsüz soruların çözümlü hali. D&R da bu hali de mevcut mu? ben bulamadım da.

önemli değil çok önce kullandığım için o kadar net hatırlamıyorum açıkçası bende ki çözümlü çözümsüz mü?tek bir kitap var diye biliyorum

İnternette "unit operations and processes.........." + solution manual diye aratırsan belki bulabilirsin.

Not: Bu kitabın çevirisi bence oldukça kötü. Resmen rezil etmişler güzelim kitabı. Bir de üstüne yer yer emperyal birimler kullanması tuz biber ekiyor.

Konu ile ilgili türkçe kaynak kitap arayanlara:
Su ve Atıksu Mühendisliği / Mackenzie L. Davis / Nobel Yay. bu kitabı tavsiye ederim.

Hakan bey acaba adsorpsiyon bölümünün sonundaki soruların cevabı var mı elinizde

@hakanme acaba adsorpsiyon bölümünün sonundaki soruların cevabı var mı elinizde