• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendisliğinin inşaat mühendisliğinde yüksek lisansı

Hakan E.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yok
Arkadaşlar merhaba ben Namık Kemal Üniversitesinde Çevre mühendisliği 2. sınıfım. Neden oldu bilinmez son yıllarda psikolojik sorunlarımdan dolayı boşvermişlik vardı şimdi bahaneymiş gibi bunları anlatmak istemiyorum ama içimde çok büyük bir korku var belki çok defalarca karşılaştınız bu gibi şeylerle birde sizlere danışmak istedim. Okulu dondurup sınava tekrar hazırlanma gibi bir düşüncem var daha iyi bir puan yapmak istiyorum. Ama bu kararı vermemin iyi ve kötü getirileri olacak. Bu okula hiç çalışmadan girdim oda uçtan uca. İnşaata merak sarmış durumdayım, inşaat mühendisliğine yüksek lisans yapabilirim ama inşaat mühendisinin unvanına sahip olacak mıyım? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz neredeyse hemen hemen aynı mühendislik dalını okumak istiyorum ama kafamdaki sorulardan kurtulamıyorum. yaklaşık 1 haftadır bu siteyi takip ediyorum özellikle bu yüksek lisansı yapmış kişilerin yorumlarını bekliyorum. Merak ettiğim konu eğer yüksek lisansı yaparsam en basit olarak bina yapımının projesiyle vs ilgilenebilir miyim?

inşaattan yüksek lisans yapabilirsin ama bina falan yapamazsın.(okuldan okula değişir mi bilmiyorum) çünkü çevre mühendisleri; Kıyı-liman, Hidrolik ya da geoteknik ana bilim dallarından birinde yüksek lisans yapabiliyorlar. ünvanın ise; Çevre,Kıyı Liman Mühendisi gibi bişey olur sanırım. Daha bilimsel olarak; Çevre Mühendisi(Bsc),Kıyı Liman mühendisi(Msc)

yüksek lisans yapmış biri olarak söylüyorum ki yüksek lisansın özel sektörde pek te önemi yok bence, şayet akademik kariyer yapacaksanız illa ki lazım ya da kamu personelinde faydası olabiliyor ama onun dışında pek tavsiye etmiyorum ben....

inşaata hevesin varsa bırak yeniden hazırlan büyük ihtimal kazanırsın. Çünkü üniversite sayısı çok fazla illa bir yerin inşaatina girersin.

hayatta kafana takilan bişey varsa zamaninda uygula sonra çok geç olabiliyor.

Çevre ve İnşaat Mühendisliğinde Mühendislik ortak dersleri var mevcut durumda bu dersleri geçersen ileride inşaat müh. de muaf tutulur (tabii önce bi bakılır araştırılıp sorulur) ,benim arkadaşım çevreyi bitirdi sınava girdi inşaatı kazandı iki yılda da onu bitirdi y.lisans yerine bu seçeneğide düşüne bilirisin.. olmaz ise de elinde bi mesleğin yolunu ona göre çize bilirsin ..Hayat sizin hayatınız .. başarılar.