Çevre ve İSG Çalışmaları

KS
Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi

Çevre ve İnşaat Mühendisi
Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Arkadaşlar Merhaba,

Madencilik veya başka sektörlerde işletmelerin geçici faaliyet belgesi başvurularında firmaya ait ticaret sicil gazetesi istenilmektedir. Merkez firmaya ait faaliyet gösterilen şubelerde ise şubeye ait ticaret sicil gazetesi istenilmektedir. Ancak bazı durumlarda şubede üretimi yapılan ürünün herhangi bir satışı yapılmadan merkez firmaya gönderilmesi veya şubede üretilen ürünün satışı yapılması durumunda faturalandırma işlemlerinde merkez firmaya ait sicil gazetesindeki firma bilgileri kullanılmaktadır. Bu tür durumlarda şubeye ait ticaret sicil gazetesi çıkarılamadığından dolayı merkez firmaya ait ticaret sicil gazetesi ile birlikte bağlı bulunan ilin Ticaret Müdürlüğünden alınacak "merkez adres üzerinden ticari işlem yapıldığına dair" yazının geçici faaliyet belgesi başvurularında kullanılması uygun görülmektedir. Bilgilerinize.

İyi çalışmalar. :)

1589218416342.png

yeniçevreci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eu
@Olgaç Sürmelihindi son satırda kapasite raporu da yeterli olacaktır deniyor. Bunu, resmi yazı olmasa dahi sadece kapasite raporu ile geçerli olabileceğini yorumluyorum. Doğru muyum, beni teyit edebilir misiniz

Önceki cevapları görüntüle…

yeniçevreci

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eu
@Olgaç Sürmelihindi şubeye ait firma bilgileri derken, firmanın şube adresinden başka bir bilgiye gerek var mı, bir de o adreste ki üretim konusu olması yeterli diye düşünüyorum. bir de, sanırım o adrese dair üretimsel bilgiler. Başka bir bilgiye gerek var mıdır.
Resmi yazı olmadan kapasite raporunun yeterli olması için (:
İlgi ve yardımınız için şimdiden teşekkürler, üstadım

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
@yeniçevreci resmi yazı mutlaka alınması gerekli. Kapasite raporu merkez firmaya çıkartılacağı zaman hem merkez firmanın hem de şubenin bilgilerini içerir.

Ekli dosyalar

6666 Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HSEQ
Merhabalar, Bez Maskeye Standart gelmiş. Aşağıdaki linkten TSE duyurusu ve standardına ulaşabilirsiniz. Öncelikle belirtmek isterim ki:

İSG Profesyoneli olarak önermeme sebeplerim standartta mevcut. Aşağıda da özet geçeceğim. Ama belirtildiği gibi tedarik problemi yaşayan bireyler (kişisel olarak belirtiyorum, ilk vaka olmadan etrafımız sarıldı diye internetten satınalma yapmasaydım, evde çalıştığım halde gerekli durumlar için maskem yoktu, her hafta maske için talep yaptım şifre gelmedi bana maalesef :) Bu durumlarda kullanılabilir.

1- Giriş Kısmı: Özellikle - tedarik problemleri nedeniyle - tıbbi yüz maskelerinin sağlık çalışanları tarafından kişisel koruyucu ekipman olarak kullanılmasına öncelik verildiği bir ortamda, çeşitli tekstil malzemelerden yapılmış tıbbi olmayan yüz maskelerinin kullanımı düşünülebilir. Bu durum, tıbbi olmayan yüz maskelerinin, kaynak kontrolü aracı olarak kullanımını destekleyen sınırlı sayıdaki dolaylı çalışmalara dayanmaktadır.

2- Maske ile kullanıcısının yüzü arasındaki arayüzle ilgili özel sızdırmazlık gerekliliklerini tanımlamaz.

3- ÖNEMLİ — Kişisel koruyucu ekipman (KKD) olarak kabul edilmemelidir.

3- Kapsamda belirtilen ve atlanmaması gereken bir kısım var:

NOT 1 Tıbbi ve kişisel koruyucu donanımı olarak kullanılacak maskeler için ayrıca standartlar mevcuttur.

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.

KS
Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Arkadaşlar Merhaba,

"Çevresel Gürültü Konulu Geçici Faaliyet Belgesi ile Çevre İzin Belgesi Başvuru Aşamaları" ile ilgili çalışma ekte yer almaktadır.Umarım faydalı olur.

İyi çalışmalar. Hayırlı ramazanlar :)

Ekli dosyalar

KS
Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Arkadaşlar merhaba,

Bir arkadaşımız tarafından "Hava Kirliliği: Nedenleri, Sonuçları ve Önleme Teknikleri ile ÇED Raporlarında Hava Kalitesi Dağılımının Modellemesi" çalışmaları paylaşılmıştır. Faydalı olacağını düşünüyorum.

İyi çalışmalar :)

Ekli dosyalar

KS
Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Arkadaşlar Merhaba,

Aşağıda yer alan çalışma hepimize faydalı olacaktır. İncelemenizde fayda bulunmaktadır. Hazırlayanların emeğine sağlık. İyi çalışmalar. :)

ISO 19011:2018 Yönetim Sistemleri Tetkik için Rehber standardı Temmuz 2018 tarihinde ISO tarafından yayınlandı. Standart’ın ingilizce versiyonu TSE tarafından satışa sunulmuştur. Temin etmek isteyenler ISO’nun veya TSE’nin websitesinden standardı temin edebiliyorlar.

Ülkemizde Yönetim Sistemlerini kuran, kurmak isteyen ve/veya bu çalışmalara ilgi duyanların bilgiye erişimini hızlandırmak amacıyla ISO 19011:2018 standardının şart olan maddelerinin (4,5,6 ve 7) Türkçe çevirisini yaparak yayınlıyoruz. Standardın Terimler ve Tarifler kısmı ile EK A kısımlarını daha sonra çevirerek yayınlamayı planlıyoruz.

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.

Ekli dosyalar

KS
Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Herkese Merhaba,

Daha önce paylaşım yapılmadı diye hatırlıyorum ama yine de paylaşmakta fayda var.

Atık yağ rafinasyon tesislerinin mevzuat gereği sağlaması gereken fiziksel şartlar ve uygunluk belgeleri yayımlanmıştır. İlgili belgeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

KS
Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Arkadaşlar Merhaba,

@aşkınmstk arkadaşımız tarafından "Entegre Çevre Bilgi Sistemi Firma, Tesis Kaydı ve Yetkili Ataması" ile ilgili çalışma ekte yer almaktadır. Hazırlayan arkadaşımızın emeğine sağlık. Umarım faydalı olur.

İyi çalışmalar. ☺

Ekli dosyalar

KS
Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Arkadaşlar Merhaba,

Mesleğe ilk başladığımızda bazı duyduğumuz kısaltmalar tuhafımıza gitmiştir. Örneğin "TAT" kelimesini ilk başta hepimiz salça markası olarak zannetmişizdir. Çevre Mühendisliğinde kullanılan bazı kısaltmalar vardır. Bu kısaltmaların bazılarını sık sık kullanırız. Kısaltmalar ve açılımları ile ilgili görsel ve word hali ekte yer almaktadır. Umarım faydalı olur.

1591647739558.png
1591647780292.png

Ekli dosyalar

Pnr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Tarihin tozlu sayfalarına gömülecek çok önemli bir çalışma daha. Emeğinize sağlık Olgaç hocam??. Umarım çok kişiye ışık olur.Sabah sabah epdk yı pfdk olarak okudum. Başlasa da sağ salim bitirsek şu ligi ?‍♀?

Önceki cevapları görüntüle…

6666 Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HSEQ
Emeğinize sağlık çok güzel olmuş gerçekten özellikle benim gibi çevre mühendisliği yapmayan lisans mezunları için hatırlatıcı olmuş faydalandım :) ABS de olmaz ki ama fren sistemlerine karşı özel ilgim var benim :D

KS
Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Arkadaşlar Merhaba,

Mesleğimizde kullandığımız rapor formatları,belgeler ve uygulamalar bulunmaktadır. Bunların hepsi Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sitesinde yer almaktadır. Bu rapor formatlarının, belgelerin ve uygulamaların kısa link bağlantılarına aşağıda yer alan çalışmadan ulaşabilirsiniz. Umarım Faydalı olur.

Ekli dosyalar

KS
Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Arkadaşlar Merhaba,

Ambalaj Atığı ve/veya Tehlikesiz Atık toplama ayırma ile geri kazanım tesislerinde alınan atıklar, gönderilen atıklar ve geri kazanım sonucu oluşan ürünlerin kayıtlarının tutulacağı excel çalışması ekte yer almaktadır. İleri ki zamanda bu çalışma revize edilerek genişletilebilir. Umarım faydalı olur.

Ekli dosyalar

KS
Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi

Yönetim Grubu
Web Sitesi
www.linkedin.com
Firma
Aktif İş Arayışında
Arkadaşlar Merhaba,

Hazır beton tesislerinin karekodlu beton irsaliyesi ve mikser etiket uygulaması ile ilgili Bakanlık tarafından gönderilen yazı ekte yer almaktadır. Bilgilerinize.

Ekli dosyalar