• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre yönetim birimi geçerlilik süresi

Mert_keskin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
merhaba çevre yönetim birimi geçerlilik süresi şubat 2019 da dolmuş arkadaşlar biz yeniden başvursak kurabilirmiyiz. 6 ay gıbı bekleme durumu varmı arkadaslar

Merhaba,

Başvurunuzu yapıp, tekrar kurmanızda herhangi bir engel yoktur. Yalnızca şöyle bir durum var:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Madde 11

Tabi bir de şu soru var; 2019 Şubat'tan beri hizmet alınmış mı? Çünkü süre dolduktan sonra 30 gün içerisinde ya yeniden kurmalı, ya da dışarıdan hizmet alınması gerekiyordu. Aynı yönetmelikte:
Madde 7

danısmanlık fırmasından hizmet alınıyor evet cem bey sımdı kurmak aşamasında danısman fırmayla sözleşmemızı ıptal etmemız mı ? Gerekıyor danısmanla sözleşme bıtmesınden sonra ne kadarlık suremız var bıde onay surecı 20 gün dıye biliyorum dogrumu ?

Hemen iptal etmenize gerek yok. Danışmanlık firması ile sözleşmenizi feshettikten sonra 30 gün içerisinde hâlletmeniz lazım. Yani 30. gün sonunda ya ÇYB kurulmuş olacak ya da yine danışman firma bulunup sözleşme sisteme yüklettirilecek.

Onay süreci kısmına gelecek olursak; net süre yok. 1 Hafta da sürebilir, 30 gün de. Yoğunluklarına bağlı.

çevre Yönetim hizmetleri hakkında yönetmelik madde 6 fıkra 2 de bahsedildiği üzere çevre yönetim biriminde iki kişiden birinin 3 yıllık mesleki tecrübeye haiz olması zorunluluğu var? yani çevre görevlisi belgesi olmasına gerek olmuyor bu durumda, öyle mi olacak? daha önceki yönetmelikte çevre mühendisi dışındaki kişinin çevre görevlisi olma zorunluluğu vardı.