Çevre Yönetim Birimi Kurmak

Başlık
0
Tepki
191
abi sorunum var ama.bu ilk profesyonel iş deneyimim ve patron ve müdürler benden daha çok hakim konuya.sıkıştırıp duruyorlar. hem madem ben danışman olacaktım neden okulda atıksu projesi hazırlattılar. neden neden neden. isyanlardayım.

cemba82

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
56
@maqrosoft

Mühendisliği olmayabilir belki ama uygulamaları konusunda çalışmalarım var :D

A. Halil Ünal

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
9
Kurbantuncay,
Atıksu Deşarj izni almak için de çevre görevlisi olmak gerekiyor (:

cemba82

Daimi üye
Başlık
4
Tepki
56
@cemba82

Arkadaşlar merhaba, bu vekaletname yükleme meselesinde sorun yaşayan var mı? Daha önceden yüklenebiliyorken şimdi tesis yetkilisinin onaylaması kısmında sorun çıkıyor. Yüklenemiyor. Kötü oldu bu şimdi, tesis yetkilisine ulaşıp imza attırmak kolay olmuyor her zaman :(

zuhall

Daimi üye
Başlık
15
Tepki
28
Vekalet olarak birşey hazırlamadık biz çevre yönetim birimi kurmak için başvuruyu gönderdim. bakalık bakanlık isteyecek mi istemeyecek mi? Bence gereksiz evrak kalabalığı yaratır. Zaten sen çevre görelisini tesise senin işlerini alması için almışsın ve çevre görevlisi tanımı bir yönetmelikle belirlenmiş. danışmanlık firması olsak anlayacağım sonuçta hizmet alımı gibi bir durum var. ama bizim için geçerli bir durum değil mi? umarım istemezler böyle birşey bir de onun için uğraşmak istemiyorum.

esrasanli

Daimi üye
Başlık
3
Tepki
2
@esrasanli

Çevre Birimi kurdum.. bunun için ne yazıya ne de noter onayına gerek varmış,bilginize..

fatih akcetin

Aktif üye
Başlık
1
Tepki
1
@esrasanli

merhaba esra hanım ben işe yeni başladım firmamızda çevre birimi kuracaz. benim sorum şu olacak çevre birimini kurarken hangi işlemleri yaptınız şimdiden teşekküler...

alpinist

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Çevre Yönetim Birimi Kurulması için neler gerekiyor? Prosedürü araştırmama rağmen bir şey bulamadım; 2 çevre görevlisi tamam eyvallah, ya sonrası?

aldemir072

Daimi üye
Başlık
37
Tepki
129
2 çevre görevlisi firma kayıt işlemlerinden yapılıyor galiba...

alpinist

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Tamam da bunun kayıt işlemleri nasıl olur ne yapılır, detaylı bir algoritmik bilgiye ihtiyacım var,
Teşekkürler yine de.

Meltem OSMANOĞLU

Daimi üye
Başlık
11
Tepki
148
benim bildigim kadarıyla şu şekilde

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.

Bu adresten çevre yönetim birimi olarak kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapıyoruz. orada ki kademelere bakarsanız görürsünüz zaten o bilgileri dolduruyorsunuz ve çevre görevlilerinin girişini yapıyorsunuz bakanlıkta onay verdikten sonra artık o kayıt olan çevre görevlileri kendi sayfalarından firma ile ilgili bilgileri girer.

Mehtap Işık

Daimi üye
Başlık
11
Tepki
86
Merhaba Arkadaşlar

Bildiğiniz gibi danışmanlık firmasında çalışan bir çevre mühensisi tesisler ek-2 listesinde 26, ek-1 listesinde ise 13 firmaya bakabiliyor. Çevre Yönetim biriminde böyle bir sınırlama var mı acaba?

İpekszksn

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
299
Çevre yönetim birimi kurulması için izlenecek yolu oluşturmaya çalışıyorum arkadaşlar..
Sizlere de danışmak istedim, eksik bir kısım var mıdır?
İnceleyip görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim...

1.Adım: Başvuruda aşağıdaki bilgiler istenecektir. Bunlar;

1) Firma Vergi numarası ve SGK işyeri sicil numarası,

2) İletişim bilgileri (Adres, telefon, faks, elektronik posta adresi),

3) Çevre yönetim biriminden sorumlu işletme yetkilisinin adı, soyadı ve yetkili olduğuna dair belge,

4) Çevre görevlisi olarak istihdam edilen personelin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile sosyal güvenlik numaraları,

5) Çevre yönetim hizmeti verilecek işletmeler ile bu işletmelerden sorumlu olacak çevre görevlilerinin listesi,

6) Çalışma ve SGK hizmet belgesi (Çalışması zorunlu 3 (üç) yıl deneyimli çevre görevlisi için)

Belgeler tamamlandıktan sonra bu Yönetmelik kapsamında Bakanlığa yapılacak belge başvuruları elektronik imza ile elektronik ortamda yapılır (e-başvuru) ve belgeler elektronik ortamda verilir.
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
adresinden “Kullanıcı Kayıt” butonunu kullanarak Çevre Yönetim Birim” kayıtlı hale getirilir. Kullanıcı ad-soyad kısmına da tesiste bulunan çevre görevlilerinden birinin adını yazıyoruz (bu kısmından emin değilim, eğer tesis yetkilisi olacak ise o kişye ait elektronik imza da çıkarılması gerekecek)

sdagtekin

Daimi üye
Başlık
66
Tepki
189
@Mehtap Işık

Çevre Yönetim birimleri ayni maddeye tabi Mehtap hanım,

(3) (Değişik:RG-6/5/2014-28992) Çevre yönetim biriminde çalışan çevre görevlileri sorumlu olacakları işletme sayısı bakımından 10 uncu maddenin altıncı fıkrası hükmüne tabidirler.
10. Madde (6) (Değişik:RG-6/5/2014-28992) Çevre danışmanlık firmasında çalışan çevre görevlisi, Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-1 listesinde yer alan işletmelerin her biri için iki puan, Ek-2 listesinde yer alan işletmelerin her biri için bir puan olmak üzere en fazla 16 (on altı) puana eşdeğer işletmeye hizmet verebilir. Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-1 ve Ek-2 listelerinde yer almayan işletmelere çevre yönetim hizmeti verilmesi durumunda ise bu işletmelerin her biri (1) bir puan olarak değerlendirilir.

Gizem Sunar

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
217
@İpekszksn
Bir de çevre yönetim birimi yeterlik belgesi için 6500 TL gibi bi para (küsüratından emin değilim) yatırıp bunun dekontunu da sisteme yüklemeniz gerekiyor. Ama onaylandıktan sonra mı yoksa bu aşamalarla birlikte mi emin değilim. Ben bu işlemi hali hazırda onaylanmış bi yönetim birimi için yapmıştım.

Büşra Mülayim

Daimi üye
Başlık
8
Tepki
30
Arkadaşlar çevre yönetim biriminde 3 yıl deneyim şartı için çevre görevlisi belgesi ile 3 yıl deneyim olması zorunlu mu ? Yoksa herhangi bir geri dönüşüm firmasında başka bir görevle 3 yıl deneyim de olur mu?

berke

Üye
Başlık
0
Tepki
2
Merhaba, işyerinde çevre danısmanlığı firma ile çalısıyoruz yalnız ben de çevre mühendisiyim ve farklı bir alanda çalısıyorum ben isyerinde çevre yönetim birimini olusturabilirmiyim ve bunun için ne yapmam gerek acıgı bu alanda çalısmadıgım için nerden başlayacıgımıda bilmiyorum ve tek cevre görevlisi olursam hergun yınede iş yerınde bulunmak zorundamıyım ?

deniz giray

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
89
ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK mevzuat.gov.tr sayfasında yönetmelikler kısmını seçip orada arasanız çıkan yönetmeliği okuyunca size yardımcı olur. iyi çalışmalar.

Tunç Bozkurt

Daimi üye
Başlık
6
Tepki
255
@berke
en az iki çevre görevlisi olmak zorunda ve birinde yanlış hatırlamıyorsam 2 yıl tecrübe şartı var. detaylarını @deniz giray 'ın dediği gibi mevzuattan incelerseniz daha sağlıklı olur.

Yukarı Alt