• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uygulayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Çevre yönetim birimi yeterlilik belegesi alma işlemleri

sdagtekin

CMNet Üyesi
Kayıt
31 Ocak 2012
Mesajlar
861
Beğeniler
177
Şehir
istanbul
#1
Merhaba arkadaşlar,

Çevre yönetim birimine yeterlilik almak için çevrim içi çevre izinleri online sayfasından dekont yükleyerek ve diğer belgeler ile işlem yapan var mı acaba. Ben bakanlık ile görüştüm, önce meslek bilgileri kısmına 3 sene tecrübeyi kanıtlayacak rapor ve hizmet dökümü ile yükleme yapılıp daha sonra dekont yükleyerek yeterlilik almak gerekecek,

bu işlemleri yapan arkadaş var mı acaba, bir de bir bilgisayarda sadece bir e - imza mı kullanılabiliyor?

hiç çevre yönetim birimine yeterlilik alan arkadaş yok mu aranızda:(
 

Tolga Gül

CMNet Üyesi
Kayıt
16 Mart 2012
Mesajlar
130
Beğeniler
130
#2
Biz konu ile ilgili çalışmaya başladık Selma Hanım, birim olarak iki kişiyiz ikimizde üç yılı sağlıyoruz. Hatta sistemde çevre yönetim birimimiz üç yıllık olmasada (bir kaç aya olacak), meslek bilgileri ekranında üç yıldan fazladır şu anki iş yerinde çalıştığımız gözüküyor.O yüzden eski işyerlerinde çalıştığımıza dair bir belge eklemeden başvuruyu yapacağız. Müdürlüğün sitesinde yazana göre de parayı yatırıp dekontu yükleyip yanıtlarını bekliyeceğiz. İşlemler bitince buraya yazarım bir sıkıntı çıkıp çıkmadığını.
 
Kayıt
14 Haziran 2012
Mesajlar
127
Beğeniler
52
Şehir
Ankara
#3
İzin lisans sisteminden kullanıcı hesabı açmadan önce firmayı Çevre Bilgi Sistemi üzerinden kayıt ettik. Yaklaşık 1 hafta oldu ama izin lisans sisteminde hala görünmüyor?
 
Kayıt
16 Kasım 2011
Mesajlar
7
Beğeniler
4
Şehir
BURSA
#5
Merhaba,
Biz de 2 hafta önce Çevre Yönetim Birimi başvurusu yaptık dün de belgemiz bakanlık tarafından onaylandı. Ama bizden 3 yıllık mesleki tecrübe için herhangi bir belge yüklememiz istenmedi. Kaldı ki çevre görevlilerinin sistemde hangi firmada ne kadar süre çalıştığı bilgisi yer alıyor. Kanıta gerek olmamalı bu durumda.
Öncelikle firmamızı ÇBS'ne kaydettik, daha sonra firma bilgileri, çevre görevlisi bilgilerini,vb. girdik, firma yetkilimiz e- imza ile onayladı, son olarak ta dekontu yükledik, sanırım işimiz yaver gitmiş:) sorun yaşamadık
 

Beyda Kaya

CMNet Üyesi
Kayıt
2 Mart 2011
Mesajlar
19
Beğeniler
20
Şehir
Bursa
#6
Bizim eski yönetmeliğe göre kurulmuş bir çevre yönetim birimimiz vardı sadece belgemiz olmadığı için dekont yükleyerek belge için başvuru yaptık, daha sonra bakanlıktan aradılar ve çevre görevlilerinden birisi için hizmet dökümü belgesi yüklememizi istediler ben de e-sgm'nin sitesine girerek hizmet dökümümü indirdim. Daha sonra bu hizmet dökümünü sisteme yükleme sırasında sıkıntı yaşadım çünkü, devam eden başvuru işlemlerim olduğu için sistem güncelleme yapmama izin vermedi. Bakanlık'taki personel ile tekrar görüştüğümde kendini firmadan çıkar tekrar kaydederken sgk giriş bildirgeni değil hizmet döküm belgeni yükle dedi bende bu şekilde yaptım. şu anda sistemde "çevre yönetim birimi bilgileri uygundur" açıklaması ile birlikte belge başvurusu değerlendirilmektedir gözükmekte.

Yani size tavsiyem yeni bir birim kurmaya çalışıyorsanız mutlaka 3 yıllık çevre mühendisi için sgk işe giriş belgesini değil hizmet döküm belgesini yükleyerek kayıt yapın.
 

zuhall

CMNet Üyesi
Kayıt
2 Mart 2009
Mesajlar
184
Beğeniler
28
Şehir
Manisa
#8
Teşekkür ederim Tolga Bey. Biz de ödemeyi yaptık dekontu yükleyeceğiz. İşe giriş belgelerimiz sistemde gözüküyor ama Bakanlıkla görüştüğümde hizmet dökümü istediler. hizmet dökümünü yüklemek için işe giriş belgelerimizi çıkartmam ve tekrar tesis yetkilisine imzalatmam gerekiyor sanırım. Tesis yetkilisi de izinde izin dönüşünü bekleyeceğiz artık. Bu arada Bakanlığın sitesinde vize süresi geçenlerden belge ücreti %50 fazla alınır yazıyor. Ama bu bizim için geçerli değil. Çünkü vize değil bizimki.
 
Kayıt
16 Mart 2012
Mesajlar
130
Beğeniler
130
#9
Rica ederim Zuhal Hanım bizim sisteme işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü bir arada yüklenmiş, belgemiz dün çıktı 2 hafta sonunda. Sadece dekontu yükleyerek belgeyi aldık.
 

sdagtekin

CMNet Üyesi
Kayıt
31 Ocak 2012
Mesajlar
861
Beğeniler
177
Şehir
istanbul
#10
Tolga bey belge yüklemesi sizde gerçekleşti mi, bizim başvurumuz onaylandı ama belge kısmında yüklenmiş bir belge görünmüyor,, size bir sormam gerekir mi 2 hafta oldu
 
Kayıt
2 Mart 2011
Mesajlar
19
Beğeniler
20
Şehir
Bursa
#11
Tolga bey belge yüklemesi sizde gerçekleşti mi, bizim başvurumuz onaylandı ama belge kısmında yüklenmiş bir belge görünmüyor,, size bir sormam gerekir mi 2 hafta oldu
Merhaba Selma,

Biz de 02.06.2014 tarihinde başvuru yaptık sistemde hala değerlendirilmektedir olarak gözüküyor açıklama kısmında da çevre yönetim birimi bilgileri uygundur diyor sanırım onayda ben bekliyorum. Ayrıca tesislerimle ilgili GFB başvuru işlemlerimi de devam ettirebiliyorum. Bir sıkıntı yok gözüküyor