• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre yönetimi hizmetleri hakkında basından bir haber

Görmemiştim ben onu. :) Ben de cevap yazdım başka bir isimle, çok kalitesiz yorum yapmış zaten.

Evet, malesef öyle olmuş. iphone'a 2.000 TL para verir bizim vatandaşımız ama böyle şeyler söz konusu olunca para tuzağı der.

görüşmeye gittiğimde firma yetkilisi bana : tamam anladım bu hizmeti almam lazım ama sen ne iş yapacaksın ki? karşıda ki firma yapmıyor ben niye yapıyorum? vs vs abuk sabuk soru soruyorlar... hele hiç bilgisi olmayan bir firmaya gittiğimde sordukları sorulardan gittiğime pişman olduğum oluyor. Dediğiniz gibi işlerine geldiği gibi davranıyorlar,telefon yine anlaşılır teknolojik bir cihaz falan ... 1 gecede eğlenmeye gittikleri mekanda danışmanlık ücretinin kaç katını veriyorlar... Bizim bilgilendirme yapmamız çok saçma zaten :S:S İl Çevrelerde bilgilendirme ekibi olmalı bence, onların gidip bilgilendirme yapması gerekiyor.Kaç kişi Resmi Gazeteyi okuyarak a yönetmelik çıkmış bunu uygulamamız gerekiyor der ki ? Artı biz gidip bilgilendirdiğimizde PAZARLAMACI gibi oluyoruz ne yazık ki :(:( Yönetmeliklerle yapılmak istenenler doğru ama uygulanabilirliği kontrol etmezlerse hiç birşey elde edemez kimse :(

aslında adam da haklı, haksız rekabet oluyor. karşısındaki rakibi bu işi yapmıyor o yapıyor olunca haklı oluyor. normalde dediğin gibi meltem, devlet yapıcak bilgilendirmeyi. bi yazı yazcaklar ya hepsine. resmi bi yazı her şeyi halleder gezemiyorlarsa bile. dediğin gibi pazarlamacı gibi oluyoruz, çok can sıkıcı :/

Resmi yazının çok etkili olacağını düşünmüyorum.Firmalara bir sürü resmi yazı gidiyor ama dikkate almıyorlar.Biliyorlar ki denetime kimse gelmiyor ve bunun cezai bir yaptırımı yok... Ben yapmazsam bunları ne olur diye soruyor yetkili Çevre Kanununa göre böyle böyle cezası var diyorum.şimdiye kadar kime ceza kesmişler,kimseye kesilmemişse bana da kesilmez, ben 10 yıldır burda bu işi yapıyorum Ruhsatım yok buraya zabıta bile gelmiyor diyen bir adama resmi yazı ne kadar etkili olur tartışılır maalesef ki :(:( Danışmanlık firmaları rekabet etmek için fiyatlarını kırmak yerine,birlik olup İl Müdürlüklerine denetimler için baskı yapsak çok daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Haklısın da, yazı olsa yine de elimiz birazcık da olsa güçlenir diye düşünüyorum. Denetim çok zor bu yetersiz personelle, uygunluk için bile zor gidiyorlar firmalara...