• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Çevre yönetm birimi onaylanmış firmaların dikkatine

SenayKS

CMNet Üyesi
ÖNEMLİ
25.09.2014
21.11.2013 tarih ve 28828 sayılı (Değişik: RG-06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğinin 8 inci maddesinde Çevre Yönetim Biriminin nitelikleri belirtilmektedir.
01.01.2014 tarihinden önce onaylanmış çevre yönetim birimlerinin Yönetmelikte belirtilen şartları sağlamaları gerekmektedir. Çevre Yönetim Birimi onaylı işletmeler;
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
adresinden kendi sayfalarına giriş yapacaklar, 9 uncu adım
olan “Belge Başvurusu” alt menüsünü kullanarak, döner sermaye belge ücretine dair
dekontu yüklemek suretiyle belge başvurusu yapacaklardır.
03 Ekim 2014 tarihine kadar Çevre Yönetim Birimi Yeterlik Belgesi başvurusu yapmayan işletmelerin çevre yönetim birimleri, Yönetmeliğin geçici 2 inci maddesi gereğince 6 ay süre ile askıya alınacaktır. Askı süresi içinde gerekli şartları sağlamayan işletmelerin yönetim birimi onayı iptal edilecektir.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

akint.

CMNet Üyesi
Mrb arkadaşlar bizim Çevre Yönetim Birimimiz 2014 yılından önce kuruldu ve onaylı. Şimdi verilen bu kısa sürede normal başvuruda ödenen ücretimi yoksa vize için ödenen ücretimi yatıracağız bilgisi olan var mı teşekkürler

SenayKS

CMNet Üyesi
Akın Bey,
Daha önceden ÇYB kuranlar kuruluş için bedel ödememişti, o bedellerin yatırılması işlemidir sözkonusu olan.