• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevreye duyarlı konaklama tesisi belgesi başvuru (yeşil yıldız)

srknzk

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba. Elinde Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi için belgeler olan yardımcı olabilir mi. Ya da eğitim notları, hazırlanan broşür örnekleri vb şeyler de yardımcı olabilir. Teşekkürler. Yardımlarınızı bekliyorum.

bende konu ile ilgili yeni çalışmaya başladım...henüz tam olarak derli toplu birşeylere ulaşamadım....araştırmaya devam ediyorum bende..

bu linkten uygulamış olan bir tesis gözünden kısa bilgiler var..
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bu bölümü bende bulmuştum fakat başvuru dosyası hazırlarken takıldığım kısımlar var. Mesela elinizde odalara yerleştirilecek broşürler ile ilgili örnekler var mı?

merhaba ritimsiz
yardımcı olmak adına sorunu anladığım kadarıyla cevaplamak isterim.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

yukarıdaki link te tebliğ vardır. Eklerde sııflandırma formu vardır. bu formda turizm konaklama tesisinin yapması gereken "zorunlu" olmazsa olmaz maddeler arasında ki 2.madde "eylem planının uygulanması" başlığı altında bu işi yapan turizm konaklama tesisinde sözleşmeli çalışan çevre mühendisine 10, turizm konaklama tesisi bu işi bir firma vasıtası ile (Firma da sayılan meslek gruplarından bir çalışan olması şart) yaparsa 7 puan almaktadır.
Eğitimlerinde bu kişilerin vermesi ayrıca puanlanmaktadır.
Bu iş için yetki gerekmemektedir.
Kültür Bakalığı müfettişlerinin denetim esnasında ikna olması yeterlidir.
İyi günler dilerim
Ramazan

@Gurleyen çok teşekür ediyorum cevabınız için. ancak benim sormak istediğim bir çevre mühendisi o sertifikasyonu yapan bir firma da çalışabilir miyim? di. çünkü yönetmelik ilk çıktığında okumuştum ve çevre mühendisleri dışında gelişen bir olaydı..

yeşil yıldız sertifikasyonu bir yetki çerçevesinde değildir.
ANCAK, Çevre izin Lisans Yönetmeliği ek2 10.7 maddesinde Turizm konaklama tesisleri tanımlandığı için Turizm konaklama tesisi tek anlaşma ile hem Çevre Danışmanlık işini hemde Yeşil Yıldız işini halletmek isteyeceğinden Çevre Danışmanlık firmaları 1 adım öndedir.
Hiç bir eğitime gerek kalmadan sen de bir turizm konaklama tesisinde veya herhangi bir firmada (çevre danışmanlık firması olması şart değil) çalışarak bir turizm konakalama tesisinin yalnızca yeşil yıldız işini yapabilirsin.
Tekrar hatırlatıyorum burada ki püf nokta Kültür Bakanlığı Müfettişlerinin denetim esnasında ikna olmaları gerekir.
Ramazan