Çevreyi ve doğayı korumak adına neler yapıyorsunuz?

Çevreyi ve doğayı korumak adına neler yapıyorsunuz?

• Arabamda çevreci yakıtlar kullanmaya özen gösteriyorum

• Çevreyi kirletenleri uyarıyorum

• Geri dönüşümlü maddeleri diğer çöplerden ayırıyorum

• Olabildiğince az plastik kullanıyorum

• Yerlere ve denize çöp atmıyorum

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

Ferhat Elçi

Daimi üye
Başlık
54
Tepki
3.277
Mezuniyet
2014—15
Bazı atıklar vardır ki, doğadan binlerce yılda bile yok olmazlar. Bu tür atıkların verdiği zarar dünyanın ekolojik dengesinde çok büyük tahrifata sebep olmaktadır.
*Düşünmeden denize veya sokağa atılan çöplerin çevreye ve doğal yaşama, ne derece zarar verdiğinin farkında mıyız?
*İnsanoğlunun yarattığı bu atıklar ne kadar sürede yok oluyor?

Ferhat Elçi

Daimi üye
Başlık
54
Tepki
3.277
Mezuniyet
2014—15
  • Konu sahibi Konu sahibi
@Beril Çataltepe
Düzeltildi ..

mühtayfun

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
21
Denize ve yerlere çöp atmıyorum. Onun dışında pek bir şey yapmaya gerek yok sanırım :D

Mustafa Bolat

Daimi üye
Başlık
18
Tepki
130
solucan gübresi yapıyorum,asitli ve tuzlu hariç aklına gelen her şeyi kullanıyorum :)) kavunu,muzu,çayı,kartonu,elmayı, çok seviyor keratalar :))

Serkan GÜR

Daimi üye
Başlık
0
Tepki
19
@Mustafa Bolat
üstad satış fiyatları nasıl bunun

Mustafa Bolat

Daimi üye
Başlık
18
Tepki
130
@Serkan GÜR
valla kardeş çok değişik sana ne desem yalan olur kg 3 satan var 5 satan var ,gübre satmayıp yurtdışına solucanı yemek olan olarak satan var ,sadece solucan satan var , en son 1 kg solucan 1200-1500 arası gidiyordu. 25 kglık solucan gübresi 75-100 tl arası gidiyor, çayını satan var , ben şuanda ticarı olarak yapmıyorum, 1 tonluk tankım var onu dolduruyorum ve eşe dosta veriyorum suyunu .

Ferhat Elçi

Daimi üye
Başlık
54
Tepki
3.277
Mezuniyet
2014—15
  • Konu sahibi Konu sahibi
@Mustafa Bolat
güzel fakat uğraştırıcı yapan arkadaşlar var işten pek zaman bulamıyorlar :)

n.benturk

Üye
Başlık
1
Tepki
8
Marketten 1 yoğurt alıp tutma yeri olan o yoğurt kabını bir daha poşete koyup marketin önündeki arabaya binme davranışından vazgeçilerek katkıda bulunulabilir.

Bunun yanında sabah 1 adet ve satış fiyatı 1,5 TL olan poğaçayı önce kağıt muhafazaya koyup ardından da poşete koyma girişimini "yok poşete koymayın" diye engellediğimde garipsenmemeyi hayal ediyorum, arkadaşım karın yarısını peçete poşete boşuna gömme ben de 1 tane poğaca yiyeceğim diye çöpe o poşeti göndermek zorunda kalmayayım.

Dystopia

hiç
CMNet geliştirme
Başlık
30
Tepki
617
Motorin kullanımı bu kadar yaygınken ve bu kullanım şu anda çevreyi resmen mahvederken, buna birçok insan susarken, hatta şu an firmalarda çalışan mühendislerin olsun firma sahiplerinin olsun en az %80'inin arabası bile diesel yakıt kullanırken, doğayı korumak ne kadar işe yarar, işte onu bilemiyorum altan.

Ferhat Elçi

Daimi üye
Başlık
54
Tepki
3.277
Mezuniyet
2014—15
@Dystopia
Genel sıkıntı maalesef bi konudan şikayet edip aynı sıkıntıdan ilerlemek hatta birşey yapmamak ..

Yukarı Alt