• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Çevrimiçi yazılım portalı

Mehtap Işık

CMNet Üyesi
Merhaba Arkadaşlar
çevrim içi yazılım portalına son günlerde giriş yapan oldu mu acaba? Ben bugün danışman firma olarak girip tesis kayıt yapmak istediğimde beni başka bir sisteme yönlendiriyor ve aşağıdaki uyarıları veriyor ve herhangi bir işlem yapamıyorum.

İşletme / Firma , tesis kayıt işlemlerini İşletme / Firmanın kendisi
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
web adresinden "E-İmza" ya da "Mobil-İmza" kullanarak gerçekleştirebilir!

"Çevre Danışman Firması " iseniz ve Çevrimiçi Çevre İzinleri Sisteminde kaydınız var ise
web adresinden Çevrimiçi Çevre İzinleri Sistemindeki firma kullanıcı adınız veya kullanıcı adınızın sonuna 1 ekleyerek şifreniz aynı kalmak kaydı ile Danışman Firma bilgilerinizi görüntüleyebilir , güncelleyebilirsiniz!

"Çevre Yönetim Birimi " iseniz ve Çevrimiçi Çevre İzinleri Sisteminde kaydınız var ise
web adresinden Çevrimiçi Çevre İzinleri Sistemindeki firma kullanıcı adınız veya kullanıcı adınızın sonuna 1 ekleyerek şifreniz aynı kalmak kaydı ile İşletme / Firma bilgilerinizi görüntüleyebilir , güncelleyebilirsiniz!

"Tesiste Çalışan Çevre Görevlisi " iseniz ve Çevrimiçi Çevre İzinleri Sisteminde kaydınız var ise
web adresinden Çevrimiçi Çevre İzinleri Sistemindeki firma kullanıcı adınız veya kullanıcı adınızın sonuna 1 ekleyerek şifreniz aynı kalmak kaydı ile İşletme / Firma bilgilerinizi görüntüleyebilir , güncelleyebilirsiniz!
Bu adrese girdiğimizde ise hiç bir işlem yapamıyorum. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

K

Kübra Arslan

İşletme / Firma , tesis kayıt işlemlerini İşletme / Firmanın kendisi
web adresinden "E-İmza" ya da "Mobil-İmza" kullanarak gerçekleştirebilir!
Yani bu ifadeye göre tesis kayıt işlemini danışman firma değilde çevre izni/lisansı alacak olan firmanın kendisi mi yapması gerekiyor?

efecan09

CMNet Üyesi
çevrim içi çevre izinleri portalındaki sorunlar için bakanlıkla görüştüm çalışma olduğunu sistemin 2-3 güne kadar düzeleceğini ifade ettiler...

erman

CMNet Üyesi
Bizde de sistem imza bilgisini göndermiyor,hiçbir belgeyi imzalıyamıyoruz.
Bıktık bakanlıkla uğraşmaktan.
Ne zaman arasam telefonun çalmasını sonuna kadar bekliyorum.En sonunda onlarda sıkılıyorlar ve teli açıp kapatıyorlar.
Onlar bizden, bizde onlardan bıktık.

sudamlası

CMNet Üyesi
e-izin sistem yöneticisi bilgisayar mühendisi Can Bey atama istemiş. sorun hakkında mail atmalıymışız :) tesis kayıt yapılabiliyormu acaba, ben yapamıyorum da.

Gizem Kesen

CMNet Üyesi
bende de başvurularım sekmesinde geçici faaliyet başvurusunu yaptığım tesis gözükmüyor, bu tesisle ilgili ek belge isteğini yanıtlayamıyorum bir tek geçici faaliyet başvurusu kısmında tesisin ismi geçiyor ama yaptığım GFB başvurusunu göremiyorum. herkesin sorunu aynı mı acaba??

erman

CMNet Üyesi
Koskoca bakanlıkta bu işle ilgilenen 1 kişi mi var ?
Ç.G eklemek istiyoruz 1 haftadır ilgilenen yok,mail de attık,hala bekliyoruz.

Bunlar sistemin altyapısını kurmadan, e-izin yapılanmasına geçtiler herhalde..Anlaşılan bu..

K

Kübra Arslan

Ben biraz önce gfb başvurusu yaptım, biraz yavaştı sistem ama başarabildim sonunda :)

e-izin sistemine girildiğinde tesis işlemleri bölümünde vekaletname eklenmesi ile ilgili bir bölüm oluşturulmuş.İzin işlemlerini vekaletname olmaksızın yürütebiliyorduk. Vekaletname ne için isteniyor bilginiz var mı?

zeynp

CMNet Üyesi
Tat firmasında çalışıyorum daha önceleri danışman firma ile çalışılıyordu şimdi firma bırakıldı ve ben devreye girdim. Bu yazılım portalı için benim tekrar başvuru yapıp şifre almam gerekiyor sanırım. nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilecek biri çıkarsa sevinirim.

yardımcı olabilecek biri yok mu?

irfan dallı

CMNet Üyesi
hayır zeynep hanım tekrar başvuru yapmanıza gerek yok. Danışman firmadan kullanıcı adı ve şifresini almanız gerekir

yoksa mükerrer kayıt olur