• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

cihaz kalibrasyonları...

erhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bazı cihazların klibrayonlarını yaptırmamız gerekiyor. Bu cihazları hangi firmalarda kalibrasyonlarını yaptırabiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar..

Madur Ga-21 (Co, No, Co2, So2)
Tecora Dds (Uçucu organik madde tayini)
Tcr Tecora (Toz Örnekleme)
Brüel Kjaer (Gürültü Cihazı)

Kaan bey çok teşekkür ederim ilginiz için
verdiğiniz linke daha önce bakmıştım . 5 - 6 firmayı aradım ama bu cihazların kalibrasyonunu yapamıyorlar. bu cihazları kalibre eden firma bulmakta zorlanıyoruz.

@erhan

o zaman en eski olanı bu madur ve tecora cihazlarını ülke içinde satan Çev-Tek olacaktır. aşağı yukarı bu cihazları barındıran lab.ların çoğu bu firmaya gönderir... alternatif kalibrasyon belgeli türkaktan başka firma var mı bilmiyorum.

Ancak Çev-Tek'e yaptıracaksanız bakanlıktan Çev-Tek firmasının izlenilebilirliği için döküman isteyecekler. Çünki Çev-Tek Türkak tarafından akredite değildir. Fransiz bir kurum tarafından akreditedir. Çev-Tek'ten Yunus Bey'le görüşebilirsiniz.