Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çimento Üretim Tesislerine ait Atıksu Arıtma Projesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Tülü tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Tülü

  Fatih Tülü CMNet Üyesi

  Değerli arkadaşlar, çimento üretim tesislerinin atıksu arıtma tesislerine ait proje ya da akım şeması ile ilgili döküman, makaleye acil ihtiyacım var.
   
 2. Fahrettin

  Fahrettin CMNet Üyesi

  Çimento ve klinker üretim tesislerinde, Türkiyede kuru proses yöntemi kullanılmaktadır. Dolayısıyla proses suyu oluşmamaktadır. Kişi sayısına göre evsel nitelikli arıtma tesisleri kurulur. Elimde döküman mevcut değil bulursam tabiki paylaşırım. Fakat benim tavsiyem. Tesiste çalışan personel sayısına göre dizayn edilmiş bir atıksu arıtma tesisi işini görecektir. Yani araştırma alanını çimento ve klinker üretimi olarak daraltma derim.
   
 3. Fatih Tülü

  Fatih Tülü CMNet Üyesi

  Aynen ben de proses suyunun diğer endüstriler gibi olmayacağını tahmin ediyordum ancak endüstriyel kirlenme kapsamında bu konu düştü bana. Değiştiricem sizin önerebileceğiniz ya da elinizde var olan bir endüstrinin arıtım profili ya da akım şeması var mı mesela bitkisel yağ üretim tesisi işimi görür. Aslında bunla alakalı başlıktaki link yenilenmeli indirilmiyor.
   
 4. Fahrettin

  Fahrettin CMNet Üyesi

  Şimdi oldu sana verebileceğim tavsiye aşağıdaki linki incelemen. Bu linkte faliyete geçecek olan yada kapasite artıran her sektör ile ilgili çed raporları ve çed başvuru dosyaları mevcuttur. Ve bu çed raporlarında endistüriyel kirlenme ile ilgili kısımlar detaylı şekilde anlatımaktadır. Detaylı bir şekilde incele benim elimde malesef senin işini görebilecek döküman yok. Çimento sektöründe olduğum için yazın ilgimi çekti. Yani iş senin araştırmana kalıyor.

  Şimdiden kolay gelsin.

  Link ---> http://www.cedgm.gov.tr/CED/Files/cedsureci/ced_sureci_devam_eden.htm
   
 5. handeatabey

  handeatabey CMNet Üyesi

  Konu hakkında herhangi bir gelişme oldumu?
   
 6. hakkı tuna

  hakkı tuna CMNet Üyesi

  Merhaba Fahrettin bey İsmim Hakan, ben çimento üretimindeki çevresel maliyetler üzerinde bir tez yazamaya çalışıyorumda, çalıştığınız firma yardımcı olabilir mi?
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...