• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Çimento Üretim Tesislerine ait Atıksu Arıtma Projesi

Fatih Tülü

CMNet Üyesi
Kayıt
19 Ocak 2009
Mesajlar
13
Beğeniler
0
#1
Değerli arkadaşlar, çimento üretim tesislerinin atıksu arıtma tesislerine ait proje ya da akım şeması ile ilgili döküman, makaleye acil ihtiyacım var.
 

Fahrettin

CMNet Üyesi
Kayıt
24 Ekim 2011
Mesajlar
4
Beğeniler
0
#2
Çimento ve klinker üretim tesislerinde, Türkiyede kuru proses yöntemi kullanılmaktadır. Dolayısıyla proses suyu oluşmamaktadır. Kişi sayısına göre evsel nitelikli arıtma tesisleri kurulur. Elimde döküman mevcut değil bulursam tabiki paylaşırım. Fakat benim tavsiyem. Tesiste çalışan personel sayısına göre dizayn edilmiş bir atıksu arıtma tesisi işini görecektir. Yani araştırma alanını çimento ve klinker üretimi olarak daraltma derim.
 

Fatih Tülü

CMNet Üyesi
Kayıt
19 Ocak 2009
Mesajlar
13
Beğeniler
0
#3
Aynen ben de proses suyunun diğer endüstriler gibi olmayacağını tahmin ediyordum ancak endüstriyel kirlenme kapsamında bu konu düştü bana. Değiştiricem sizin önerebileceğiniz ya da elinizde var olan bir endüstrinin arıtım profili ya da akım şeması var mı mesela bitkisel yağ üretim tesisi işimi görür. Aslında bunla alakalı başlıktaki link yenilenmeli indirilmiyor.
 

Fahrettin

CMNet Üyesi
Kayıt
24 Ekim 2011
Mesajlar
4
Beğeniler
0
#4
Şimdi oldu sana verebileceğim tavsiye aşağıdaki linki incelemen. Bu linkte faliyete geçecek olan yada kapasite artıran her sektör ile ilgili çed raporları ve çed başvuru dosyaları mevcuttur. Ve bu çed raporlarında endistüriyel kirlenme ile ilgili kısımlar detaylı şekilde anlatımaktadır. Detaylı bir şekilde incele benim elimde malesef senin işini görebilecek döküman yok. Çimento sektöründe olduğum için yazın ilgimi çekti. Yani iş senin araştırmana kalıyor.

Şimdiden kolay gelsin.

Link --->
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
 
Kayıt
29 Mayıs 2013
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#6
Merhaba Fahrettin bey İsmim Hakan, ben çimento üretimindeki çevresel maliyetler üzerinde bir tez yazamaya çalışıyorumda, çalıştığınız firma yardımcı olabilir mi?