Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çin'de çevrecilerin zaferi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hakan Güngördü tarafından paylaşıldı.

 1. Hakan Güngördü

  Hakan Güngördü CMNet Üyesi

  Çin'de şiddetli protesto gösterilerine sebep olan atık su boru hattı projesi iptal edildi.

  Eki Görüntüle 11453
  Qidong kentinde çıkan olaylar nedeniyle yerel yetkililer gerçekleştirilmesi düşünülen atık su borusu projesinden "kesin olarak vazgeçtiklerini" duyurdu.
  Projeye karşı çıkan binlerce protestocu düzenledikleri gösterilerde arabaları devirmiş, hükümet binalarına girerek ofisleri talan etmiş ve bilgisayarlara zarar vermişti.
  Göstericiler yetkililerin televizyon, radyo ve internet üzerinden yaptıkları açıklamalar sonrasında dağıldı.
  Planlanan atık su borusunun Şanghay'ın kuzeyinde Nantong kentinde Japon bir iş adamına ait bir kağıt fabrikasının atık suyunu alıp Qidong'un dört balıkçı limanından birine ulaştırması hedefleniyordu.
  Atık su boru hattı tamamlandığında 110 kilometrelik uzunluğa sahip olacaktı. Resmi Global Times gazetesine konuşan bölge sakinleri fabrika tam kapasiteyle çalışmaya başladığı zaman 150 bin ton atık suyun denize boşaltılacağını söyledi. Bunun da balık stoklarına zarar vereceği ifade edildi. Çin'de bu ay ikinci kez yetkililer bir endüstri projesinden protestolar nedeniyle vazgeçmek zorunda kalıyor.


  http://www.ntvmsnbc.com/id/25370447/
   
  Murat Akyüz bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.