• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çinko fosfat kaplama atıksularının arıtımı

Funda Saltık

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel
Çinko fosfat kaplama atıksularının arıtım yöntemleri ve projelendirilmesi ile ilgili bilgisi olan var mı?

@Funda Saltık
Bende akademik çalışmam esnasında bir uygulamada bulunmuştum.
Uygulama basit aslında fakat bu tip arıtma yapan bir firmaya rastlamadım.
İyi çalışmalar

Evet basit ve etkili bir çalışma neden firmalar uygulamıyor. 2008 yılında yapılmış bir çalışma ve yeni yeni kullanılmaya başladı diyor ama yapanlar ortalıkta yok. Arıtma firmalarını arayıp sormak lazım, belki de yapıyorlar ama yayınlamamışlar.

Arkadaşlar Merhaba,
Arıtma tesisimizde şöyle bir sorun var: Çinko fosfat kaplama tesisinden sülfürik asitli atıksular geliyor.Çöktürme havuzumuzda ph ını yükseltmek için kireçle reaksiyona soktuğumuzda tankın dibinde taşlaşma meydana geliyor.Bekledikçe asidin donduğunu gördük.
Bunu nasıl önleyebiliriz?. Alternatif olarak ne kullanılabilir?
Fikirleriniz için şimdiden çok teşekkürler.

Funda hanm tesis kapasitesi nedir peki birde tesisin genel prosesinin gönderir Şeniz yaedimxi olabilirim