Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çkagilhk'te ek-2 tesisinde çevre görevlisi atanması

Konu, 'ARŞİV' kısmında Uğur Mermer tarafından paylaşıldı.

 1. Uğur Mermer

  Uğur Mermer CMNet Üyesi

  herkese merhaba. Ek -2 tesisinde çevre görevlisi atama işlemlerinde tesis işlemleri menüsü altında işletme protokol kayıtları alt başlığından yapılıyor sanırım. Sorum şu işletme seçildikten sonra dijital imza sahibi işletme yetkililerini ekleyiniz diyor. Burada imza sirküsünde ismi geçen kişinin dijital imzasından mı yok sa çevre görevlisi olarak atanacak kişinin imzasından mı bahsediliyor anlayamadım ? Yani o kısıma kendimi mi yazıcam yoksa firma yetkilisini mi yazıcam. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...
   
 2. Nafize Uysal

  Nafize Uysal CMNet Üyesi

  Bahsettiğiniz işlemi bi on dk önce yaptım. Tüm işlemleri kendi çevre görevlisi belgem üzerinden yazıp imzaladım.
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Firma yetkilisi, özellikle online.cevre.gov.tr adresinde ki tanımlanmış yetkili kişiyi şeçin.
   
 4. Uğur Mermer

  Uğur Mermer CMNet Üyesi

  Nafize hanım anladığım kadarıyla yetkili kişiyi kendiniz seçip işlemlere devam edip son olarak SGK hizmet dökümünü yükleyip işlemi tamamladınız sanırım. Fakat Ahmet Yüksel beyefendi de firma yetkilisi olarak da çevre bilgi sistemindeki yetkili kişiden bahsetmiş. Çelişkili bi durum oldu sanırım. Ahmet bey o zaman size sorum ÇBS'deki yetkili kişiyi seçersem o kişinin mobil imzası gerekli olmaz mı?
   
 5. Nafize Uysal

  Nafize Uysal CMNet Üyesi

  Evet ben aynen dediğiniz gibi yaptım. Çevre Bilgi Sistemindede yetkili ben olduğum için tamamını kendi üzerimden yaptım. Yetkili kişi atarken yetkili yanında kendi bilgilerinizi de girip imzalama kısmını siz yapmalısınız diye düşünüyorum. Yetkili kişinin imzasını mutlaka ister. Yoksa sorun yaşarsınız. Ayrıca çevre görevlisi olması lazım.
   
 6. Uğur Mermer

  Uğur Mermer CMNet Üyesi

  Çevre bilgi sisteminde firma yetkilisi başka bir kişi görünüyor yani firma yetkililerinden birisi gözüküyor. Ben burda çevre görevlisi olarak işe başladım ve kendimi atamak istiyorum. Sizin yazdığınızdan anladığım kadarıyla yetkili kişi ÇBS'deki yetkili olucak vekalet kısmı var orda bana vekalet vericek yetkili kişi aynı zamanda dijital imza sahibi olup imza atıcak ayrıyetten bende imzalıcam? Biraz karışık anlattım galiab ama analadığım bu :)
   
 7. Nafize Uysal

  Nafize Uysal CMNet Üyesi

  Sizi yalnış yönlendirmek istemem. Ahmet Bey nasıl cvp verecek isterseniz onuda bekleyin. Ama yetkili kişi sizi vekil atasın ve imzalama işlemlerinin tamamını sadece siz yapın derim ben.
   
 8. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  Yetkili, firma yetkilisi olmalı ve imza sahibi olmalı.Kendini hem çevre görevlisi hem de firma yetkilisi göstermemelisin.
  'Firma yetkilisi, özellikle online.cevre.gov.tr adresinde ki tanımlanmış yetkili kişiyi şeçin.' Ahmet Bey in dediği gibi yapın.
   
 9. Uğur Mermer

  Uğur Mermer CMNet Üyesi

  Sanırım şöyle olacak Firma yetkilisini seçtiğimde yan tarafta vekil ata diye bir seçenek var orayı seçip firma yetkilisinden aldığım vekaleti yüklediğim takdirde dijital imzayla yapılacak ve diğer işlemlerde de yetkili kişi ben olucam.
   
 10. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Yüklediğim dosyaya bir bakın isterseniz, insan ne çabuk unutuyor aynı işlemi ocak ayında yaptım ama net olarak hatırlayamıyorum şu anda :)
   

  Ekli Dosyalar:

 11. Uğur Mermer

  Uğur Mermer CMNet Üyesi

  Ahmet bey teşekkür ederim...
   
 12. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Ama hatırladığım kadarı ile kesin olmamakla birlikte, işe giriş bildirgemi ben kendim imzaladım, en son GFB başvurusu sonunda, başvuru taahhütnamesini online.cevre.gov.tr de ki firma yetkilisi imzaladı
   
 13. Uğur Mermer

  Uğur Mermer CMNet Üyesi

  Ahmet bey firma yetkilisi olarak ÇBS'deki firma yetkilisine yazıcam daha sonra o kişiden vekalet alıp onuda yükleyeceğim. Slaytlarda da dediği gibi noter onaylı vekaletname olursa çevre görevlisi kendini firma yetkili olarak kaydedebilir diyor. Slaytlarda kafama takılan tesisi seçtikten sonta tesis yetkili olarak kendimimi yazıcam yoksa firma seçerkenki gibi önce yetkiliyi yazıp sonra tekraar vekaleti yükleyip mi işlem yapıcam orayı tam çözemedim
   
 14. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi


  Uğur Bey,

  Vekalet almak orunda değilsiniz, öncelikle onu söyleyeyim. Eğer vekalet alırsanız sadece vekaleti yüklüyorsunuz ve artık ÇBS deki firma yetkilisi devre dışı kalıyor. Artık tek yetkili siz oluyorsunuz. Ben vekaletname almadım, o yüzden en sonda oluşan taahhütnameyi ben ve firma yetkili elektronik olarak imzaladık. Ancak yanlış bilmiyorsam vekaletname yi de yüklerken hem siz hemde vekaletnameyi veren kişinin imzalaması gerekiyor ve ayrıca bir noter masrafı var bence vekalet almayın eğer mümkünse.

  Sanırım tesisi seçtikten sonra tesis yetkili olarak kendinizi yazacaksınız.
   
 15. Uğur Mermer

  Uğur Mermer CMNet Üyesi

  Ahmet bey az önce denedim rastgele birşey yükledim vekaletname olarak ve kendi imzamla imzaladım tesis yetkilisinde de aynı şekilde yaptım orda da vekaleti tekrar yükledim daha sonra işe giriş bildirgesi kısmında da işe giriş bildirgesini yükleyip imzaladığım takdirde sorunumu çözebilirim diye düşünüyorum...
   
 16. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  kardeşim tesisi üstüne alacaksın sanırım ben de dün bu işlemi yaptım. sıra şöyle:
  kendi kullanıcı adın ve şifrenle gir..
  tesis işlmlerinden tesis işletme protokolünü seç..
  işletmeye bağlı tesisler diyecek orda üstüne almak istedğin tesisi seç..
  ilerle dedikten sonra tekrar tesis seçimi var ama vekil atama kesinlikle yok
  Ek-1 ve Ek-2 çıkacak onlara dokunma ilerle de aşağıda sonrasında işe giriş bildirgeni yükle pdf olarak en sonda da imzala/kaydet de. telefonuna gelen parmak izini kabul et işlem tamamdır.. mobil imzada sıkıntı olmazsa bu şekilde hallediyorsun..

  kesinlikle vekil atama yok.. işletme sahibinin isminin yanında vekil ata der oraya dokunmuyorsun işlemlere devam ediyorsun
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.