• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ÇKAGİLHY göre Emisyon Formatı

Volkan Azak

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar,

başlıkta belirttiğim gibi Çevre kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hk.(ÇKAGİLHY) yönetmeliğe göre emisyon çevre izni ile alınıyor, fakat benim bilmek istediğim konu şu;

ÇKAGİLHY göre işletmemiz hem ısınmadan kaynaklı olarak emisyon raporu oluşturacak hemde proses bacalarından dolayı emisyon alacak(İçerdeki kötü havayı dışarı atmak için) fakat benim öğrenmek istediğim EK1 listesine mi giriyor Yoksa EK2 listesinemi ?
anma ısıl güç toplam : 15 mv bunun ek 2 kapsamında olduğunu biliyorum,
fakat proses bacalarının neye girdiğini hala anlamış değilim ? yardımcı olabilirmisiniz? şunuda belirteyim ki proses bacalarında değerli maden işleme end. olduğu için (altın,gümüş vs.) çapak alma, yüzel temizleme, patlatma işlemleri yapılıyor. fakat tek bir yerden üretim olmayıp bir çok mahalden/atölyeden ayrı ayrı bağlanarak kanala ulaşıyor? bunu Ek1 e mi göre değerlendircez yoksa EK2 madde 10.13 deki diğer endüstriyelere koyacağız ? yardımcı olabilirmisniz teşekkürler;