• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim ÇMNet Eğitimler Serisi -3 14064:2018 Kurumsal Karbon Ayak İzi Eğitimi 5-6 Şubat

Sayın Meslektaşlarımız,

Hem mesleğimiz hemde Ülkemiz gündeminin ön sıralarında Karbon konusu yer almaktadır. İnternette yer alan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve Türkiye'nin karbon denetimleri konusunda öncü firmalarından sağlıklı bir rehberlik almak adına CMNet ve QSI işbirliğiyle online ISO 14064:2018 Kurumsal Karbon Ayak İzi eğitimi düzenlenecektir. Daha önce düzenlenen iki eğitimden aldığımız geri bildirimler bizlere güç vermekte ve sizlerin taleplerini karşılamak için sürekli çalışmaktayız. Mart ayı içerisinde de Su Ayak İzi eğitimi düzenleyeceğimizi şimdiden duyurmak isteriz (Detaylar ayrıca bildirilecektir).

Eğitim detayları aşağıdaki gibidir.

Eğitim Konusu: ISO 14064:2018 Kurumsal Karbon Ayak İzi Eğitimi
Tarih: 5-6 Şubat 2022 (2 tam gün)
Saat: 10.00-17.00 arası
Lokasyon: Microsoft Teams üzerinden tamamen online
Eğitim Ücreti: 450 TL
Belge: Eğitimi tamamlayanlara "Katılım Belgesi" düzenlenecektir.

Eğitim İçeriği aşağıdaki gibi olacaktır.
  • AB İklim kanunu yayınlanma süreci ve hedefi
  • İklim kanununun ekonomik ve diğer etkileri
  • Mutabakatın Türk şirketleri üzerinde ki etkileri
  • Türkiye için risk ve fırsatlar
  • Sınırda karbon düzenlemesi
  • ISO 14064:2018 Kurumsal Karbon Ayak İzi Genel Bilgilendirme
  • ISO 14064 Karbon Ayak İzi Hesaplama
  • Karbon Ayak İzi ve ISO 50001 ilişkisi
Eğitim için aşağıda yer alan linke tıklayarak kayıt olunması gerekmektedir, kayıttan sonra ücretin ödenmesine müteakip onay maili ile bilgilendirileceksiniz ve eğitimden 1 gün önce eğitime katılım linki gönderilecektir.

Kayıt linki:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

14064-3.jpeg

Sayın meslektaşlar bildiğiniz üzere eğitimlerden sonra değerlendirme anketi yapmaya başladık, ve bu anket sonuçlarını eğitimci firmaylada paylaşacağız. Sizden gelen cevapları ve genel değerlendirmemizi aşağıda bulabilirsiniz.

Kayıt Süreci Değerlendirme
Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitime kayıt süreci hızlı ve sorunsuzdu. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitim öncesi bilgilendirme çalışmaları yeterliydi. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Eğitim Değerlendirme

Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitim başında eğitimin amacı güzelce açıklandı. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitimin içeriği amacını karşıladı.. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Aktiviteler ve örnekler öğrenmeme yardımcı oldu. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitim içeriği iyi ayarlanmıştı. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitim saatleri anlatılan konular için iyi ayarlanmıştı. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitim sonunda sorular için yeterli süre sağlandı ve sorulara tatmin edici cevaplar verildi. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Eğitmen değerlendirme

Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitmen profesyonel ve rahat bir eğitim ortamı yarattı. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitmenin konu hakkındaki bilgisi güven vericiydi. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitmen, eğitim konusunun temellerini anlamamıza yardımcı olacak şekilde ve detayda eğitimi sundu. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Eğitmen grubun kontrolünü kaybetmedi ve dikkatimizin dağılmasına izin vermedi. Yanıt sayısı: 22 yanıt.
Görüş ve Önerileriniz
Kayıt süreci hakkında ki görüşleriniz 8 yanıt
  1. Daha çok bilgilendirme yapılabilir.
  2. Hizli idi
  3. Problemsiz bir süreçti
  4. Kayıt süreci yeterli seviyedeydi
  5. Kolay ve hızlı
  6. Daha ayrıntılı bilgilendirme yapılabilir
  7. Verimli
  8. Kayıt süreci oldukça seri ve hatasız gerçekleştirildi.

Eğitimde neler iyileştirilebilirdi? 7 yanıt
  1. Hafta sonu olması dinlenmemizi engelledi. Cuma-Cumartesi günlerine planlama yapılırsa memnun oluruz. En azından pazar günü haftada bir günlük dinlenme süremiz olur.
  2. Eğitim sunumu önceden verilmeliydi. Eğitim anında konuyla ilgili direk konunun üzerine not alabilirdik ve eğitimi takibimiz daha kolay olurdu. Uzun saatler süren bir eğitimdi,ve sadece dinleyen taraf olarak bazen eğitimden koptuk, bu nedenle elimizde bir kitapçık olmadığında da takibimiz kolay olamadı. Ve Çevre mühendisi olmayan veya sektörün içerisinde olmayan birinin bu eğitimi %100 dolulukla anlama şansı malesef ki yok, eğitim öncesinde bunun bilgisi verilebilirdi. Eğitim anında bahsedilen şeylerin %50 sini malesef ki bazı etken değerleri vb konulara hakim olmadığım için anlayamadım. 14064 ile ilgili bilinçlendirme eğitimi alınması tavsiye edilebilirdi bu eğitimden önce..
  3. Herhangi bir olumsuz görüşüm yok
  4. Örnek sayıları arttırılabilir ve veri refansı olarak alınabilecek kaynaklar ilgili kısımlara eklenlebilir
  5. Yüzyüze eğitimin daha verimli olduğunu düşünüyorum. daha fazla uygulama ve örnekleme yapılmalı.
  6. Seviye seviye eğitimler verilebilir. Eğitim tanıtımı daha net olabilirdi.
  7. .
Eğitmenin daha etkin bir eğitim verebilmesi için önerileriniz? 7 yanıt
  1. Yok
  2. Daha fazla soru cevap oyunu oynanabilir. Soru cevap oyunları ile daha etkin bir eğitim oldu.
  3. -
  4. Excel dokümanında daha açıklayıcı çözümler yapılabilir
  5. Diksiyonu düzgün olmalı
  6. Bu şartlarda gayet iyi bir eğitim oldu
  7. .

Lütfen bunlara ek olarak görüş ve yorumlarınızı belirtiniz. 7 yanıt
  1. Hafta sonu olması dinlenmemizi engelledi. Cuma-Cumartesi günlerine planlama yapılırsa memnun oluruz. En azından pazar günü haftada bir günlük dinlenme süremiz olur.
  2. Emeği geçen herkese teşekkürler.
  3. Yeni eğitimlerde görüşmek üzere
  4. Sözel olarak bahsedilen önemli noktalar sunuma eklenebilir
  5. Ürün karbon ayak izi eğitiminin yapılması ve eğitmen olarak yine Ahmet Edepli hocamız tarafından verilmesi çok iyi olur.
  6. Karbon ayak izi konusunda daha giriş düzeyinde bir eğitim bekliyordum. Standardı bilenlere teknik bir eğitim oldu.
  7. .

Tavsiye

Formlar yanıt grafiği. Soru başlığı: Bu eğitimi arkadaşlarınıza önerir misiniz?. Yanıt sayısı: 22 yanıt.

Değerlendirmemiz
Anket sonucuna göre ortalama 20 anket katılımcısı tüm sorulara 7 ve üzeri puan vermiş görünüyor. Buda yaklaşık %91 oranında bir beğenme oranına tekabul ediyor. Tabi ki biz elde ettiğimiz sonuçları eğitimci firma ile paylaşacak ve bu sonucu daha iyi noktalara taşıması için talepte bulunacağız.
Umarım yeni eğitimlerde yakında görüşürüz. Ankete katılan tüm herkese ayrıca teşekkür ederiz.