Çmo aidat ücreti icra takibi başlattı

Serkan Çiçekay

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Şub 2010
Mesajlar
1,150
Tepki puanı
2,211
Puanları
268
Web sitesi
www.dupoll.com
Firma
Dupoll Enerji Entegre Atık Yönetimi
1₺ bağışlayacağım bu siteye, söz veriyorum:)
 

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Katılım
19 Ara 2009
Mesajlar
1,958
Tepki puanı
3,773
Puanları
338
Yaş
27
Web sitesi
www.cemgineer.com
Şehir
Tekirdağ
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Değerli arkadaşlar yanlış bir algı var bunu kaldıralım. ÇMNet odaya ait bir oluşum değildir. Odayı ve yaptıklarını savunan olduğu gibi karşıt olanlar da vardır. Hatta odanın yaptıklarını savunurken, yanlışlarını da belirten; odaya karşı iken yaptıkları doğru çalışmayı destekleyen insanlar vardır. Ben de oda karşıtı bir insanım, görüşümün değişmesi için benim yapabileceğim şeyler kısıtlı, odanın yaptıkları veya yapacakları ile benim görüşümü değiştirmesi lâzım.

Buradaki amacımız birbirimize yardımcı olup, mesleki yaşantımızın stresini ve sıkıntılarını yansıtmadan paylaşmak. Bilgiyi ötekileştirmeden ve karşılık beklemeden paylaşıyoruz. Beklediğimiz ise karşılıklı saygı. Aklınızdaki soruları sormaktan yine çekinmeyin ancak mantık dışı, suçlayıcı mesajları bir kenara bırakalım.
 

Tolgay Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
17 Eki 2011
Mesajlar
305
Tepki puanı
229
Puanları
43
Yaş
35
Firma
Ayel Çevre Mühendislik Geri Dönüşüm Danışmanlık İSG Laboratuvar
like ladim ama yetmedi, aynen katılıyorum hocam... özellikle "mantık dışı, suçlayıcı mesajları " bölümüne :)
 

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Katılım
19 Ara 2009
Mesajlar
1,958
Tepki puanı
3,773
Puanları
338
Yaş
27
Web sitesi
www.cemgineer.com
Şehir
Tekirdağ
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Mantık dışını özellikle belirttim çünkü bu siteye gelip çok saçma sorular soran insanlar gördük :D "LİNÇ KÜLTÜRÜ" oluştu kendiliğinden. Bunun önüne geçmeye çalışıyoruz ama karşı tarafın da özverisi gerekiyor. Bir tane fotoğraf çekip konu açanlar var. Fotoğrafta da sadece bir soru var karman çorman yazılmış. Ne bir formül, ne bir "... yaptım ama çözemedim" şeklinde beyan yok. Sonra bir laf ettiğinizde "vöeeey yönetim çoh kötü" oluyor :utan:
 

Murat Çelebi

Konya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Katılım
8 Nis 2016
Mesajlar
787
Tepki puanı
1,016
Puanları
148
Şehir
Konya
Firma
Kombassan Kağıt,Matbaa, Gıda ve Tekstil Tic. San. A.Ş
Nasıl bir ev alırken m2 sine, araba alırken modeline veya bankada bir şey imzalarken imzaladığımız şeyin içeriğine bakıyorsak odaya kaydolmadanda yönetmeliklerini ve kanunlarını okuyalım arkadaşlar ve bir işleyiş var TMMOB yayınlamış olduğu yönetmelikler var bunların birçoğu sizlerinde şikayetlerinden gördüğüm kadarıyla orada belirtiliyor, eğer kayıt olacak kişiye bu kurallar yönetmelikler uymuyorsa odaya kayıt olmayın derim kimsenin kafası ağrımamış olur, ama meslekl ilgili bir iş yapılıcağında oda üzerinden yürüyen bir iş varsa veya eğitim alacağınızda dışarıdaki kuruluşa 500tl oda üyelerine 300tl olan eğitimde faydalanmak isterseniz bu seferde çevre mühendisiyim ama kayıt değilim diye başka branşlarla aynı muameleyi görüyorum diyen olacaktır. O yüzden iç yüzünü getiri ve götürülerini hesaplayıp kaydolmanızı tavsiye ederim :)
 

Tolgay Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
17 Eki 2011
Mesajlar
305
Tepki puanı
229
Puanları
43
Yaş
35
Firma
Ayel Çevre Mühendislik Geri Dönüşüm Danışmanlık İSG Laboratuvar
hocam bir yanlisiz var, sanki odaya kayit olmak cevre mühendislerinin inisiyatifine kalmis gibi konusuyorsunuz, oyle birsey yok, çevre mühendisligi yapiyorsan odaya kayit olmak ZORUNDASİN. yönetmelik bu sekilde. haa bizim ofis 5 kisi sadece ben odaya üyeyim o da baska bir olay :)
 

Murat Çelebi

Konya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Katılım
8 Nis 2016
Mesajlar
787
Tepki puanı
1,016
Puanları
148
Şehir
Konya
Firma
Kombassan Kağıt,Matbaa, Gıda ve Tekstil Tic. San. A.Ş
Tüm yapılan işlerde olmamakla birlikte bu sadece bizde değil Türkiye içerisinde bu iş böyle yürüyor bir düzen var yani. Bu düzende bozukluklar veya yanlışlar olabilir kabul ederim ama Odalar STK vb. oluşumlar olmazsa piyasadaki herkes at koşturur. Çalışıp maaş alıp oda aidatı öderken milletin at koşturmasından belki o maaşlı işlerimi bile olmaz koşturulan atlar yüzünden.
Şöyle bir örnek verim odayı sevmeyen çalışmasını sevmediğini söyleyen arkadaşlarımızın Çevre görevlisi belgesiyle ilgili olan görüşmede baktığımız zaman herkes ÇMO cu oldu (Sözüm meclisten dışarı yanlış anlaşılmasın), fakat böyle olması yerine iyi oluşumda bizim kötü bir şey de bizim değil diye sahiplenilmez ise bir anlamı kalmayacağını düşünüyorum. Şahsi düşüncem yani bir oluşum topluluk vs. ya varsınızdır ya da yok :)
 

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Etkinlik Grubu
Katılım
5 Ocak 2016
Mesajlar
1,127
Tepki puanı
2,324
Puanları
268
Yaş
27
Web sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Hocam bu odaya kayıt olmak zorundasın kısmını ben anlayamadım.
Bunun ne gibi bir yaptırımı var kayıt olmazsak ne gibi bir sıkıntı oluşturur.
Yönetmeliğe veya bir bildiriye de bakmadım.
Oda ile ilgili olan hiçbir şeye araştırarak bakmadım kısa bir bilgi verirmisiniz bu zorundalık ile ilgili ?
 

Yiğit KURT

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Ağu 2011
Mesajlar
69
Tepki puanı
87
Puanları
18
Firma
*
Toplumun her alanında olduğu gibi burada bir bölünme var. Sorunlarımıza doğru bir bakış açısı getirmiyoruz. Kendi düşüncelerim ise;
  • Bir odanın, aidatlarını ödemeyen üyelerini mahkemeye vermesi son derece yanlış bir hareket. (Kendi önerim aidatlarını ödemeyen kişilerin üyeliklerine son verilmesidir. Bu konuyu oda yetkilileri ile paylaştığımda soğuk davrandılar. Sebebi büyük ihtimalle üye sayısının düşmesi ve mahkeme sonucunda odaya para girişinin olmasıdır diye düşünüyorum.)
  • Oda kimlik kartları ve diğer oda üye belgelerinin vahiş fiyatları. (Bir a4 kağıdı (oda üye belgesi) 90 tl olamaz. Çipsiz kimlik kartı 50 TL olamaz. Bu fiyatlar sorgulandığında; odanın yetkilileri yıllık alınan kararlar ve maliyetlerimiz bu diye cevap veriyorlar. Bilginize.)
  • Odanın tabii ki varlığını sürdürebilmek için belli bir kazanç elde etmesi gerekli. Ancak şahsi görüşüm başka kaynaklar yaratarak bunun olması gereklidir. Bu kaynakların yaratılması için bakanlık yetkilileri, odaya mensup kişilerce bir komisyon kurularak araştırma yapılabilir. (Bu önerim dikkate bile alınmadı) Üyelere bu kadar yük bindirilemez.
  • Oda dan çıkmak isteyen arkadaşlara zorluk çıkartılmamalıdır. Bu konuyu TMMOB yönetmeliğine bağlayarak zorlaştırmak hatalı bir yaklaşım.
  • ÇED yeterlilik kapsamında yer alan personel odaya üye olmaya mecbur. Ancak danışmanlıkta veya lab da çalışan çevre mühendisi BTB 'de yer almıyorsa odaya üye olmaya mecbur değil. Bence buralarda çalışan çevre mühendisleri içinde odaya üye olma şartı getirilmelidir. Bunun için gerekli yasal değişikliklerin yapılması için çalışmalar yapılması gerekli olacaktır. (Bu konuyu en son odanın bakanlıkta yaptığı söyleşide, ara bölümde dile getirdim. İlgileneceklerini söylediler. Ancak sonuç ne olur bilemeyecem ???)
Not: Konu odanın icra takibi ile açılmış, ancak biraz uzatmış olabilirim kusura bakmayın.
 

Baran Ulutaş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Eki 2012
Mesajlar
193
Tepki puanı
411
Puanları
68
Yaş
31
Firma
İlbank A.Ş.
- 1. madde için; neden üye olunan odaya borcumuz var mı yok mu diye kontrol edilmiyor. Borç üyenin sorumluluğundadır. Üye olunurken her yıl bir aidat ödeme yapılacağı zaten herkese söyleniyor. Buna rağmen üyenin borcunun olduğunu bilmemesi bana çok farklı geliyor.

-2. madde için: Kimlik kartı masrafı tahmin ettiğiniz gibi değil. Diğer ücretler konusunda ise, odadan alacağınız her belge ile işinizi daha iyi şekilde temsil edeceksiniz. Bu temsiliyeti sağlarken neden odamıza bir miktar ödeme yapmak göze batıyor? Sizlerden alınan her ücret mesleğimizi daha iyi yerlere getirmemize yardımcı oluyor.

-3.madde için: Her üye düzenli aidat ödemesi yaparsa odanın mali olarak hiçbir sıkıntısı kalmayacağını öngörülüyor.

-4. madde için: Oda bir kamu kuruluşudur. Bu kuruluş da TMMOB'a bağlıdır. TMMOB yönetmeliklerine göre yönetilir.

-5. madde için: Odaya üye olmak mecburiyetinden değil, ordaki arkadaşların emeklerini gözlerimle gördüğümden üyeyim. Vereceğim her aidat onların mücadelesine azda olsa destek oluyor.

Başka düşünceniz varsa buradan veya DM ile ulaşabilirsiniz.
 

Yiğit KURT

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Ağu 2011
Mesajlar
69
Tepki puanı
87
Puanları
18
Firma
*
Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil zaten verdiğiniz tüm cevaplar için kendi düşüncelerim.

1-) Tabii ki borç üyenin sorumluluğundadır. Ancak ödeme konusunda sıkıntı olursa bunun çözümünün mahkeme olmaması lazım. Hadi çözüm mahkeme diyelim. Dava açmadan niye üye bilgilendirilmez. Sizi mahkemeye vereceğiniz, bu bu sebeplerden dolayı. Böyle olaylar odayı çoğu üyenin gözünde kötü göstermektedir.

2-) Odanın aldığı ücretler konusunda böyle bir açıklama olamaz kusura bakmayın. Kabul edin pahallı. Zaten aidat ödeyen kişilerden bu fiyatlar neden alınıyor. Evet gözüme batıyor. Kusura bakmayın ama bir oda üye belgesi 90 TL olamaz.

3-) Nasıl bir MMO, İMO veya JMO kendilerine yeni kaynak yaratıyorsa bizim odamızda yaratacak. Böylelikle üyelerden daha makul ücretler alabilir ve daha güzel organizasyonlar yapabilir. Örnek verecek olursam güncel tarihte JMO 72. Jeoloji kurultayı yaptı ODTU 'de. Sonuç bildirilerine bakarak nasıl yapıldığını görmenizi isterim.

4-) Oda bir kamu kuruluşu değildir. Dernek statüsünde yer alan STK 'dır. Kamu kuruluşu olsa oda çalışanlarını düşünemiyorum ^^ Ben zaten odanın TMMOB bağlı olduğunu söylüyorum. Ancak odadan çıkmak isteyen arkadaşlara bu kadar zorluk çıkartılmamalıdır. Değişik bir örnek üyelikleri dondurulabilir. Mesleği tekrar yapmaya başlarlarsa üyelikleri aktif hale getirilebilir. Ancak aradaki boşluk döneme ait aidatların istenmemesi şartıyla,

5-) Siz arkadaşlara destek olmak için üye olmuş olabilirsiniz. Ancak ben yasal olarak mecbur olduğumdan üyeyim. Umarım üyelerin çoğu sizin gibi düşünerek üye olmuştur.

Bu arada bu fikirlerimi ben her yerde dile getiriyorum Çok seslilik güzel bir şeydir. Herkes memnun olacak diye bir kaide yoktur. Körü körüne bazı şeyleri savunmakda güzel bir durum değildir.

İNŞALLAH bundan sonraki süreç odamız ve üyelerimiz için en güzeli olur.
 

Tolgay Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
17 Eki 2011
Mesajlar
305
Tepki puanı
229
Puanları
43
Yaş
35
Firma
Ayel Çevre Mühendislik Geri Dönüşüm Danışmanlık İSG Laboratuvar
1- borcu olan bir çok üye universite zamaninda zorla veya yönlendirme ile üye olan insanlar. hatta bir cogu da uni bittikten sonra hic bir sekilde cevre mühendisligi yapmamis insanlar. bunlar geriye donuk calismadiklarini ispatlasalar bile eski borclari silinmiyor. benim zamanimda cevre gorevlisi olmak icin oda üyeligi zorunluydu sonra kaldirdilar. bu sekilde olsa ben de üye olmazdim kesinlikle.

2- odadan aldigim her belge ile isimi daha iyi temsil etme kismini acikcasi anlamadim. ben oda kimligimi sadece otellere girerken güvenlige veriyorum baska da bir faydasi yok, btb olmadan calisan yüzlerce danismanlik firmasi var normal calismaya devam ediyorlar. sizde bir ornek varsa dinlemek isterim. bizden alinan her ücretin meslegimi daha iyi yerlere getirmesi konusuna gelecek olursak, odaya 11 yildir üyeyim, 2500 tl maas aliyorum.

3- her üyenin düzenli odeme yapmasi icin onlari odanın faydali olduguna inandirmak lazim. ama oda bunu yapmak yerine burnundan kil aldirmayarak herkesi mahkemeye veriyor ya da yazilan sikayet maillerine tenezzül edip dönmüyor bile...

4- oda bir kamu kurulusu degildir. o zaman sanirim üyeler devlet memuru olurdu. ay ne de güzel olurdu :D

5- her türlü dayatmaya karşıyım. odaya üye olma zorunlulugu da bir dayatmadır. ben çevre mühendisligini kazanirken ya da mezun olup is ararken bana faydasi olmayan bir oda, calisirken odaya üye olmak zorundasin diyor. dayatmanin tillahi...

saygılar...
 

Baran Ulutaş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Eki 2012
Mesajlar
193
Tepki puanı
411
Puanları
68
Yaş
31
Firma
İlbank A.Ş.
3. Maddeli söylediğiniz şey zaten yapılıyor.. Yakında yine bir kongremiz var.. Katılmak isterseniz bende orada olacağım..

En kısa zamanda odamız websitemizdeki yönetmelikleri okuyarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.. Bizde orayı okuyarak öğreniyoruz
 

Yiğit KURT

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Ağu 2011
Mesajlar
69
Tepki puanı
87
Puanları
18
Firma
*
Kısmet olursa katılacağım. İş durumum elverirse. Zaten elimden geldiğince yer almaya çalışıyorum. Orada da buluşursak tanışırız.
Gerekli olduğu zaman ilgili yönetmeliklere ulaşmak sıkıntı olmuyor. Teşekkür ederim.

Çok farklı açıdan bakıyoruz. Mahkeme ye vermeden önce bir uyarı yapılabilir ondan bahsediyorum. Bir insan 10 yıl aidat ödemiyor ise (sorumsuz olabilir, parası olmayabilir, vb.) o zaman onu üyelikten at. Üyelik de tutma. Ancak neden atılsın ki, 10 yıl olur 12 yıl olur 15 yıl. Süre uzar aidat tutarı artar. Nasılsa mahkemeye vermiş sin 10 yıllık aidatı tahsil edeceksin. (Kaybetme gibi bir şansı yok odanın.) Mahkemeyi kazan al parayı sonra at üyeyi. Ancak oda dan atılmak yok ?????
 

Murat Çelebi

Konya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Katılım
8 Nis 2016
Mesajlar
787
Tepki puanı
1,016
Puanları
148
Şehir
Konya
Firma
Kombassan Kağıt,Matbaa, Gıda ve Tekstil Tic. San. A.Ş
Ödeme konusunda üyenin 2000-2500 tl borcu görünüyor buna 10 yıldan fazla yani oda zaten 10 yıl bu üyenin borcunu ödemesini beklemiş yeterli bir süre değil midir? @YgTK
 

cmkymz

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Nis 2011
Mesajlar
1
Tepki puanı
6
Puanları
3
Firma
Akca
15 gün önce LPG sorumlu müdürlük hakkında bir şey sormak için odayı aradım, 10 güne kalmadan şu kadar borcunuz var diye ihtarname göndermişler. Ödemezseniz hukukun üstünlüğünü kullanırız vs bildiğimiz şeyler işte. Ben üye olduğumda sadece kimlik almak için üye oldum ve sadece 4 buçuk ay çevre mühendisliği yaptım sonraki kalan 6 yıllık çalışma hayatımda hiç çevre mühendisliği yapamadım, şimdi şöyle birşey var yeni mezunsunuz ve sarılacak dal arıyorsunuz, ÇMO hemen gel gel yapıyor, çünkü seni bir kere bağlasın ona yeter. Sende mühendisim, odaya bile kayıtlıyım diyorsun ama sana söylemiyorlar bu parayı her yıl vereceksin vermezsen mahkemeye verir alana kadar uğraşırız diye. Ben ilk LPG sorumlu müdürlük hakkında aradığımda da -ben çevre mühendisliği yapmıyorum ama aidatımı ödemek istiyorum, ben çevre mühendisliği çok yapmadım ama gençlere yardımcı oluruz dedim. İstanbul Şubeden yardımcı olabileceklerini söylediler sağ olsunlar. Ama dediğim gibi 10 güne kalmadan ihbarnameyi de gönderdiler. Dün gittim bütn borcumu ve 2019 yılını da ödedim. Kaydımı da sildirmeyeceğim ama telefonla aramadan yada cep telefonuna bir mesaj at bari ya bunu bile yapmadan eve ihbarname gönderilmesi etik değil. Bana mail atıyoruz diyorlar, ben 7 yıl önceki mail adresimimi hatırlayacağım. Bir de şu var, askerliğimi yedek subay olarak bir yıl yaptım, bu sürede de para ödememem gerekiyormuş ama buna da bahaneleri -gitmeden önce ve geldiğinizde bize haber verecektiniz, vermediniz hakkınız gitti. - Ya ben bir yıl askerlik yapmışım sonuçta belgem de var diyorum bana -malesef elimizden birşey gelmiyor gitmeden haber verecektiniz diyor. Ankara merkezde bu işlere bakan bir hanım arkadaş var. İşi zor çünkü kalıplara sokulmuş oda emir kulu. Benim gibi durumda olan herkesle de uğraşıyordur. Ama iş mantık sınırlarını aşınca insan karşısındakini de düşünemeyebiliyor. Şimdi bütün bu yaşananlar odanın suçu değil de, daha önce hiçbir iş tecrübesi olmayan, yönetmelik nedir bilmeyen yeni mezun çevre mühendisinin mi suçu?

Yeni mezun arkadaşlar umarım odaya kayıt olmadan önce bu yazımı okursunuz.
 

Burak Bilen

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
28 Mar 2013
Mesajlar
717
Tepki puanı
491
Puanları
68
Yaş
30
Firma
Anel
Merhaba arkadaşlar,
Odaya istifa evraklarımı gönderdim. Toplandıkları ilk kurulda istifam kabul oldu ve kabul maili geldi. Gönderdiğim evraklar şunlar:
1) İstifa dilekçcesi
2) SGK işe giriş bildirgesi
3) SSK hizmet listesi
4) Oda aidat dekont listesi
5) Oda kimlik kartı
6) Firma çalışma belgesi
7) Firma personel kartı fotokopisi
 
Önceki cevapları görüntüle…

eyuludag

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 Eki 2015
Mesajlar
24
Tepki puanı
12
Puanları
3
Firma
-
merhabalar daha önce odadan çıkıldığında bir daha bu mesleği yapmayacaksınız gibi yazılar vardı bu konuda bir şey oldu mu?
 

tuba-ak

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Kas 2010
Mesajlar
111
Tepki puanı
21
Puanları
18
Hayırlı olsun ben de aynısını 1000 tl aidat ödeyerek Mart ayında yaptım. 1 seneyi aşkın süredir işsizken oldu bu.
 

Mahmut Cimşit

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
29 Ara 2010
Mesajlar
726
Tepki puanı
660
Puanları
98
Firma
MAKİNE İHTİSAS OSB
CNMET sende aidat al bence senden daha fazla faydalanıyoruz.
 
S

Silinmiş üye 42684

Merhaba arkadaşlar oda aidatında çalışmadığımız dönemleri sgk hizmet dökümüyle ispatlarsak o dönemlere ait borçları ödemeyebiliyorumuyuz
 

kubraeren

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
8 Eyl 2015
Mesajlar
319
Tepki puanı
253
Puanları
68
Yaş
25
Firma
Çalışmıyorum
ÇMO odası ile konuşmadım fakat böyle bir bilgi veya duyumum vardı. Yani siz çalışmadığınızı kanıtlar iseniz ödemek durumunda kalmıyorsunuz. Ancak odayı arayıp kesin bilgi almak da fayda var. Belki farklı bir istekleri veya şartları olabilir. 🤷‍♀️
 

Kenan Atalar

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
14 Mar 2011
Mesajlar
355
Tepki puanı
208
Puanları
43
Firma
,ÇEVRE TMGD İSG
Ben iş güvenliği uzmanlığı yaptığım zamanları aidattan düşürmek istedim. SGK da isg uzmanı da görünüyor kabul etmediler. Taksit yaptırdım 2 taksit kaldı bitmek üzere
 

jn6zo

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
26 Tem 2011
Mesajlar
391
Tepki puanı
226
Puanları
43
İş güvenliği uzmanı olmanın bir ön koşulu mühendis olmak olduğu için Diplomanızı bir anlamda kullanıyorsunuz sayılır. Bu nedenle kabul edilmemiş olabilir.
 

Toprak Atalay

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Haz 2017
Mesajlar
3
Tepki puanı
0
Puanları
1
Yaş
34
Firma
x firması
Aynen bu durumdan dolayı bende bütün ücreti ödemek zorunda kaldım ve iptal gerçekleştiremiyorum. Yönetmeliklerindeki tek bir kelimeden dolayı iptal edilmiyor. Bir işe yarasalar keşke...
 

Oğuzhan Keskin

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Ara 2013
Mesajlar
111
Tepki puanı
215
Puanları
43
Yaş
26
Firma
.
Acaba odanın faydasını gören oldu mu? Gördü ise ne gibi faydaları oluyor bilgi verir misiniz?
 

Serkan Çiçekay

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Şub 2010
Mesajlar
1,150
Tepki puanı
2,211
Puanları
268
Web sitesi
www.dupoll.com
Firma
Dupoll Enerji Entegre Atık Yönetimi
Ajanda yolluyorlar.
 
Önceki cevapları görüntüle…

Gülin Ç.

Yönetim Grubu
Katılım
6 Ara 2010
Mesajlar
1,216
Tepki puanı
3,467
Puanları
268
Yaş
34
Şehir
Bursa
Firma
Atık Yönetimi
Bana ajanda yıl bitimine 1-2 ay kala geliyor :)))
 
S

Silinmiş üye 42684

Yok oda kabul etmiyor arkadaşlar gerekçeside oldukça saçma açıkçası bu borcu ödeyip dava açmayı düşünüyorum odaya çalışmadığım dönemin aidatını alamaz benden birçok mühendisler odası bu konuda yardımcı olurken cmo neye dayanarak böyle birşey yapıyor bu konunun asla peşini bırakmayı düşünmüyorum bizler kolay para kazanmıyoruz kalkıpta hiçbir iş yapmayan adamlar benden bu parayı talep edemez
Mesaj otomatik birleştirildi:
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Ekrem Başkan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
26 Mar 2014
Mesajlar
58
Tepki puanı
106
Puanları
33
Firma
Neutec Inhaler İlaç A.Ş.
herhangi bir yerde staj yapan falan bir çevre mühendisi bölümü öğrencisi gördüğümde ilk tavsiyem mezun olur olmaz direk gidip ÇMO ya üye olma diyorum. Çalıştığın firma isterse falan eyvallah.
Mesaj otomatik birleştirildi:
 
Önceki cevapları görüntüle…

Melih Coşar

Yönetim Grubu
Katılım
3 Tem 2010
Mesajlar
1,435
Tepki puanı
2,879
Puanları
268
Firma
.
"Çok samimi olduklarına çay kahve içtiklerine iş buluyorlar hocam allah var bize bulmuyorlar ama"

Kendi izlenimlerime ve tecrübelerime dayanarak bunun özellikle Ankara'da doğru olmadığını ispatlayabilirim. Sert yazmışsınız.
 

tuba-ak

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Kas 2010
Mesajlar
111
Tepki puanı
21
Puanları
18
Antalya'da Derya Hanım'ın bahsettiği durum geçerli en azından bunu söyleyebilirim.
 

Ekrem Başkan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
26 Mar 2014
Mesajlar
58
Tepki puanı
106
Puanları
33
Firma
Neutec Inhaler İlaç A.Ş.
Bence ÇMO burayı takip ediyor, bugün arandım uzun bir süre sonra, yaptıkları işlerden falan bahsettiler bir de sonda borç miktarımı hatırlattılar sağolsunlar :)
 

gokce333

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Ara 2016
Mesajlar
34
Tepki puanı
40
Puanları
18
Firma
yok
Evet bende dün arandım çalışmadıgım dönemi ödememem gerektigini söyledim, şu anda böyle birşey yokmuş ama yakın zamanda olabilirmiş dediler ( inşallahhh ) Ve bu sabahta içinde aidat borcumun yazılı oldugu bi zarf geldi 🤦‍♀️
 
Üst