Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çmo başkanı mert güvenç, antalya`da düzenlenen öğrenci kurultayı`na katılarak, öğrencilere konuştu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Melih Coşar tarafından paylaşıldı.

 1. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Mert Güvenç, Antalya‘da düzenlenen Öğrenci Kurultayı‘nda yaptığı konuşmada, ‘Herkes yanındaki arkadaşına iyi baksın. Çünkü tek kurtuluş yolunuz o arkadaşınızdır‘ dedi.

  Bu yıl altıncısı düzenlenen, dünyada ve ülkedeki çevre sorunlarını tartışmak, bilimsel çözüm önerilerini konuşmak ve çevre mühendisliği öğrencilerinde bu bilincin oluşturulması amacıyla, ÇMO Antalya Şube ve Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Öğrenci Kurultayı‘na katılan ÇMO Başkanı Güvenç konuşmasına, ‘Aslında buraya çıkmadan önce iyi hazırlanacaktım ama dün Beşiktaş yenilince hiç hazırlık yapamadım‘ şeklinde espriyle başladı. Güvenç, konuşacak çok fazla konu olduğunu, ancak farklı platformlarda özellikle Çevre Görevlisi, çevre sorunları gibi konuları konuşma fırsatı buldukları için bu konulara değinmeyeceğini, katılımcı öğrencilerin bu konularda bakış açısını dinlemek istediğini söyledi.

  Kendi öğrencilik yıllarından söz eden ÇMO Başkanı, çok başarılı bir öğrenci olmadığını, okulu 6 yılda zor bitirebildiğini belirterek, ‘Öğrencilik hayatımda bu mesleği yapmayı düşünmedim. İngiltere‘ye gidip caz eğitimi almayı planlarken şu anda bu mesleğin tek örgütü olan Oda başkanı olarak buldum kendimi‘ diye konuştu. Güvenç şöyle devam etti:

  ‘Siz öğrenci arkadaşlarıma da mezun oldukları zamanın planları kurmak yerine, öğrencilik yıllarının tadını çıkarmayı tavsiye ederim. Zaten mezun olunca sizleri zor bir hayat bekliyor. Bu nedenle öğrencilik yıllarının tadını çıkarmak daha akıllıca.

  Oda yöneticisi olarak öğrenci kurultayları ile ilk kez, 2011 İzmir kurultayı ile tanıştım. Salondan girer girmez öğrencilik hayatımda böyle etkinlikleri kaçırdığım için pişman oldum. Herkes yanında oturan arkadaşına iyice baksın, çünkü tek kurtuluş yolunuz o arkadaşınızdır. Birlikte ve örgütlü olarak mücadele vermediğimiz sürece bizlere kimse yardım edemez. Çünkü Bakanlık, okullarından mezun olan bizleri, Antalya`da otellerde toplayıp 10 ar dakikalık sunumlarla eğitim adı altında haraç kesmeye devam ediyor.‘

  Başkan Mert Güvenç, sohbet ettiği bütün öğrencilerin mezun olarak Oda yönetiminde görev alacağı günleri heyecanla beklediğini de ifade ederek, ‘Bu solanda bulunan 500‘e yakın arkadaşımızın her biri, Oda yöneticiliğini bizlerden daha iyi yapabilecek kapasitede‘ dedi.

  Emeği geçenlere teşekkür eden Güvenç, kurultayın başarılı geçmesi dileğinde bulundu.
   
  ÖzcanÇoluk ve Caner Alabay bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...