Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çmo - hukuki destek

Konu, 'ARŞİV' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

 1. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Çevre Mühendisleri Odası'ndan gelen mail aşağıdaki gibidir. İhtiyacı olan arkadaşlar değerlendirebilir.

  ODAMIZDAN ÜYELERİMİZE HUKUKİ DESTEK
  Meslektaşlarımızın iş hayatında yaşadıkları hukuki sorunlar, meslek örgütümüzün öncelikli çalışma konuları arasında yer almaktadır. Odamıza gelen bildirimlerde, meslektaşlarımızın çalıştıkları iş yerlerinde düşük ücret aldıkları, haksız yere işten çıkarıldıkları, sigortasız çalıştırıldıkları, çevre görevlisi ve iş güvenliği uzmanlığında bir takım sorunlar yaşadıkları görülmektedir. Oda Yönetim Kurulumuz, üye meslektaşlarımıza hukuki destek vermek için bir dizi çalışma yürütmektedir. Bu çalışmalardan biri de, meslektaşlarımızın bireysel mücadelelerinde yanlarında olabilmek adına, hukuki destek çalışmasıdır.
  Bu kapsamda her hafta Salı günü saat 14:30 ile 17:30 saatleri arasında Genel Merkezimizde Hukuk Müşavirliğimizce ücretsiz hukuk müşavirliği desteği verilecektir. Hukuk müşavirliği hizmeti randevu usulü ile gerçekleştirilecek olup randevu almak için aşağıdaki formun doldurulması gerekmektedir.
  Aşağıdaki başlıklar ile ilgili hukuki destek almak isteyen meslektaşlarımızın, HUKUKİ DESTEK TALEP FORMU‘NU DOLDURDUKTAN SONRA formu odamızın hukukdestek@cmo.org.tr adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen formlar en kısa sürede değerlendirilip üyemize geri dönüş yapılacaktır.
  Karşılıklı görüşme talep eden üyelerimize Genel Merkezimizce Salı günleri ile kısıtlı olmak kaydı ile yüzyüze görüşme için randevu verilebilecektir. Böylece meslektaşımız kendisine verilen saatte Oda Genel Merkezimize gelerek hukuk müşavirliğimizde görevli avukatlar ile yüz yüze görüşerek ücretsiz destek alabileceklerdir. Randevusuz görüşme yapılmayacaktır.
  Telefon ile görüşme talep eden üyelerimiz, hukuk müşavirliğimizde görevli avukatlar tarafından Salı günleri saat 14:30 ile 17:30 saatleri arasında başvuru sırasına göre aranacaktır.
  Odamız tarafından gerçekleştirilecek olan 3. dönem hukuk desteği 05.09.2013 tarihinden itibaren başlamış olup 05.08.2014 tarihine kadar devam edecektir.
  Aşağıda çeşitli hukuki sorunlar konu itibari ile sıralanmış olup örnek niteliği taşımaktadır dolayısıyla bu konular dışındaki her türlü hukuki sorun için de başvuru yapılabilecektir.
  · İş akitleri ve işyeri personel yönetmeliğinin hazırlanması, mevcut olanların gözden geçirilip, gerektiğinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde revize edilmesi,
  · İş davalarının açılmasının hukuki şartları konusunda bilgi verilmesi,
  · Haksız fesih sonucu işe iade davası açılması,
  · Fazla mesai davası,
  · Kıdem tazminatı davası,
  · İhbar tazminatı davası,
  · Yıllık izin ücreti v.s her türlü işçi alacağı davası,
  · İş kazası ve meslek hastalıklarından doğan maddi ve manevi tazminat davaları,
  · Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve SGK ile ilgili konularda hukuki ihtilafların çözüm yollarının saptanması,
  · Çeşitli tip sözleşmelerin hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verilmesi,
  · Ortaklık sözleşmesi,
  · Hizmet sözleşmesi,
  · İş sözleşmeleri,
  · Kamu Kurum ve Kuruluşları, noter ve adli makamlar nezdinde her türlü resmi yazı, müzekkere ve ihtarnameler hakkında gerekli cevabi yazıların hazırlanması hususunda dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verilmesi
  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Çevre Mühendislerinin daha iyi şartlarda çalışması ve haklarını korumaları konusunda destek vermeye devam edecektir.
   

  Ekli Dosyalar:

  Gülin Ç. ve Melih Coşar bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...