Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çmo istanbul şubesi imza kampanyasi

Konu, 'ARŞİV' kısmında burcu akdag tarafından paylaşıldı.

 1. burcu akdag

  burcu akdag CMNet Üyesi

  Değerli Üyemiz ;
  Çevre Görevlisi İmza Kampanyası aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

  https://docs.google.com/forms/d/1veVfiQrm-tnMZ4Aar26JaOJJLqxNfuwq9u06Vb3_IwY/viewform?c=0&w=1
  Bizler, dört yıllık üniversite eğitimini başarı ile tamamlayarak hak kazandığımız Mühendis ünvanına sahip çıkıyoruz ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bizlere yapıştırılmaya çalışılan Çevre Görevlisi ünvanının kaldırılmasını talep ediyoruz.

  2009 yılından beri çeşitli versiyonları ile uygulanmakta olan Çevre Görevlisi sertifikasyonu çevre mühendislerinin mesleğini yapabilmesinin ön şartı olarak 3 günlük eğitim zorunluluğu getirmesinin yanında, çevre mühendisliği meslek alanı içerisinde farklı disiplinlere de yetki vermesi açısından yarattığı meslek hakkı gaspının yanında ciddi çevresel riskler de oluşturmaktadır.

  Çevre mühendisi yaşamın sürdürülebilirliğini esas alarak; hava, su, toprak gibi doğal varlıkların korunması, doğanın kirlenmesine neden olan etkenlerin kaynaklarında kontrolü ve giderilmesinin sağlanması konusunda çözüm üreten kişidir. Bunun için 4 yıllık eğitim gereklidir, Bakanlığın 3 ve 6 gün olarak düzenlediği eğitimlerin bu mesleki bilgi ve teknik altyapıyı sağlaması mümkün değildir.
  Talebimiz: başta Çevre Kanunu olmak üzere tüm ilgili yönetmeliklerde bahsi geçen "Çevre Görevlisi" tanımının Çevre Mühendisi olarak değiştirilmesidir
  ÇEVRE GÖREVLİSİ DEĞİL ÇEVRE MÜHENDİSİYİZ
  TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ
   
  efeakcelik bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...