• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ÇMO İzmir Şube YK Başkanı (ÇDY hakk. açıklaması)

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
İzmir 22 ekim 2009 saat. 15 30.

Herkese Merhaba,

Mesleğim, sosyal sıfatım vs. den uzak kendim olarak, kendi donanınımım ve kişiliğimle belirtmek istiyorum; bu konu ülkemizdeki binlerce adaletsizlikten, soytarılıktan ne kadar farklı bir olay dır acaba? Örneğin sıcak gündemde olan ve ne olduğu belli olmayan bir domuz girbi aşısı alımı olayından ne kadar farklıdır ? ne kadar ayrıcalıklı ve önemlidir ?

Bir Çevre Mühendisi olarak ben de hepinizle aynı duyguları taşıyorum. Üzülüyorum, öfkeleniyorum. Bize mi yazık oluyor bu ülkeye mi diye endişe duyuyorum. Yanlışlık sadece burada değil her yerde, her alanda var. Ve tüm bunlar Çevre Mühendisi yetiştirmek için emek vermiş hizmet vermiş, öğretmenlik yapmış bir çevre prf. Bakanımızın yönetiminde oluyor.

Sevgili meslektaşlarım; karamsarlığa gerek yok. Hep birlikte ne yapmamız gerektiğini düşünüp yapmalıyız. Bunu MESLEKİ AYRICALIK İSTEYEREK yapamayız. O zaman herkes ayrı ayrıcalık ister ve işte o zaman HAKLI OLAN değil güçlü olan, iktidarı elinde tutan kazanır.

Bu iş tabi ki öncelikle bizim işimizdir. Biz bunun için okuyoruz. BU ÜLKE BU HİZMETLERİN DOĞRU YAPILMASI İÇİN ÇEVRE MÜHENDİSİ YETİŞTİRİYOR, KAYNAK HARCIYOR. O halde görev verilirken de doğru kişilere görev verilmelidir !

Ne yapmalıyız?

Bu işi her türlü detayını, teknik, hukuki değerlendirip KAMUOPYUNA VE İLGİLİ KURUMLARA bildirmek gerekir. Basın açıklaması, imza kampanyası, Çevre il müdürlüklerine, bakanlığa telgraf, yürüyüş, miting …. SONUÇ ALMAK İÇİN Ne varsa. Yapılabilir. Ama once işin boyutunu, içeriğini değerlendirmemiz gerekir.

Ben de şu an sizzler gibi bu guruptaki görüşleri izleyerek karar veriyorum. ÇMO İZMİR ŞUBE DE TOPLANTI YAPALIM. KONUYU DEĞERLENDİRELİM. BİR EYLEM PLANINI BİRLİKTE OLUŞTURALIM.

Bir ilki de yapalım bu vesile ile. Toplantı zamanını ve kimlerin katılacağını elektronijk ortamda görelim. Çoğunluğun istediği saatte toplantı yapalım.

Planı; 24 ekim cumartesi. Saat 11 30. ÇMO İzmir Şube.

Planı; 27 ekim Salı. Saat 17 00. ÇMO İzmir şube.

Herkese iyi günler diliyorum.

Halil GEZER
ÇMO İzmir Şube YK Başkanı.

Alıntıdır...

Ben katılmayı planlıyorum. Katılacaklar da lütfen belirtsin arkadaşlar.

Güzel ve anlamlı bir yazı dizisi olmuş.. malesef diş randevularım dolayısıyla katılamacağım.. özellikle izmir ve çevresinde olan arkadaşlar katılmaya çalışsınlar..