• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ÇMO üyelik...

Merve Mataracı

Kayıtlı Kullanıcı
ÇMO'ya üye olmak istiyorum.Ancak Çorlu'da yaşadığım için İstanbul'a gidip üye olmam gerekiyormuş sanırım.Gitmeden üye olabilir miyim acaba bilgisi olan var mı?
Evrakları kargoyla gönderme vb durumlar olabiliyor mu?
Bir de sanırım mezun olduğumuzdan itibaren biriken bütün aidatları ödememiz gerekiyormuş doğru mu?
Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Merve hanım evrakları ÇMO dan kargo ile isteyip tekrar geriye kargo ile gönderebilirsiniz. Evet üye olduğunuz tarihten itibaren hesaplanıyor aidat.
İlk aidat fazla gibi gelebilir bu nedenle ama daha sonra rahat edersiniz. Aylık 7 TL ya geliyor normal koşullarda aidat..

Merve Hanım,

Odaya üye olabilmeniz için doldurmanız gereken formların dışında kayıt için diploma ve nüfüz cüzdanı da gerekiyor. Bunların aslı ve fotokopisiyle odaya geliyorsunuz odada aslı gibidir onayı vuruluyor. Bu nedenle formu kargoyla halledebilirsiniz ama diploma ve kimlik işi var maalesef. Bu yüzden gelmeniz gerekiyor odanın evrakların aslını görmesi için.

20 Şubatta oda cumartesi günü de açık olacak gelebilirseniz cumartesi günü bekleriz.

Bir yanlışlık olmasın diye odayla konuştum emin olmak için. Bildiğiniz gibi üyelik için 2 diploma fotokopisi, iki nüfüs cüzdan fotokopisi gerekiyor. Bunlardan birer tane noterde onaylatıp göndermeniz yeterli olabiliyor Fatih Bey'in de dediği gibi. Gelme imkanınız yoksa bu şekilde de halledilebilir.

2009 Haziranda mezun olduğum için çok fazla aidat olmayacak ozaman. Elimi çabuk tutarsam tabiki :)
Cumartesileride çalıştığım için odaya gitme imkanım malesef yok.O zaman diploma fotokopisi ve nüfüs cüzdanı fotokopisinin birer nüshasını noterde onaylatıp, bu belgelerle beraber fotoğrafta gerekliydi sanırım kargoyla odaya gönderiyorum.İlgilendiğiniz çok teşekkür ederim.

Merve hanım öncelikle odada sicil formu istemeniz gerekiyor. Bu formlar elinize ulaştırıp doldurduktan sonra hepsini birlikte gönderirseniz evrakların kaybolma ihtimali azalmış olur..

noterde onaylatmak parayla oluyor mezun olduğun okul bunu sana bedava yapıyor dekanlıklarınızda yazı işleri var oradan aslı gibidir şeklinde onaylatabilirsiniz.

@hazelcandan

Diplomamı alırken (henüz diploma alamadık yanide çıkış belgesini diyeyim) aslı gibidir diye onaylatıp lazım olur diye almıştım.Onu kullanabilirim di mi? Ama nüfus kağıdı fotokopisini onaylatmak için mecburen izin alıp notere gitmem gerek :(
Teşekkürler.

Odaya üye olmak isteyen çevre mühendisleri mezun oldukları tarihten itibaren Oda aidatını ödemekle yükümlüdürler. (Bu işlem, 2004yılı öncesi mezunları için 2004 yılından başlayarak hesaplanarak yapılır.) Geçmişe ait borçlar mezun olunan yıl için ay itibariyle hesaplanır. Daha sonraki yıllar için yıllık belirtilen aidat miktarı yıl sayısıyla çarpılarak aidat borcu hesaplanır

[BILGI]
Gerekli Belgeler

+ İlk kayıt ve kimlik ücreti yatırılarak dekontun fotokopisi (Aidat borçları ödemesi kayıt olunan yılın sonuna kadar tamamlanmak üzere, üyenin kendi belirlediği taksitlerle, Oda hesabına yatırılmalıdır. (Ancak, Oda Kayıt Belgesi veya Büro Tescil Belgesi almak isteyen üye içinde bulunduğu yıl dahil tüm aidatını belge istediği tarihte kapamalıdır.) Yüksek lisans yapanlar her yıl öğrenci belgesi vermek koşuluyla yüksek lisans süresince aidatları %50 indirimli öderler.)
+ Odadan temin edilmesi gereken Sicil formları (her başvuru sahibi iki form doldurmalıdır, ve sicil formlarındaki ilgili yer başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.)
+ 3 adet fotoğraf (Resimler başörtü ve sakalsız olup fotokopi yoluyla çoğaltma olmamalıdır.)
+ 2 adet diploma veya çıkış belgesi örneği (Mezuniyet belgesinin biri aslı gibi onaylı olmalıdır.)
+ 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi ilebirlikte Odaya postalanmalıdır. [/BILGI]

[IPUCU]
** Üye kayıt tarihinden sonra askerlik hizmetlerini yapacak üyeler bu durumu belgelemek koşulu ve askere gitmeden önce dilekçeyle başvurmaları durumunda bu süre içinde üye aidatından muaftırlar.
**
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
doldurulup Odaya gönderilerek de ödeme direktifi verilebilir. Her ay üyenin belirttiği miktar banka aracılığıyla kredi kartından Oda hesabına aktartılır. Form sadece üzerinde belirtilen yıl için geçerlidir. Her yıl üye tarafından yenilenmedikçe aidat çekimine devam edilmez.
[/IPUCU]

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• kredikart2010.doc
    44.5 KB · Görüntüleme: 10
@merve.bayraktar

nüfus cüzdanını da onaylıcaklardır. Odaya kayıt olacağını da söyle istersen ama nüfus cüzdanı vs yazı işleri onaylamaktadır.en azından benim üni.de :))

İlginiz için teşekkürler.
Kesin net bilgi için ÇMO ile görüştüm.
Bana sicil formunu kargoyla gönderecekler. (adresimi verdim)
Üyelik ücreti olarak 20 TL ve mezun olduğumdan beri geçen aidatların toplamı (aylık 7 TL) bankaya yatıracağım,istedikleri evraklarla birlikte,doldurulmuş sicil formunu ve dekontu kargoyla onlara göndereceğim.Daha sonra aidatları ister toplu ister her ay hesaplarına yatıracağım.

Odaya üye olmak için gereken evraklar;
- 3 adet fotoğraf
- Nüfus cüzdanı fotokopisi
- Diploma/çıkış belgesinin noter onaylı örneği (2 adet)
- Yüksek lisans yapıyor iseniz öğrenci belgeniz gerekmektedir.

*Okuldan aslı gibidir onaylı halide olabiliyor.Nüfus cüzdanı fotokopisi noter onaylı olmasına gerek yokmuş.

-ÇMO ya gitme imkanı olmayan üyelere duyurulur.

Sevgili arkadaşlar,

31 Aralık 2010 tarihine kadar yeni üye olan meslektaşlardan geçmiş döneme yönelik aidat alınmayacaktır. Üye olmamış arkadaşlar var ise bu yılın aidatını ödemeye başlayarak Oda üyeliklerini başlatabilirler...