Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çmo'nun parası ile aday adaylığı tanıtımı yapıldıysa etik değil

Konu, 'ARŞİV' kısmında hasanmrdn tarafından paylaşıldı.

 1. hasanmrdn

  hasanmrdn CMNet Üyesi


  TMMOB başkanları ve sivil toplum örgüt temsilcileri, devir teslim töreninde bir araya geldi

  TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, bağlı oda başkanları, Kıbrıs Çevre Mühendisleri Odası Başkanı (ÇMO), ÇMO yönetim kurulu üyeleri ve birim temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri, ÇMO Başkanlık devir teslim töreninde biraraya geldi.
  ÇMO, 21 Şubat cumartesi günü Ankara‘da bir otelde yeni yönetim kurulunun açıklandığı ve başkanlık görev devir teslimi için tören düzenledi. Baran Bozoğlu‘nun milletvekili aday adaylığını da açıkladığı törende, bugüne kadar yürüttükleri çevre mücadelelerinden örnekler vererek, mücadeleyi sürdürmeye sonuna kadar kararlı olduklarını söyledi. Çok heyecanlı olduğu gözlenen Bozoğlu sözlerini, ‘Şiirler hazırlamıştım okumak için, bütün gece metin hazırlamıştım ama okuyamadım çok heyecanlıyım. Bugüne kadar yanımda olan, destek veren bütün yol arkadaşlarıma, TMMOB üyelerine, meslektaşlarına, dostlarıma teşekkür ediyorum, eşime, anne ve babama, kayınvalideme ve kayın pederime teşekkür ediyorum` diye tamamladı.
  Bozoğlu‘nun ardından konuşan yeni ÇMO Başkanı Mert Güvenç sözlerine, ‘bir enkaz devraldık demek isterdim ama ne var ki, önceki yönetimde de görevliydim‘ esprisiyle başladı. Baran Bozoğlu ile tanışmaları ve birlikte yaptıkları işleri anlatan Güvenç, ‘Kafasına koyduğunu gerçekleştiren Başkanımız inanıyoruz ki, yeni çıktığı bu yolda da başarılı olacak. Ancak biz kendisini öyle kolay bırakmaya niyetli değiliz. Kendisini, kurmuş olduğumuz Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Başkanı olarak atadık. Milletvekili olduğunda bile yine çevre sorunları için bizimle birlikte mücadele etme sözü aldık‘ dedi.
  -‘DESTEK Mİ İSTİYOR BARAN, VERDİK GİTTİ…`
  TMMOB Başkanı Soğancı da Bozoğlu ile ilgili övgü dolu sözler sarfettiği konuşmasını, ‘Bu yeni yolunda diliyorum gönlünce gerçekleşir her şey. TMMOB`un birikimlerinin meclise taşınır olması, ülkenin, halkımızın, insanımızın lehine olan bir şeydir. Baran`ın, gidince bu ülkenin mimar, mühendis ve şehir plancılarının birikimlerini mecliste de çok iyi temsil edeceğine inanıyorum. Destek vereceğiz Baran`a arkadaşlar başka şansımız yok` diye espriyle tamamladı. Harita ve Kadastro Mühendisleri Başkanı Ertuğrul Candaş da konuşmasında Bozoğlu ile tanıştığı günü anlatarak, ‘O gün bizden eğitimleri için sandalye isteyen, alır mısınız değil alacaksınız diyen adama istediğini verdik gitti. Şimdi de destek istiyor verdik gitti` dedi. Kıbrıs ÇMO Başkanı Bektaş konuşmasının ardından, özellikle nükleer santral ve bölgelerine verebileceği zararlar hakkında kendilerini bilgilendiren Bozoğlu‘na teşekkür plaketi sundu.
  Kürsüye gelerek konuşma yapan, TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Zeyneti Bayrı Ünal ve Ozan Yılmaz, Ankara Tabip Odası Başkanı Çetin Atasoy, Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Alan, Gıda Mühendisleri Odası Yusuf Songül, Jeofizik Mühendisleri Odası Başkanı Şevket Demirbaş, Orman Mühendisleri Odası Başkanı Ali Küçükaydın, Fizik Mühendisleri Odası Başkanı Abdullah Zararsız, Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Erkin Etike, ODTÜ Çevre Topluluğu‘ndan Doğan Kemal Cenan, Ankara‘nın Eymiri Grubu‘ndan Akademisyen Seven Ağır da Baran Bozoğlu ile tanışmalarını aktararak, başarılı, azimli, umut verici buldukları Bozoğlu‘nu desteklediklerini ve her zaman yanında olacaklarını söyledi.
  Oda başkanlarının ardından hep birlikte sahneye çıkan ÇMO yönetim kurulu üyeleri ve birim temsilcileri de başkanlarını desteklediklerini belirten konuşmalar yaptı. Yeni Başkan Güvenç, ÇMO için bugüne kadar yaptığı katkılardan dolayı Bozoğlu‘na plaket sundu.


  Yukarıdaki satırlar ÇMO resmi sitesinden alınmıştır...


  Bu lüks otelde yapılan etkinlik devir teslim töreni adı altında aday adaylığı tanıtımıdır. Bu etkinliğin parası TMMOB veya ÇMO tarafından karşılandıysa etik olmamıştır...Hükümetin TMMOB a bağlı odaları denetleme çalışmalarını meşrulaştırır.

  Bu duruma TMMOB yada ÇMO açıklık getirmek zorundadır.
   
  SaMeD_34 ve umitboz bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...