• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Co orani çok yüksek!!!!!

Mustafa Uysal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eurasiasticks ahşap sanayi
Arkadaşlar ahşap ürünleri yakan bir firmada çalışıyorum . bizim buhar kazanımız dikey katı yakıtlı (kömür) ve co değerlerim çok yüksek çıkıyor bunun yanında O2 değerlerimde çok yüksek ne yaptımsa düşmedi. Yaktığım yakıt nemli papel ben çözemedim lütfen yardımcı olun !!!!

Co fazla ise tam yanma gerçekleşmiyor demektir. Kömür yakıtlı kazanlarda referans oksijen değeri % 6 civarlaridir. Kazana hava girişini azaltmaniz gerekiyor. Çok büyük ihtimal kazan verimi iyi değil.

Kazan üfleme fanlarını tamamen kıstığımda bile O2 oranı fazla çıkıyor. Kazanın etrafından hava girişide yok kazan içine. Tam yanma olmadığını gösterir evet ama O2 değerini düşüremiyoruz. Kazan beslemesini 3 adet kapaktan el ile yapıyoruz

Kömür kalitesiz olabilir yerli kömür mü? Kazani besleme oranınız nedir ortalama olarak yüzde kaç doluluk oranında çalışıyo?

besleme ani olarak yapıldıgı için yanma gerçekleşene kadar değer yüksek çıkar. beslemeyi bunker ile kapalı olarak yapın

Benim düşüncem, yakılan ürün nemli olduğu için verilen sürede yeterli yanma gerçekleşmiyor. Çıkan külde analiz yapsanız muhtemelen yanmamış karbonun tamamı külde gözükecektir.