Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Co orani çok yüksek!!!!!

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mustafa Uysal tarafından paylaşıldı.

 1. Mustafa Uysal

  Mustafa Uysal CMNet Üyesi

  Arkadaşlar ahşap ürünleri yakan bir firmada çalışıyorum . bizim buhar kazanımız dikey katı yakıtlı (kömür) ve co değerlerim çok yüksek çıkıyor bunun yanında O2 değerlerimde çok yüksek ne yaptımsa düşmedi. Yaktığım yakıt nemli papel ben çözemedim lütfen yardımcı olun !!!!
   
 2. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  Co fazla ise tam yanma gerçekleşmiyor demektir. Kömür yakıtlı kazanlarda referans oksijen değeri % 6 civarlaridir. Kazana hava girişini azaltmaniz gerekiyor. Çok büyük ihtimal kazan verimi iyi değil.
   
 3. Mustafa Uysal

  Mustafa Uysal CMNet Üyesi

  Kazan üfleme fanlarını tamamen kıstığımda bile O2 oranı fazla çıkıyor. Kazanın etrafından hava girişide yok kazan içine. Tam yanma olmadığını gösterir evet ama O2 değerini düşüremiyoruz. Kazan beslemesini 3 adet kapaktan el ile yapıyoruz
   
 4. Serkan Çiçekay

  Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

  Kömür kalitesiz olabilir yerli kömür mü? Kazani besleme oranınız nedir ortalama olarak yüzde kaç doluluk oranında çalışıyo?
   
 5. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  besleme ani olarak yapıldıgı için yanma gerçekleşene kadar değer yüksek çıkar. beslemeyi bunker ile kapalı olarak yapın
   
 6. Ahmet Başpınar

  Ahmet Başpınar CMNet Üyesi

  Benim düşüncem, yakılan ürün nemli olduğu için verilen sürede yeterli yanma gerçekleşmiyor. Çıkan külde analiz yapsanız muhtemelen yanmamış karbonun tamamı külde gözükecektir.
   
  Dejavu bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...