• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Coğrafi bilgi sistemi nedir?

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İDEAL MAKİNA ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Coğrafi Bilgi Sistemi (Geographic Information System=GIS), • Veri Tabanı (Database), • Donanım (Hardware), • Yazılım (Software), • İş istasyonu (Workstation), • Sayısallaştırıcı (Digitizer), • Tarayıcı (Scanner), • Resim harita (Raster), • Çizici (Plotter), • Sayısal harita (Digital Map), • Tematik harita (Thematic Map), • Tabaka (Layer).

Ekli dosyalar

• CBS_Nedir.pdf
    49.6 KB · Görüntüleme: 1,201
Dökümanda hata var evet sanırım bozulmuş. Aynı mı bilmiyorum ama ekte bir dosyada ben göndereyim.

Ekli dosyalar

• CBS.pdf
    648 KB · Görüntüleme: 219
Daha önce de yüklemiş olabilirim ama Fatih Bey'in yüklediği o dosya değil diye hatırlıyorum.

Ekli dosyalar

• GIS (COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ).pdf
    261.9 KB · Görüntüleme: 227
  • GIS.pdf
    246.4 KB · Görüntüleme: 91
cbs nedir den ziyade nasıl yapılır, hangi programla yapılır, programı kullanımı için yardım gibi şeylerle gelseniz bu konuda daha guzel olacak...benim bitirme tezim cbs ile alakalıydı ama bu saydıklarımla alakalı bilgi bulamadığım için değiştermek zorunda kalmıştım....elinde bu konu hakkında yapılmış proje olan varsa paylaşırsa sevınırım