• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çok Fazla Boş Zaman Sorunsalı

cevrecıhuseyın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Arkadaşlar Merhaba,

Uzun süredir muzdarip olduğum bir konuyu sizlerle paylaşıp fikir almak istiyorum.
Ben kurumsal bir firmada çalışıyorum, isim vermek istemiyorum. Çevre mühendisi olarak çok fazla bir yoğunluğum yok, hatta hiç diyebilirim.
Bundan önce çalıştığım yerlerde de benzer sorunlar yaşadım. Sürekli kendimi otururken buluyorum.
Meslekte 5. yılım. Yeri geliyor 1 hafta boyunca 1 mail atmadığım bile olmuyor.
Bu durum beni iyice meslekten soğutmuş, bunaltmış durumda. Kabus gibi..
İnsan kendini işe yaramaz biri gibi hissediyor, boşuna maaş alıyormuşum gibi.
Sırf bu sebeple bu sene üniversite sınavına girip yeni bir meslek edinmeyi düşünüyorum, bu meslek artık beni mutlu etmiyor bunu anladım.
Maaşım iyi bir seviyede diyebilirim, haftasonum yok resmi tatiller mevcut.

Önerilerinizi şiddetle rica ediyorum.
Danışmanlıkta hiç çalışmadım, daha yoğun olur belki severim diye danışmanlığa geçmeyi bile düşündüm.
sizlerin bu kadar çok boş vakti oluyor mu ? nasıl değerlendiriyorsunuz ?
bunun için meslek değiştirmeye değer mi ?
herkes rahat batıyor diyor ama ben derdimi anlatamıyorum..
gerekirse yorulayım üniversite zamanı çok ağır işlerde çalıştığımda oldu daha mutluydum..
ne dersiniz ? yorumlarınızı esirgemeyin lütfen

teşekkürler,
bunu da düşündüm Kaan bey, sürekli iş değiştirince firmalar iyi gözle bakmıyor bu sefer niye ayrıldı bir dikiş tutturamadı buradan da ayrılır gibi düşünebiliyorlar maalesef

2014 mezunuyum ,6 iş değiştirdim :) şartlar ne gerektiriyorsa o bence, çok iş sirkülasyonu yaptım diye işe giremediğim olmadı çok şükür, konudaki yetkinliğinizi karşı tarafa hissettirdiniz mi ve performansınızın karşılığını alabiliyorsanız tamamdır o iş bence

@cevrecıhuseyın size verilen işlerin dışında kendinize iş çıkartın. Biraz aynı durumdayız. Bazen o kadar yoğunluk oluyor ki nasıl bu kadar yoğunlaştı bazen de o kadar boş zaman oluyor ki sıkılıyorsunuz. Birincisi işiniz var bu çok önemli. 5 yıllık bir tecrübeniz var. Çalıştığınız yer size artık az gelmeye başlıyor. Bunun için @Gülin Ç. yüksek lisans veya 1 dil kesinlikle mükemmel bir tavsiye. Kişisel gelişiminize dil ve yüksek lisans dışında uğraşlar yaratarak boşlukları doldurabilirsiniz.

Bunun için 5 yıllık gelecek planı yapın ne istiyorsunuz neler yapmak istiyorsunuz gibi ve bunun için neler gerek maddi manevi ve o boş vakitlerinizi bunlarla değerlendirebilirsiniz. Ben boşa düştüğüm zaman bu şekilde yapıyorum. O an gerekli olmayabilir ama ilerde lazım olacak bir durum önceden fizibilitesini yapmış olursunuz.